بخشنامه‌ای برای ایثارگران: استخدام با هر سوادی
کد خبر: ۲۱۸۶۵۹
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: 2021 July 31    -    ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
سازمان اداری و استخدامی کشور امروز بخشنامه ای را به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد که طبق آن، ایثارگران می‌توانند ولو بدون داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و پایین‌تر از آن به استخدام رسمی دولت دربیایند.

 سازمان اداری و استخدامی کشور امروز بخشنامه ای را به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد که طبق آن، ایثارگران می‌توانند ولو بدون داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و پایین‌تر از آن به استخدام رسمی دولت دربیایند.

بخشنامه ای که امروز با امضای جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و با شماره ۲۴۲۳۲ مورخ ۹/۵/۱۴۰۰ منتشر شد به دستگاه های اجرایی تکلیف کرده است در صورتی که شخصی مشمول قانون حمایت از ایثارگران باشد ولو اینکه دارای مدرک تحصیلی دیپلم نباشد، می تواند به استخدام رسمی دستگاه دولتی دربیاید.

در شرایطی که جوانان تحصیل کرده با مدارک دانشگاهی معتبر در انتظار استخدام یا یافتن شغل هستند، این بخشنامه «تبعیض مثبت» زیادی برای ایثارگرانی که دارای تحصیلات دانشگاهی نیستند یا حتی دیپلم (مدرک پایان تحصیلات متوسطه) ندارند ایجاد می‌کند. زیرا از یک سو چنین اشخاصی به دلیل نداشتن مدارک تحصیلی، قادر به حضور در آزمون استخدامی نیستند و از سوی دیگر ساز و کار مشخصی برای رقابت داوطلبان تصدی این مشاغل با دیگر وجود ندارد. فقط در بخشنامه عنوان شده که تنها ایثارگران امکان حضور در شغل مصرح در این بخشنامه را دارند.

تبعیض مثبت،تخصیص سهمیه یا تبعیض جبرانی به معنی در پیش‌گرفتن سیاست و روشی برای اصلاح رویه‌های تبعیض‌آمیز در برابر اقلیت‌های نژادی، زنان، از کارافتادگان و سایر گروه‌هایی است که در طول تاریخ، از برخی یا بسیاری مزیت‌های اجتماعی بی‌بهره مانده‌اند.

در این بخشنامه عنوان شده ایثارگران مشمول بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ که دارای گواهینامه دیپلم و یا پایین تر در کلیه رشته های تحصیلی هستند می توانند به عنوان متصدی خدمات عمومی، به استخدام دولتی دربیایند.

بند «د» از تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ می گوید: در راستای اجرای بند (ذ) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه، ‌دستگاه‌های مشمول ماده (۲) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مکلفند، نسبت به استخدام و نیز تبدیل وضعیت استخدامی کلیه‌ی مشمولان ماده (۲۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که با عناوین مختلف در ‌دستگاه‌های موضوع قانون مذکور شاغل هستند و رابطه شغلی آنها به صورت پیمانی، قرارداد انجام کار معین یا شرکتی می‌باشد

و یا از محل اعتبارات جاری و تبصره ماده (۳۲) و ماده (۱۷) قانون مدیریت خدمات کشوری و اعتبارات طرح‌های عمرانی و یا سایر عناوین از جمله حاکمیتی و تصدی‌گری موضوع بندهای (الف) و (ب) ماده (۴۵) قانون مدیریت خدمات کشوری خدمت نموده و یا می‌نمایند با طی مراحل گزینش با رعایت تبصره (۲) بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۹/۱۰/۱۵ به صورت استخدام رسمی اقدام نمایند.

بخشنامه‌ای برای ایثارگران: استخدام با هر سوادی

خبرآنلاین

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
12
0
این داستان هم همانند آن بخشنامه صادر شده برای سه نماینده مجلس ،که به اتفاق خانواده با پرواز خصوصی بروند کربلا ،که یکی از آن سه نفر آقای قاضی زاده هاشمی بود که بنده خدا از مشهد پیام داد که من سفر کربلا نرفته ام ،پس به این بخشنامه هم اعتنا نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
الان با همین بخشنامه اکثر نیروهای طرحی دارن تبدیل وضعیت میشن و یه عده فارغ التحصیل کهس الها منتظر بودن تا استخدام بشن با پر شدن ظرفیتها با این بخشنامه ظالمانه امیدهاشون به یاس تبدیل شد کسانیکه این قانون هارو تصویب و اجرا میکنن باید روز قیمات به خیلیا پاسخ بدن
- مهدی
| |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
اون قضیه هواپیما که برای همه مرم روشن هست . ما که چیزی نمی گیم . شما هم دیگه ولش کن و ماله کشی روی موضوع نکن . بحث نرفتن به کربلا و رفتن به مشهد مال زمانی هست که معلوم شد موضوع رسانه ای شده و بنابراین مقصد از کربلا به مشهد تغییر کرد . برادر جان .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
0
12
دکتراهای مملکت بی کارن عده ای با این ترفندها حقوق دیگران رو پایمال می کنن . تا بوده همین بوده و تا هست همین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
0
14
تبعیض آشکارش اینه ببین در خفا دیگه چه تبعیض هایی هست و ما بی خبریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
0
15
در تمام دنیا امتیازاتی برای رزمندگان شون قایل میشن اما استخدام شخص بدون تخصص ضربه به خدمت رسانی و شایسته سالاری است
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
0
12
بقیه جوانهای تحصیلکرده هم در خیابان بیکار میگردن یا در خانه افسردگی میگیرن .چرا فکر مردم عادی نیستین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
0
13
قانون سهمیه بزرگترین تبعیض سیستماتیک تاریخ بشریت،با این قانون چه افرادی که بدون داشتن کوچکترین صلاحیت بهترین رشته های دانشگاهی رو تصاحب کردن و چه افراد مستعدی از استخدام جاماندن،در جمهوری اسلامی دو دسته شهروند داریم شهروند درجه یک کسانیکه خودشون به جبهه رفتن و خانواده هاشون و تمام امکانات کشور در اختیار اینهاست و شهروندان درجه دو مابقی افراد جامعه هستن که ته مانده های شهروندان درجه یک به اینا میرسه
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
0
0
به یزدان قسم این کشور هیچ وقت روی خوش نخواهد دید. حداقل زاد و ولد نکنید تا یک موجود بیگناه دیگر را گرفتار این سیاه چاله فلاکت نکنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار