چگونگی ثبت‌نام در سامانه واکسن کرونا
کد خبر: ۲۱۱۱۱۹
تاریخ انتشار: 2021 May 09    -    ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
سامانه ثبت نام واکسن از ساعت ۱۴ روز گذشته تحت عنوان سامانه ثبت نام واکسن کرونا توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت راه اندازی شده است تا به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور انجام شود.

 سامانه ثبت نام واکسن از ساعت ۱۴ روز گذشته تحت عنوان سامانه ثبت نام واکسن کرونا توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت راه اندازی شده است تا به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور انجام شود.

چگونگی ثبت‌نام در سامانه واکسن کرونا

قرار است افراد برای این که در مراکز تزریق واکسن در صف تجمع نکنند پیش از حضور در مراکز ثبت نام کنند و منتظر پیامک اطلاع‌رسانی بمانند تا شاهد صف واکسن کرونا نباشیم. در این گزارش سعی کرده ایم که نحوه ثبت‌نام و بقیه اطلاعات لازم برای دریافت واکسن کرونا را در اختیارتان قرار دهیم.

مراحل ثبت نام

1- برای ورود به سامانه ثبت نام واکسن کرونا لازم است مراحل زیر را دنبال کنید: ابتدا وارد سایت salamat.gov.ir شوید.

2- حال روی گزینه «ثبت نام واکسن کرونا» کلیک کنید. اگر نمی‌توانید وارد آدرس بالا شوید، از طریق موتور جست وجوی گوگل، عبارت «ورود به سامانه ثبت نام واکسن کرونا» را جست وجو کنید.

3- اکنون فقط افراد بالای 80 سال می توانند در سایت ثبت نام کنند و با رسیدن موعد واکسیناسیون گروه های دیگر، باز هم از همین سایت برای ثبت نام می توانید استفاده کنید. به خاطر داشته باشید ثبت نام در این سامانه کاملا رایگان است و هیچ وجهی در هنگام ثبت نام واکسن کرونا دریافت نمی‌شود.

4- بعد از وارد کردن شماره ملی وارد مرحله بعد می شوید که باید تاریخ تولد را انتخاب کنید. همان طور که گفتیم هم اکنون تنها متولدین سال 1320 و قبل از آن می توانند ثبت نام کنند.

5- بعد از پر کردن این بخش و تایید شماره ملی با تاریخ تولد از شما یک شماره تلفن همراه برای اطلاع رسانی از زمان و مکان واکسیناسیون تان می خواهد که باید یک شماره ای را که پاسخگو هستید، بدهید.

6- دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید فقط منتظر بمانید تا زمان و مکانی که برای واکسن زدن باید مراجعه کنید برای شما پیامک شود.

ترتیب واکسیناسیون عمومی

هم اکنون قرار است به ترتیب زیر، افراد واکسیناسیون شوند:

 1. افراد بالای ۸۰ سال
  2. افراد بالای ۷۵ سال
  3. افراد بالای ۷۰ سال
  4. افراد بالای ۶۵ سال
  5. افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند و سن آن‌ها بین ۱۶ تا ۶۴ سال است.
  6. سایر مردم
  این واکسن ها دو مرحله ای هستند و نوبت دوم واکسن بر اساس نوع واکسنی که دریافت می کنید ممکن است متفاوت باشد و بین 4 تا 10 هفته متغیر است که روی کارتی که هنگام تزریق واکسن به شما داده می شود این موضوع مشخص شده است.

خراسان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر