بچه‌ها قد و وزنشان را از چه کسی به ارث می‌برند؟
کد خبر: ۲۱۸۴۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2021 July 30    -    ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
دانشمندان ادعا می‌کنند در پیش گرفتن رژیم غذایی‌ای بر پایه‌ی مواد غذایی کامل و مغذی (مواد غذایی کامل / Whole Foods مواد غذایی گیاهی‌ای هستند که فرآوری یا تصفیه نشده اند یا کمترین فرآوری یا تصفیه را داشته اند و عاری از مواد افزودنی و دیگر مواد غیر طبیعی هستند) کمک می‌کند...

بیشتر بچه ها قدشان را از پدر و وزن شان را از مادر به ارث می برند

بیشتر بچه ها قدشان را از پدر و وزن شان را از مادر به ارث می برند«تابناک با تو» - دانشمندان ادعا می‌کنند در پیش گرفتن رژیم غذایی‌ای بر پایه‌ی مواد غذایی کامل و مغذی (مواد غذایی کامل / Whole Foods مواد غذایی گیاهی‌ای هستند که فرآوری یا تصفیه نشده اند یا کمترین فرآوری یا تصفیه را داشته اند و عاری از مواد افزودنی و دیگر مواد غیر طبیعی هستند) کمک می‌کند جنین بیشترین بهره را از ژن‌های خود ببرد و قد بلندتری پیدا کند. برعکس، داشتن یک رژیم غذایی نامناسب ممکن است منجر به کوتاه‌تر شدن فرزند نسبت به پدر و مادرش شود. تحقیقی می‌گوید ما قد خود را از پدرمان به ارث می‌بریم. در ادامه به نتایج تحقیقات در اینباره بیشتر خواهیم پرداخت.

از پدران قد بلند فرزندان قد بلند به وجود می‌آید

به ادعای دانشمندان، ۷۰ درصد از قد ما ژنتیکی است و ۳۰ درصد آن تحت تأثیر عوامل محیطی. اما ژن‌های بسیار مختلفی در قد فرزند تأثیرگذار هستند.

قد زنان معمولاً بعد از حدود ۱۵ سالگی دیگر رشدی ندارد، اما روند رشد قد در مردان تا ۳ سال دیگر ادامه می‌یابد. به همین دلیل، مردان معمولاً قد بلندتر از زنان هستند. زنان هم اغلب با مردانی ازدواج می‌کنند که اندکی از خود بلندتر هستند به همین دلیل پسرشان هم از خودشان بلندتر می‌شود.

بیشتر بچه ها قدشان را از پدر و وزن شان را از مادر به ارث می برند

اگر زنی با مردی کوتاه‌تر از خود ازدواج کند، پسرش از خودش کوتاه‌تر خواهد شد. محققان انگلیسی مدعی هستند هر چه قد پدر بلندتر باشد، بچه هم بلندتر و سنگین‌تر خواهد بود.

وزن پدر ممکن است کمتر در وزن فرزند مؤثر باشد

بیشتر بچه ها قدشان را از پدر و وزن شان را از مادر به ارث می برند

تحقیقات می‌گوید بیشتر بودن وزن پدر از قرار معلوم دلیل بر چاق شدن فرزند نیست. با این حال، تحقیق دیگری می‌گوید اضافه وزن پدر ممکن است بر رشد مغز فرزند اثر بگذارد و مهارت‌های حرکتی ظریف او را کند سازد.

اضافه وزن مادر ممکن است بر فرزند اثر بگذارد

بیشتر بچه ها قدشان را از پدر و وزن شان را از مادر به ارث می برند

محققان انگلیسی متوجه شدند بر عکس پدران، مادران بر وزن فرزند اثرگذارند، حتی اگر اضافه وزن آن‌ها اندک باشد. دلیل آن احتمالاً محیط رحم است، چون مادرانی که اضافه وزن دارند احتمالاً قند خون بالایی دارند. این دانشمندان به تحققیق بر روی هزار خانواده پرداختند و به بررسی وزن و قد مردان و زنان و همینطور فرزند مشترک آن‌ها در ۲ سال ابتدایی زندگی اش پرداختند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که وزن مادر یکی از عوامل کلیدی‌ای است که اثر بسیار زیادی بر وزن فرزند آینده‌ی او دارد.

بیشتر بچه ها قدشان را از پدر و وزن شان را از مادر به ارث می برند

این نخستین باری است که دانشمندان موفق به نشان دادن و توضیح اثر ژن‌های والدین بر وزن و قد بچه شده اند و این امر شاخص بسیار مهمی در خصوص سلامت کلی فرد به شمار می‌رود. این دانش ممکن است به این معنی باشد که دانشمندان و پزشکان می‌توانند کمک کنند از به دنیا آمدن فرزند خود با وزنی سالم در آینده اطمینان یابیم.

منبع: روزیاتو

برچسب ها: خانواده ، بچه ها ، وزن ، قد ، ارث
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
1
1
ولی ما برعکس آنرا دیدیم یک نمونه مشهدر فرزندان دایانا که هردو پسر هستند و مثل ماد قد بلند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
1
1
دقیقا چی نوشتید؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر