چگونه نوزادان را از کرونا محافظت کنیم؟
کد خبر: ۲۲۰۴۲۱
تاریخ انتشار: 2021 August 22    -    ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
همه کودکان بالای ۲ سال می‌توانند بدون مشکلی ماسک بزنند و از طرف دیگر انتظار می‌رود واکسن‌های تاییدشده کرونا مجوز لازم برای تزریق برای کودکان بالای ۲ سال را به دست آورند. داده‌های جدید از سویه دلتا کروناویروس نشان می‌دهند کودکان آسان‌تر از آنچه تصور می‌شود، ویروس را به دیگران منتقل می‌کنند.

نوزادان را چگونه از کرونا محافظت کنیم؟

نوزادان را چگونه از کرونا محافظت کنیم؟«تابناک با تو» - همه کودکان بالای ۲ سال می‌توانند بدون مشکلی ماسک بزنند و از طرف دیگر انتظار می‌رود واکسن‌های تاییدشده کرونا مجوز لازم برای تزریق برای کودکان بالای ۲ سال را به دست آورند.

داده‌های جدید از سویه دلتا کروناویروس نشان می‌دهند کودکان آسان‌تر از آنچه تصور می‌شود، ویروس را به دیگران منتقل می‌کنند.

داده‌های جدید در میانه انتشار سویه‌ی واگیرتر دلتای کروناویروس نشان می‌دهند کودکان آسان‌تر از آنچه تصور می‌رفت، می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند.

همه کودکان بالای ۲ سال می‌توانند بدون مشکلی ماسک بزنند و از طرف دیگر انتظار می‌رود واکسن‌های تاییدشده کرونا مجوز لازم برای تزریق برای کودکان بالای ۲ سال را به دست آورند.نوزادان را چگونه از کرونا محافظت کنیم؟اما در نوزادان و نوپایان زیر ۲ سال امکان ماسک زدن بدون خطر وجود ندارد و امکان دریافت واکسن نیز در حال حاضر وجود ندارد. دانشمندان هنوز در حال بررسی خطر کووید-۱۹ و میزان سرایت آن در کودکان زیر ۲ سال هستند. خوشبختانه احتمال دچار نوزادان و نوپایان به بیماری شدید نسبت به بزرگسالان بسیار کمتر است.

در عین حال هنوز کار‌هایی وجود دارد که والدین می‌توانند برای حفاظت از نوزادان و نوپایان در برابر کرونا انجام دهند:

۱- خودتان واکسن بزنید؛
۲- مطمئن شوید هر فرد اطراف کودک واکسن زده باشد؛
۳- اگر باردار یا شیرده هستید، واکسن بزنید؛
۴- فاصله‌گیری اجتماعی و ماسک زدن در فضا‌های عمومی ؛
۵- همه باید دست‌هایشان را بشویند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار