برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید
کد خبر: ۲۱۱۹۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2021 May 18    -    ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
درست است، این گیاه برگ‌های پهنی ندارد، اما ساختار رشد شاخ و برگ آن به شما کمک خواهد کرد تا با قرار دادن تعدادی از آن‌ها در کنار هم به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید. روش در هم بافتن گیاهان این بار هم کمک خوبی است. پس از کم کردن شاخ و برگ این گیاه می‌توانید با کاشت گیاهان خزه‌ای در پای آن فضایی متفاوت و جذاب برای تراس خانه‌تان فراهم کنید.

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید«تابناک با تو» - تزیین بالکن با گیاهان کاری بسیار جذاب است. ما در این بخش به معرفی انواع گل مناسب تراس و بالکن پرداخته ایم. برای دیدن گیاهان مناسب بالکن با ما همراه باشید.

تراس نسبت به محیط بسته آپارتمان شرایط رشد را برای گل‌های زینتی و گیاهان آپارتمانی فراهم می‌کند. انواع گیاهان مناسب برای بالکن را برای شما معرفی کرده ایم. برای دیدن این نوع گیاهان مطالب ما را دنبال کنید. با ما همراه باشید.

زندگی آپارتمانی امروزی ارتباط ما را با فضای باز شخصی، تنها به تراس‌های کوچک خانه محدود کرده است. با افزایش جمعیت، فشردگی و همجواری بین ساختمان‌ها زیاد شده و ساختمان‌ها مرتفع شده‌اند. شاید شما هم بعد از گذشت مدت کوتاهی از سکونت خود در منزل جدید، متوجه شده باشید که با توجهبه موقعیت قرارگیری ساختمان‌تان اگر بخواهید از فضای تراس کوچک خانه‌تان استفاده کنید، همه فعالیت‌های شما در آن فضا توسط همسایه قابل دیدن است.

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید

همه ما خانه را فضایی خصوصی برای خود و خانواده‌مان می‌دانیم و قطعا در چنین موقعیتی برای حفظ حریم شخصی خود دنبال راه‌حل می‌گردیم. اگر دچار چنین مشکلی هستید، دیگر جایی برای نگرانی نیست. در اینجا قصد داریم راه‌حلی کاربردی را برای حفظ حریم تراس خانه به شما آموزش دهیم. این کار را به‌راحتی می‌توانید به کمک گیاهان انجام دهید و با یک تیر دو نشان بزنید. در این صورت هم از وجود سرسبزی و زیبایی گیاهان در تراس خانه‌تان لذت می‌برید و هم دید همسایگان به آن را محدود می‌کنید.

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید

گل‌ها و گیاهان مناسب برای تراس و بالکن

گیاه لاغر و قد بلند، حصار محدودکننده دید در تراس آپارتمان در هم بافتن درختان فرآیندی است که صد‌ها سال پیش باغبانان با از بین بردن شاخ و برگ بخش پایینساقه درختان انجام می‌دادند، اما در سال‌های اخیر نیز این روش توسط طراحان فضای سبز و باغبانان دوباره به کمک درختان بامبو مورد استفاده قرار گرفته است. در روش در هم بافتن درختان، کاشت آن‌ها با فاصله کم صورت می‌گیرد و باغبان با جدا کردن شاخ وبرگ قسمت زیرین درختان، فضایی منفی را نسبت به قسمت بالای آن به وجود می‌آورد.

گونه‌ای بلند و باریک گیاه بامبو (Bambusa textilis Gracilis) یک راه‌حل عالی برای حفظ حریم خصوصی تراس خانه‌های مدرن محسوب می‌شود. این گیاه بدون اینکه رشد عرضی زیادی داشته باشد تا ارتفاع شش متر رشد می‌کند؛ بنابراین برای تراس‌هایی با مساحت کم بسیار مناسب است. به کمک روش در هم بافتن درختان بامبو حریمی مناسب برای تراس خانه شما فراهم خواهد شد. نگهداری از گیاهی که به مراقبت کمتری نیاز دارد.

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید

پوشاندن دید تراس با گیاهان

اگر فکر می‌کنید زمان کافی را برای نگهداری و مراقبت ازگیاهان در تراس خانه‌تان ندارید، باز هم جای نگرانی نیست؛ زیرا گیاهی مانند یوکا (Yuccaelephantipes) از آن دسته گیاهانی است که علاوه بر تامین حریم تراس خانه شما نیازمند نگهداری دائم و پیگیر نیست. این گیاه نسبت به شرایط نامساعد نور، دما و هوا بسیار مقاوم است و در هر جای خانه می‌توان ازآن استفاده کرد؛ به همین دلیل در اکثر خانه‌ها نیز دیده می‌شود.

درست است که این گیاه برگ‌های پهنی ندارد، اما ساختار رشد شاخ و برگ آن به شما کمک خواهد کرد تا با قرار دادن تعدادی از آن‌ها در کنار هم به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید. روش در هم بافتن گیاهان این بار هم کمک خوبی است. پس از کم کردن شاخ و برگ این گیاه می‌توانید با کاشت گیاهان خزه‌ای در پای آن فضایی متفاوت و جذاب برای تراس خانه‌تان فراهم کنید. گیاه گلداری که دید را به تراس خانه شما محدود می‌کندمگنولیای گل درشت (Magnolia grandiflora) یکی از انواع مشهور پرورش یافته مگنولیا‌های همیشه سبز است. این درخت دارای انواع گوناگونی است که هر کدام خصوصیات متفاوتی دارند.

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید

مگنولیای گل‌درشت می‌تواند تا ارتفاع ۱۵۰سانتی‌متر رشد کند. نوع دیگر مگنولیا‌ها Teddy Bear (خرس عروسکی) است. این درخت همانند اسمش خواستنی است و گل‌های درشت سفیدرنگی دارد. خرس عروسکی یکی از انواع گونه‌های جدید است که فرم کوچکی دارد و دارای برگ‌های براق فنجانی‌شکل با پشت کرک‌داراست.

انواع گیاهان مناسب برای بالکن

تمایل به رشد متراکم و درهم شاخ و برگ‌های خرس عروسکی، خصوصیت متفاوت این گیاه با دیگر انواع آن استکه باعث می‌شود برای کور کردن دید همسایه‌ها به بالکن خانه شما مناسب باشد؛ البته زیبایی گل‌های درشت سفیدرنگ وخیره‌کننده آن را نیز نباید فراموش کرد. گیاهی با رنگ و رویی منعطف و ترکیبی، حریم تراس آپارتمانگیاه شمشیری یا سانسوریا (sansevieria trifasciata)، گیاهی همیشه سبز و از محبوب‌ترین گیاهان زینتی خانگی محبوب به شمار می‌رود.

برای محدود کردن دید همسایه در تراس گیاه بکارید

شمشیری را که به نام «زبان مادر شوهر» نیز می‌شناسند، می‌تواند رشدی تا ارتفاع۱۴۰ سانتی‌متر داشته باشد؛ بنابراین هنگامی کهآن را به صورت فشرده و در کنار هم بکارید و در حاشیه بالکن خانه قرارش دهید، مرز میان تراس خانه شما و فضای اطرافش را تعیین خواهد کرد. برگ‌های سانسوریا از اطراف ریشه خارج شده و ضخیم و چوبی (فیبری)، شمشیری‌شکل، کشیده یا استوانه‌ای، با اختلاف ارتفاع رشد می‌کنند.

محدود کردن دید همسایه

نکته متمایزکننده این گیاه از دیگر گیاهانی که معرفی شد، ظاهر متفاوت آن است. رنگ این گیاه سبز روشن است و در کنار آن نوار سفید، سبز تیره یا سبز کم‌رنگ‌تر وجود دارد که به تنوع رنگی گیاهان موجود در تراس خانه شما کمک می‌کند. گیاه رونده و پیچک‌مانند برای از بین بردن دید همسایه‌ها شاید بتوان به جرات گفت که یکی از بهترین گزینه‌ها برای از بین بردن دید همسایه‌ها به فضای تراس خانه شما استفاده از گیاهان رونده مانند پوتوس است.

گیاه پوتوس با نام علمی Epipremnum aureum به عنوان گیاه آپارتمانی یا خانگی بسیار مناسب است؛ البته این را فراموش نکنید که فضا‌های زیاد روشن برگ‌های آن را می‌سوزاند و در نهایت گیاه را از بین می‌برد. در صورتی که بالکن آپارتمان شما در سایه قرار نمی‌گیرد، بهتر است از این گیاه استفاده نکنید. شاید تراس‌های فرورفته در بدنه ساختمان مکان مناسبی برای رشد و نگهداری این گیاه باشد. پوتوس می‌تواند تا ۵/۲ متر رشد کند. این گیاه زیبا با حالت آبشاری‌اش می‌تواند از اطراف سقف بالکن خانه شما آویزان شود یا با تهیه داربستی برایش به شکلدهی آن کمک ویژه‌ای کنید. شما همچنین می‌توانید شاخه‌های این پیچک را با قلاب طوری به دیوار وصل کنید که از اطراف دیوار تراس خانه شما بالا برود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
0
5
خیلی عالی بود ...ممنونم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار