ترکیب رنگ مناسب برای هر اتاق
کد خبر: ۲۱۰۹۵۶
تاریخ انتشار: 2021 May 07    -    ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
در طراحی آپارتمان، بسیاری سایه‌های کلاسیک را ترجیح می‌دهند. ترکیب کلاسیک صرف نظر از زمان و ترجیحات مد همیشه شیک به نظر می‌رسد. با این حال، کلاسیک‌ها گاهی شروع به زحمت می‌کنند و شما چیزی جدید و مدرن می‌خواهید. متخصصان معماری داخلی، طراحی اتاق ترکیبی از رنگ‌ها را توسعه داده اند که در طراحی هر آپارتمان مرتبط هستند.

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب«تابناک با تو» - در طراحی آپارتمان، بسیاری سایه‌های کلاسیک را ترجیح می‌دهند. ترکیب کلاسیک صرف نظر از زمان و ترجیحات مد همیشه شیک به نظر می‌رسد. با این حال، کلاسیک‌ها گاهی اوقات شروع به زحمت می‌کنند و شما چیزی جدید و مدرن می‌خواهید. متخصصان معماری داخلی، طراحی اتاق ترکیبی از رنگ‌ها را توسعه داده اند که در طراحی هر آپارتمان مرتبط هستند.

اولین قدم در انتخاب رنگ در دکوراسیون و طراحی داخلی آپارتمان باید در مورد تأثیر کلی فضای روی رفاه شما باشد. این می‌تواند یک التقاط پرتحرک، مدرن بی سر و صدا و آرامش بخش یا مینیمالیسم روزمره و آرامش بخش باشد. پس از انتخاب رنگ اصلی، باید سایه‌هایی سرد یا گرم را انتخاب کنید. این می‌تواند هم ترکیبی تک رنگ باشد و هم سایه‌های متضاد.

چه رنگ‌هایی کاملاً با یکدیگر ترکیب شده و برای هر طراحی مناسب است؟

۱. سفید با آبی تیره و آبی روشن
۲. ترکیب اصلی سایه‌های سطوح خاکستری و چوبی
۳. فضای داخلی دنج در سایه‌های خاکی
۴- سفید و خاکستری


۱. سفید با آبی تیره و آبی روشن

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب

ترکیب رنگ‌های آبی و سفید همیشه روشن و غیر معمول است.

کارشناسان بر این باورند که علاوه بر سایه‌های خنثی، خانواده‌هایی از رنگ‌ها با طیف گسترده تری از رنگ‌های آبی وجود دارد. ترکیبی از آبی روشن و آبی تیره می‌تواند به عنوان یک حالت آرام و بی نظیر و همچنین یک هماهنگی روشن و شیک به فضا بدهد. یک مکمل عالی برای این، رنگ سفید سرد خواهد بود. پالت رنگ کلاسیک حاصل، همیشه مرتبط خواهد بود و هرگز از سبک خارج نمی‌شود.

کارشناسان طراحی توصیه می‌کنند طرح‌های مختلف تک رنگ را امتحان کنید. این ممکن است یک طراحی غیر معمول از دیوار‌ها باشد، جایی که یکی از آن‌ها به رنگ آبی تیره نقاشی شده است، و بقیه به رنگ آبی روشن. وسایل مبلمان در این حالت ممکن است سفید باشد. نتیجه نهایی در منسوجات در سه سایه اصلی است.


۲. ترکیب اصلی سایه‌های سطوح خاکستری و چوبی

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب

ترکیب اصلی سایه‌های سطوح خاکستری و چوبی.

خاکستری یکی از رنگ‌های مورد علاقه اکثر طراحان است. متخصصان به طور مداوم از آن برای طراحی‌های مختلف استفاده می‌کنند؛ و دلایلی برای این وجود دارد. برای طرفداران مینیمالیسم، خاکستری غنی از سایه‌های بسیاری از سرما تا گرم است. برای طراحی آپارتمان می‌توانید از ترکیبی تک رنگ خاکستری تیره با رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید.

اگر طرفدار سبک روشن هستید، پس رنگ خاکستری با کل پالت رنگی کاملاً هماهنگ است. ترکیب رنگ‌ها به سبک اسکاندیناوی برای هر آپارتمان مناسب خواهد بود. ترکیب جالب یک پس زمینه خاکستری روشن به همراه مواد خام یا خشن (آجر، چوب، سنگ) است. کسانی که می‌خواهند به سبک پارچه یا مینیمالیسم به فضای داخلی اضافه کنند، می‌توانند به لوازم جانبی مس، طلا، فولاد یا نقره توجه کنند. رنگ خاکستری رقیق شده با بژ گرمتر و راحت‌تر می‌شود.

مشاوره مفید: انتخاب رنگ خاکستری به عنوان اصلی، به گونه‌ای که فضای داخلی کسل کننده به نظر نرسد، باید از نورپردازی با کیفیت بالا استفاده کنید. منابع نور مصنوعی به بهترین وجه در چندین سطح نصب می‌شوند. نور طبیعی باید بدون مانع وارد اتاق شود. هر منطقه باید به اندازه کافی روشن باشد، بنابراین یک لوستر کافی نخواهد بود، حتی اگر اتاق کوچک باشد.


۳. فضای داخلی دنج در سایه‌های خاکی

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب

فضای داخلی دنج در سایه‌های خاکی.

رنگ‌های زمین (خاک) یک روند مرتبط و مورد پسند است. سایه‌های طبیعی انواع مختلف خاک، سنگ، مواد معدنی جزء مهم جهان در اطراف ما است. گیرنده‌های بصری انسان این سایه‌ها را چیزی نزدیک و عزیز می‌دانند. آن‌ها یک پس زمینه مناسب برای ایجاد یک فضای داخلی هستند. تن‌های متوسط ​​از رنگ‌های "خاکی" از جمله سایه‌های قهوه‌ای و زرد متعلق به همان گروه تونی است و کاملاً با یکدیگر ترکیب می‌شوند.

در این پالت رنگ قهوه‌ای غالب است. در عین حال، قهوه‌ای تون‌های زیادی دارد: نارنجی تیره، قرمز آجری، قهوه‌ای خردلی، زرد مایل به قرمز.

برای ایجاد یک فضای داخلی دنج و هماهنگ، می‌توانید از کاغذ دیواری به رنگ کرم با الگوی بژ روشن استفاده کنید. کف‌های چوبی با رنگ‌های بژ گرم، دلپذیری را به وجود می‌آورند. رنگ‌های روشن را می‌توان با استفاده از بالش‌های تزئینی و منسوجات ایجاد کرد. ایده‌های طراحی اصلی را می‌توان با استفاده از فرش‌های قدیمی ایرانی در سایه‌های خاموش قرمز و صورتی-بژ نیز تحقق بخشید.


۴- سفید و خاکستری

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب

ترکیبی بی نقص از هماهنگی خاکستری و سفید

برای ایجاد یک فضای داخلی مدرن و شیک، یک پشتیبان از سایه‌های خاکستری و سفید گزینه‌ای ایده آل است. به خصوص از این پالت رنگی برای طراحی اتاق‌ها به سبک‌های تاشو یا بلند استفاده می‌شود. طرفداران فن آوری از این رنگ پشتیبان قدردانی می‌کنند، زیرا به خوبی با وسایل هماهنگ می‌شوند. مبلمان شیشه‌ای و روشنایی اضافی این محیط را تکمیل می‌کند.

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است ۴ ترکیب

رنگ‌های خاکستری و سفید - یک راه حل اصلی و مدرن


این سبک ترکیبی از سردی و پویایی صنعتی است. آجر یا سنگ طبیعی بی سر و صدا با دیوار‌های گچی همزیستی دارد. برای تزئین داخلی به رنگ خاکستری و سفید می‌توانید از سنگ تراشی در ترکیب با دیوار‌های سفید رنگ استفاده کنید. رنگ خاکستری به نورپردازی اضافی نیاز دارد، بنابراین ما از لامپ‌های نقره‌ای یا گرافیتی و همچنین قطعات فلزی استفاده می‌کنیم که نه تنها باعث ایجاد نور مناسب می‌شوند بلکه به تعیین نواحی کاربردی نیز کمک می‌کنند. برای ایجادسایه‌های روشن، می‌توانید از لامپ‌های گرافیتی و مبلمان با رنگ تیره استفاده کنید.

منبع: سیارک

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار