خوردن روزانه گیلاس؛ چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟
کد خبر: ۲۱۶۲۴۴
تاریخ انتشار: 2021 July 05    -    ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
گیلاس یکی از میوه‌های تابستانی سالم است. این منبع عالی انرژی تلقی می‌شود، خوردن روزانه آن برای روز‌های تابستانی مفید است

 گیلاس یکی از میوه های تابستانی سالم است. این منبع عالی انرژی تلقی می شود، خوردن روزانه آن برای روزهای تابستانی مفید است.

خوردن روزانه گیلاس؛ چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟

خوردن گیلاس، روند خواب را عادی می کند، قدرت بینایی را بهبود می بخشد، هضم و عملکرد مغز را بهبود می بخشد و به مقابله با گرفتگی عضلات و درد کمک می کند.

بسته به نژاد، اندازه و رنگ، نوع گیلاس ممکن است متفاوت باشد.

اما تمامی گیلاس ها از صورتی تا قرمز محتوای مواد مغذی تقریباً یکسان است. گیلاس شامل ویتامین های E ، C ، B3 ، B4 ، B5 و همچنین مواد معدنی: آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم ، فسفر است.

ایرینا مالتسوا، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای می نویسد: "هر نوع توت با رنگ تیره به عنوان مثال گیلاس، حاوی مواد مغذی گیاهی مفید، پلی فنول است که اگر در حد متوسط ​​مصرف شود، بدن را از اثرات مخرب رادیکال های آزاد و در نتیجه از پیری محافظت می کند."

علاوه بر این، گیلاس همچنین حاوی مقدار زیادی آنتوسیانین است که یک آنتی اکسیدان قوی است. این مواد با جلوگیری از رشد بافت های تومور در بدن، عملکرد پیشگیرانه از ایجاد تومور در بدن را ایجاد می کند.

آنتی سیانین موجود در گیلاس شامل ترکیباتی است که در برابر عوامل و ریسک فاکتورهای سرطان پوست مثل رادیکال های آزاد مخرب مقابله می کند.

اسپوتنیک

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر