رشد جمعیت در ایران به زودی به صفر می‌رسد!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۱۰۶۵۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: 2021 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
bato-adv
bato-adv
 مشاور وزیر بهداشت درباره طرح مجلس برای جوانی جمعیت با بیان اینکه معتقد نیستم که همه جوانب موضوع جمعیت در طرح جوانی جمعیت دیده شده است، گفت: اما باید دلسوزی کنیم، قدم جلو بگذاریم و کمک کنیم که موضوع به بهترین نحو جمع شود و به کمک مردم آید.
 
دکتر محمداسماعیل اکبری:
 
چه آنها که دلسوزان نظام معرفی می‌شوند و چه آنهایی که بی تفاوتند یا خدایی نکرده حتی گاهی عنادهایی دارند، همه نقطه مشترک‌شان این است که بر اصل مطلب دلسوزی ندارند و همه دنبال حاشیه‌ها هستند. اینکه به اصل مطلب، یعنی به موضوع جمعیت دلسوزی ندارند، خیلی برای انسان دل‌شکنی می‌آورد. ۷۰ سال نزول جمعیتی را برایمان طراحی کردند. ۴۰ سال خودمان بازیگر میدان نزول جمعیتی بودیم، اما یک نفر دم نزد.
 
 تمام این آقایان و خانم‌های حقوق‌دان و معلمین و محصلین و گروه‌های سیاسی و ... هیچ کدام نگفتند که چه اتفاق شومی در این مملکت دارد، می‌افتد. در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۷۰ هزار بچه کمتر از سال ۱۳۹۷ به دنیا آمد. این خسران جمعیتی و این خسران سرمایه‌ای، عاطفی، علمی و اقتصادی را هیچکس بها نداد، اما ببینید که الان چه خبر است. این گروه حقوقدان نظر می‌دهد، آن آقای معلم، آن آقای علمی و شبه علمی. واقعا چه خبر است؟. آیا هنوز می‌خواهیم بازیگر همان میدان ۴۰ سال گذشته موضوع جمعیت در دنیا باشیم. خداوند از ما نمی گذرد و تاریخ اینها را ثبت می‌کند.
 
 چرا کسی قانون گرایی نمی‌کند و این همه نامه و مکتوبه که بیرون می آید، حرفی از قانون‌ها و سوابق نمی‌زنند. اگر هم عقلانیت دارند که باید بدانند که سرمایه اجتماعی اصلی هر ملت جمعیتش است. اگر هم عاطفی هستند مگر می‌شود پدر و مادر جوانی را کمک نکرد که پدر و مادر شوند و فرزند به دنیا آورند. دل انسان می‌شکند وقتی که فقط ایراداتی می‌گیرند که گاهی بنی‌اسرائیلی بوده و از آن هم بدتر است.
 
 اتفاقات اعجاب‌آوری که درباره جمعیت در کشور رخ داده، واقعا قابل قبول نیست که ببینیم و حرف نزنیم؛ چه برای افرادی که مذهبی هستند و چه برای افرادی که قانونمند و حقوق‌دانند و چه برای کسانیکه تخصص دارند و ابراز علم می‌کنند. اکنون میزان باروری کلی در کشور ما حدود ۱.۶ شده است. یعنی حتما جمعیت افولی است. رشد جمعیت شش دهم است و به زودی به صفر می‌رسد.
 
 در عین حال سالمندی در ۲۰ سال آینده دو برابر می‌شود. جوانان و کارکنان باید پاسخ نیاز بزرگواران سالمند را هم بدهند. نکته اساسی این است که سالمند کرامت دارد. جامعه‌ای که به سالمندش کرامت نداشته باشد، محکوم به فناست و از طرفی جامعه‌ای که درصد سالمندی آن درصدی بیشتر از حد معمول باشد، محکوم به فناست. باید توجه کرد که نباید بیش از شش تا هفت درصد جمعیت سالمند باشند.
 
سالانه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار سقط در کشور داریم که ۳۸ درصد آن‌ها یعنی قریب به ۵۳۰ هزار نفر عمدی و جنایی هستند. کدام حقوق‌دان یا واحد حقوقی تاکنون اطلاعیه و بیانیه داده و اعلام کرده من می‌خواهم جلوی این اتفاق عجیب را بگیرم؟ گروه‌های مذهبی ، علمی و تخصصی برای کاهش میزان سقط چه کار کردند.؟
 
گاهی اوقات تا ۲۶ درصد خلاف بررسی و ارزیابی غربالگری جنین داریم، چه کسی دردش آمد و پیشگیری کرد. برخی ارزیابی کردند که کشتن جنین سالم بهتر از این است که مبادا یک جنین معلول به دنیا آید. ما تحت فشار سازمان‌های بین‌المللی قرار گرفتیم، آنقدر حاشیه‌ها را پررنگ کردیم که اصل موضوع و متن را فراموش کنیم. به هر حال امیدوارم خداوند توان فهم و بصیرت عمل به تمام کسانی که دلسوز جامعه و ایران هستند اعطا کند و اینقدر لجاجت‌ها و گاهی عنادها را از این عنودها و لجوج‌ها نبینیم و خدمتی را ببینیم که مدنظر خدا باشد. تاریخ همه چیز را ثبت خواهد کرد. من فقط منظورم نهادهای مدنی نیست، بلکه نهادهای رسمی و مسئول مملکتی هم باید پاسخگوی وضعیتشان در طول تاریخ و بلاهایی که بر سر جمعیت ایران آمده، باشند.
ایسنا
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
5
دروغه
هر چی رو که مقامات مسئول یا صدا و سیما میگن شما عکسش رو باید در نظر بگیری

همین الان و با این شرایط فلاکت بار اقتصادی نقاط محروم کشور که بیش از 90 درصد کشور رو شامل میشه بالاترین زاد و ولد رو دارن و در روستا ها که اوضاع خیلی بدتر هست و بخاطر گرفتن یارانه بیشتر و کمک های سازمانهای کمک رسان مردم با هم مسابقه گذاشتن

کافیه یک بار به بخش زایمان بیمارستان ها برید حداقل هر بیمارستان روزی 30 زایمان رو ثبت میکنن

بعد اطراف خودتون رو ببینید طرف بیکاره یا کارش با حقوق زیر 2 تومنه و کرایه نشین هم هست اما حداقل یک بچه رو داره

قدرت یک کشور به جمعیت اون نیست مثلن هند رو ببینید 99 درصد مردمش فقیرن یا همین چین در عوض شما کشور های شیخ نشین رو ببینید یا اسراییل، کانادا، سویس، و حتی آمریکا نسبت به مساحت و امکاناتی که دارن جمعیت متناسبی دارن و اکثرشون هم رشد منفی جمعیتی دارن و کمبود نیروشون رو با گرفتن افراد متخصص از دیگر کشور ها تامین میکنن و کلی در هزینه ها صرفه جویی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
27
نون مردم رو قطع کردند -به بچه دار شدن مردم هم کار دارند- انگار مردم برده هاشون هستند و باید زاد و ولد کنند تا تعداد برده هاشون بیشتر شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
6
این دوستمون فراموش کرده بچه نون می خواد و مردم گرسنه هستن هروقت چشم رو ثروت این مردم بستین از این شعارهای عوام فریبناه بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
3
چیز بدی نیست... به زودی منفی هم بشه... ما که تا اخر بازنشستگی نداریم.. خودمون جونمون در بیاد کار میکنیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
7
زاد و ولد نکنید . چون زندگی کردن برای فرزندی که در ۲۰ سال دیگر میخواهد زندگی تشکبل دهد و دوباره فرزندانی بدنیا بیاورند که طبق تعریف مسولین این کشور اقتصاد اولویت اصلی انها نیست . شادی و رفاه اجتماعی هدف انها نیست بلکه انها میگویند ما میخواهیم همه کسانیکه بعدا بدنیا میایند حرف گوش باشند . مطیع هر سیاستی که اتخاذ میکنیم مردم باید حرف شنو باشند . باید تسلیم سیاست های ما باشند . در صورتی انقلاب برای این بود که رصایت مردم حاصل شود مسئولان حرف مردم را اجرا کنند . ایا در چنین گفتمانی در اینده زندگی برای فرزندان ماها سخت نیست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
9
بهتر.پوشک ۱۳۰ تومن.شیر خسک حدا تومن.درامد صفر .بیماری احاره خونه تورم.گرونی...واقعاذانتظار بچه دارین؟
تا وقتی کسانی کشور رو‌اداره میکنن که بجای عقل فقط ریش دارن وضعمون همینه
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر