شورای رقابت، قیمت خودرو را افزایش داد
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۱۰۶۷۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2021 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
bato-adv
bato-adv
شورای رقابت افزایش قیمت محصولات شرکتهای سایپا و ایران خودرو را تصویب کرد.

شورای رقابت افزایش قیمت محصولات شرکتهای سایپا و ایران خودرو را تصویب کرد.

سرانجام شورای رقابت در مورد تعیین میزان افزایش قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ تصمیم گیری کرد. البته کسانی‌که تا پایان سال ۱۳۹۹ برای خرید خودرو ثبت نام و پیش پرداخت کرده اند و مشمول دریافت سود نیستند، شامل این افزایش قیمت نمی شوند.

بر اساس تورم بخشی یکساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و پس از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ و پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره وری نهایتا برای محصولات شرکت ایران خودرو به طور متوسط ۸.۲ درصد و برای محصولات شرکت سایپا به طور متوسط ۸.۹ درصد افزایش قیمت محاسبه شد که برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود.

تغییرات قیمت خودرو هر سه ماه یکبار با مصوبه شورا اعمال می شود ولی برای زمستان سال گذشته افزایش قیمتی تصویب نشد و اعلام شیوا - رئیس شورای رقابت - از این حکایت داشت که با بررسی‌ تورم بخشی برای وضعیت قیمتی خودروسازها، شورای رقابت تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی تا پایان سال (۱۳۹۹) اعمال نشود.

وی در زمستان سال گذشته گفته بود که تورم بخشی از سوی بانک مرکزی برای ایران خودرو ۱۴.۱ درصد و برای سایپا ۱۴.۷۵ درصد اعلام شد که با توجه به افزایش نسبی بهره وری و کیفیت باید خودروسازان حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت می‌دادند اما با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت در بازار خودرو کاهشی است و این روند ادامه پیدا می کند و همچنین به دلیل کرونا که سبب شده تقاضا در سال جاری پایین باشد، به دلیل جلوگیری از ایجاد هیجان در بازار خودرو هیچ افزایش قیمتی تا پایان سال نداریم.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
4
و این در حالی است که قیمت خودرو از سال 1397 تاکنون غیر قانونی است و هم قیمت خودرو بصورت غیر قانونی افزایش یافته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
1
نتیجه تصمیم سران قوا خودرو رسما گران شد +جزئیات
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
1
شورای رقابت، قیمت خودرو را گران کرد/ دولت، دولتمردان و مسولان هم در رسانه ها اعلام می کنند مشکلات مردم و کشور تقصیر آمریکا شرم آور است.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
0
0
خودروسازان بعنوان پرنفوظ ترین و قدرتمندترین لابی کشور هر کاری را در هر زمانی خواستند کرده اند و شورای رقابت فقط وسیله توجیه بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر