انسان‌های اولیه با نئاندرتال‌ها رابطه جنسی داشتند!
کد خبر: ۲۱۰۵۴۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: 2021 May 02    -    ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
در ابتدا باید به شما بگویم که اگر نئاندرتال‌ها را نمی‌شناسید یعنی با اجداد اولیه‌ی خود اصلا آشنایی ندارید! انسان‌های نئاندرتال گونه‌ای از انسان‌ها بوده‌اند که دوره‌ی زیستی آن‌ها به حدود ۱۳۰ تا ۲۳۰هزار سال قبل باز می‌گردد و از انواع اجداد اولیه‌ی انسان آن هم از نوع معروفش به حساب می‌آمده‌اند.

 در ابتدا باید به شما بگویم که اگر نئاندرتال‌ها را نمی‌شناسید یعنی با اجداد اولیه‌ی خود اصلا آشنایی ندارید! انسان‌های نئاندرتال گونه‌ای از انسان‌ها بوده اند که دوره‌ی زیستی آن‌ها به حدود ۱۳۰ تا ۲۳۰ هزار سال قبل باز می‌گردد و از انواع اجداد اولیه‌ی انسان آن هم از نوع معروفش به حساب می‌آمده اند. نئاندرتال‌ها در مناطق مختلفی از جمله ایران و نقاط دیگر آسیا و اروپا دیده شده بوده اند و به همین علت می‌توان گفت که یکی از اجداد مشترک انسان ها، نئاندرتال‌ها بوده‌اند. در ادامه همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، انسان‌های نئاندرتال را بشناسیم و مورد بررسی قرار دهیم.

انسان‌های اولیه با نئاندرتال‌ها رابطه جنسی داشتند!

بیایید تا این بررسی را از ابتدا شروع کنیم؛ انسان‌های نئاندرتال در واقع گونه‌ای از انواع انسان خردمند یا انسان امروزی است که در قسمت‌های اروپایی و قسمت‌هایی از غرب آسیا، آسیای مرکزی و شمال چین یا همان آلتای سکونت داشتند. اولین نشانه‌ها از نئاندرتال‌های اولیه به حدود ۱۳۰هزار تا ۲۳۰هزار سال پیش در اروپا بازمی‌گردد. ۱۳۰هزار سال پیش، مشخصه‌های کامل نئاندرتال‌ها ظاهر شد و در این بین ۵۰هزار سال قبل نئاندرتال‌ها دیگر در آسیا به هیچ عنوان دیده نشدند. با این وجود نسل آن‌ها در اروپا در حدود ۴۰هزار سال پیش منقرض شد.

با توجه به این که انسان امروزی در ۵ هزار سال پیش از انقراض آن‌ها وارد اروپا شد، احتمالاً این دو گروه انسانی با هم تماس‌هایی داشته‌اند. همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، برخی از ژن‌های انسان‌های نئاندرتال و انسان‌های امروزی با یکدیگر مشترک است.

دلیل این اتفاق این است که انسان خردمند و انسان‌های نئاندرتال در قسمت آفریقا با یکدیگر پیوند پیدا کردند و به این صورت کد‌های ژنتیکی این گونه‌ی انسانی به انسان مدرن امروزی منتقل گشت.

از جمله‌ی ویژگی‌های زیستی و بدنی نئاندرتال‌ها این است که؛ بدن انسان‌های نئاندرتال برای زندگی در آب و هوای سرد سازگاری با محیط پیدا کرده بوده است. به طور مثال آن دسته از انسان‌های نئاندرتالی که کاسه‌ی سر بزرگی داشتند، دارای قدی کوتاه بودند، اما در عوض دارای اندامی بسیار قوی بودند و همچنین بینی بسیار بزرگی را بر صورت خود داشته‌اند و این‌ها دقیقا ویژگی‌هایی هستند که مطلوب آب و هوای سرد می‌باشند.

دانشمندانی که به بررسی بقایای شکار شده‌ی استخوان حیوانات توسط انسان‌های نئاندرتال پرداخته‌اند، طی تجزیه و تحلیل و مطالعه‌ی ویژگی‌های این استخوان‌ها دریافته‌اند که هر چه میزان سرمای هوا بیشتر شده است، میزان خراش‌ها و آثار جویدن استخوان‌های حیوانات شکار شده توسط انسان‌های نئاندرتال نیز افزایش پیدا می‌نماید!

انسان امروزی، هومو ساپینس، تنها گونه انسان در کره زمین است، اما گونه‌های دیگر انسان مثل نئاندرتال و انسان دنیسووا هم زمانی وجود داشته‌اند و شواهد روزافزونی نشان می‌دهند که بین انسان امروزی و نئاندرتال‌ها و انسان‌های دنیسووا رابطه جنسی نه یک بار بلکه بار‌ها اتفاق افتاده است.

فوریه ۲۰۰۲ در غاری زیرزمینی در جنوب غربی کوه‌های کارپات نزدیک شهر آنینا در رومانی، موسوم به "پشتر کو اوس" یا "غار استخوان"، دو کاشف هزاران استخوان باستانی را پیدا کردند.

در سال ۲۰۱۵ دانشمندان دی‌ان‌ای این استخوان‌ها را تجزیه و تحلیل کردند و فهمیدند که یکی از صاحبان استخوان‌ها نتیجه آمیزش یک مرد نئاندرتال و یک انسان اولیه زن بوده است

بوسیدن انسان و نئاندرتال

در سال ۲۰۱۷، بررسی میکروب‌های روی دندان‌هایی باستانی که در اسپانیا پیدا شده بودند نشان داده است که بوسیدن بین انسان و نئاندرتال‌ها اتفاق می‌افتاده است.

نئاندرتال‌های زن یا مرد؟

شواهد ژنتیکی وجود دارد که نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از اجداد مرد ما با زن‌های نئاندرتال آمیزش می‌کردند. اما تحقیقات سلولی دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد نیاکان زن ما هم با مرد‌های نئاندرتال آمیزش می‌کرده‌اند.

بیماری‌های آمیزشی

این فرضیه وجود دارد که یکی از انوع اچ پی‌ی به خاطر تعدد رابطه جنسی با نئاندرتال‌ها به انسان منتقل شده است.
شکایت نکنید، چون شواهدی وجود دارند که ما هم به آن‌ها بیماری‌های آمیزشی مثل از جمله تبخال تناسلی منتقل کرده‌ایم.

انقراض نئاندرتال‌ها

گمان می‌رود که نئاندرتال‌ها حدود ۴۰هزار سال پیش منقرض شدند. شاید ما در انقراض آن‌ها نقش داشتیم.
اما آن‌ها اثرشان را برما گذاشته‌اند، از رنگ پوست و مو و قد گرفته تا نحوه خوابیدن، خلق و خو و سیستم ایمنی‌مان.

شاید زوجی که در دوران ماقبل تاریخ در رومانی با هم درآمیختند اکنون در یکی از کسانی که دارند این مطلب را می‌خواند زنده باشند.

بی‌بی‌سی فارسی

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
12
7
این گزارش تحقیقات دانشمندان خارجی است .اگر به قرآن و احادیت رجوع کنیم که چیزهای دیگه ای در باره انسان گفته شده و هیچ جا از انسان اولیه و یا نئاندرتال نشده
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
1
2
ای خداااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
12
8
این حرفها چیه. در قرآن به روشنی ذکر شده ما از نسل آدم و حوا هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
7
1
میلیونها مرد و زن زندگی میکرده اند که آدم و حوا از میان آنها انتخاب شده و نسلی نوین برجای گذاشته اند. تقریبا هیچگونه تناقضی بین نسلها و آفرینش مذکور در قرآن با تخقیقات علمی وجود ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
تو با این دست آورد من درآوردی خودت خوش باش. یا مسلمان نیستی یا اگر هستی سوادت را عشق است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
2
4
حضرت ادم و حوا اولین انسانهای روی زمین بودند ماهم که از نسل این دو بزرگواریم مشکلات خانوادگی دیگران هم به ما ربطی ندارد!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
دوستان، مسائل را قاطی نکنیم. موضوع قران در مورد ما انسان‌ها این است که همه ما بنی آدم، از نسل یک زن و مرد مشخص هستیم و بنابراین نباید به هم ظلم کنیم.
همچنین این دو نفر به طور غیر عادی خلق شده‌اند که کاملا متفاوت از خلق طبیعی همه ماست. بنابراین باید همگی خالق را بپرستیم و شکر گذار باشیم.
چه اجداد ما به شکل طبیعی خلق شده باشند و چه به شکل استثنایی (مثل عیسی و آدم (ع)) فرقی نمی‌کند چون خدا به هر نوع خلقتی داناست.
اما دانشمندان فقط چیزهایی که مشاهده می‌کنند را توصیف می‌کنند نه اینکه بتوانند برای علم خدا تعیین تکلیف کنند.
روش خلقت حضرت آدم یک استثنا از بین میلیاردها تولید مثل طبیعی بوده است. البته که کشف چنین استثنایی آن هم در تاریخ چندصد هزار ساله توسط هیچ دانشمندی مقدور نیست مگر خدا بخواهد.
دانشمندان کار خودشان را انجام می‌دهند اما افراد بی دین و بی ریشه، از این کشفیات برای توجیه بی دینی و بی خدایی خودشان سوء استفاده می‌کنند.
اگر قرآن را خوب یاد نگرفته باشیم یا از دانش تحقیق علمی بی‌بهره باشیم، مسائل را اشتباه می‌گیریم. وقران فرموده به چیزی که اطلاع ندارید پافشاری نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
0
0
یک فرضیه این است که نئاندرتال ها طی بروز جنگ و توسط انسان خردمند یا همون هوموسپیانس منقرض شده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر