ثبات قیمت گوشت قرمز در ماه رمضان
bato-adv
کد خبر: ۲۱۷۴
تاریخ انتشار: 2015 June 12    -    ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از اجرای طرح پیش‌سرد کردن گوشت از ۵ تیرماه خبر داد و گفت: افزایش قیمت ناشی از تقاضا در ماه مبارک رمضان نداریم.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با فارس در مورد میزان مصرف گوشت گوسفند در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: میزان مصرف این محصول در ایام رمضان تغییر چندانی نخواهد داشت زیرا در فصل‌‌های گرم تمایل کمتری به مصرف گوشت قرمز وجود دارد.
 
وی  با تأکید بر اینکه دام سبک در حد اشباع وجود دارد و کمبودی در این زمینه نیست، گفت: سازمان دامپزشکی به کشتارگاه‌ها اعلام کرده تا طرح پیش‌سرد کردن گوشت قرمز را از 5 تیرماه اجرایی کنند و ممکن است این موضوع تا حدودی باعث افزایش قیمت گوشت گوسفند شود.
 
ملکی بیان داشت: در طرح پیش سرکردن گوشت گوسفند پس از ذبح دام در کشتارگاه، لاشه گوسفند به مدت 24 ساعت منجمد می‌شود و بعد برای عرضه به مصرف‌کننده به بازار ارسال می‌شود.
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: در اثر انجماد کمی از وزن لاشه کم می‌شود و همین موضوع می‌تواند قیمت گوشت قرمز را افزایش دهد.
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی بیان داشت: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند تحویل به مغازه  24 هزار و 500 تا 25 هزار و 500 تومان و قیمت هر کیلو گوشت شقه بدون دنبه تحویل به مشتری بین 27 هزار و 500 تا 28 هزار تومان است.
 
 
در ادامه علی خندان رو رئیس اتحادیه گوشت گوساله در گفت‌وگو با فارس گفت: در ماه رمضان افزایشی در میزان مصرف گوشت گوساله نداریم و قیمت این محصول هم تغییری نخواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه در فصل گرم تقاضا گوشت قرمز افزایش نمی‌یابد، افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله مخلوط برای مصرف کننده 30 هزار تومان است.

فرهنگ نیوز

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر