روز کارگر تعطیل رسمی است
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۱۰۴۴۶
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار: 2021 May 01    -    ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
bato-adv
bato-adv
دبیرکل خانه کارگر با اشاره به ماده ۶۳ قانون کار گفت:روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به ماده ۶۳ قانون کار گفت:روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.

علیرضا محجوب با اشاره به اینکه اینکه روز کارگر، تعطیل رسمی برای کارگران است گفت:روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.

وی با اشاره به ماده 63 قانون کار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: علاوه بر تعطیلات رسمی کشور، روز کارگر( 11 اردیبهشت)نیز جزء تعطیلات رسمی کارگران به حساب می آید.بنابراین کارگران در این روز مانند جمعه ها، تعطیل هستند و می توانند از تنها روز خود در سال استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طبق قانون کارفرمایی اجازه ندارد کارگر را به اضافه کاری وادار کند گفت: هر چند کارفرمایان و پیمانکاران، این روز را به مثابه ی روز کاری برای کارگران تلقی کرده و آنها را بعضا مجبور به کار می کنند اما قانون کارتأکید بر تعطیل رسمی برای کارگران است.

محجوب گفت: روز جهانی کارگر بر اساس قوانین قانون کار برای کارگرانی که تابع این قانون هستند روز تعطیل محسوب می شود که مزد آن نیز مطابق ایام تعطیل سال باید به کارگران پرداخت شود و اگر به هر دلیلی کارخانه ای تعطیل نشود،اولاً باید حضور در کار گارگران با توافق بین کارگران و کارفرما باشد و ثانیاً و مطابق اضافه کاری در روز تعطیل برای کارگران محاسبه شود.

تسنیم

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
3
و این در حالی است که بنده 30 سال هر سال روزکارگر مسغول کار بودم ولی متاسفانه کارفرما حق بند نداده است اعتراض هم کردم ولی متاسفانه توجهی نکرده است.
شاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
3
ماده ۶۳ قانون کار روز کارگر تعطیل رسمی است
روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.
و این در حالی است که بنده 30 سال هر سال روزکارگر مشغول کار بودم ولی متاسفانه کارفرما حق بنده نداده است اعتراض هم کردم ولی متاسفانه توجهی نکرده است.
از طریق اداره کار و دیوان عدالت اداری شکایت و اعتراض کردم ولی متاسفانه شکایت و اعتراض بنده رد کردند و رد می کنند چرا؟
شاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
2
1399/12/25 - 09:25

درپاسخ به رئیس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
درپاسخ به رئیس کل دیوان عدالت اداری
درپاسخ به نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس
درپاسخ به عضو کمیسیون انرژی مجلس
باسلام من ازآذر ماه 1366 تا اسفند ماه 1395 در یک شرکت کار کردم
بنده کارگر رسمی در یک شرکت کار میکنم هر ماه 240 ساعت کار کردم ولی متاسفانه از مهرماه 1389 تا اسفند ماه 1392 اضافه کاری و شبکاری و تعطیلی کاری بنده نداده است. از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران هم شکایت کردم ولی هیات تشخیص اداره کار به خاطر بهانه مختلف شکایت بنده رد کرده است.
که بنده ماهیانه 240 ساعت کامل مشغول بکار بوده ام. متاسفانه تائیده آن را این شرکت به برای من یا اداره کار خودداری نموده و حاضر به همکاری نیستند.
که کلا از تعطیلات رسمی، حتی روز های پنجشنبه و جمعه محروم بودم آیا این شرکت چنینی حق را دارد به جای حق وحقوق 240 ساعت و حقوق 176 ساعت را به بنده پرداخت کند
درضمن اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران چرا با این تخلف از قانون برخورد نمی کند؟
بنده قبل از رسیدگی به پرونده اینجانب از سوی هیات تشخیص و حل اختلاف به شعبه 4 هیات تشخیص و شعبه 101 حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوغرب تهران اعلام کردم اداره مربوطه خودم از دادن تایید خودداری می کند هیچ توجه نکردند و شکایت و اعتراض بنده را رد کردند چرا؟
برخی هیات هات تشخیص و هیات های حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیوان عدالت اداری متاسفانه به شکایت ها و اعتراض های کارگران و... را بررسی و رسیدگی قانونی نمی کنند و شکایت و اعتراض کارگران را رد می کنند چرا؟
من علیه دادنامه شعبه هیات اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران هم به دیوان عدالت اداری اعتراض کردم ولی متاسفانه رسیدگی قانونی نکرده اند و اعتراض من را رد کرده است.
هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران و دیوان عدالت اداری متاسفانه هر سه در باره شکایت و اعتراض بنده رسیدگی قانونی نکردند و کوتاهی کردند.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
1
1400/02/01 - 15:18

یکی از همکاران بنده با 30 سال سابقه کار در سال 94 بازنشسته شد مبلغ بیش از 100 میلیون تومان گرفته است ولی متاسفانه بنده با 32 سال و 7 ماه در اسفند ماه 95 بازنشسته شدم مبلغ 64 میلیون دادن آیا این عدالت است
بنده از اردیبهشت ماه سال 1396 تاکنون بارها هم اعتراض کرده ام ولی متاسفانه تاکنون هیچ خبری پیگیری، بررسی و رسیدگی نیست چرا
مرتضی کارمند رسمی بازنشسته شرکت مخابرات استان تهران
حق و حقوق بنده به خاطر بی قانونی و بی عدالتی در اداره کار و دیوان عدالت اداری پایمال و ضایع شده است.
شکایت و اعتراض هم می کنم ولی متاسفانه بررسی، پیگیری و رسیدگی نمی شود چرا؟
بنده 27 ماه سابقه حضور درجبهه دارم
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
0
آخرین ویرایش در تاریخ 07 بهمن 1399
مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶ و این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی متاسفانه تاکنون عمل نکرده است و عمل نمی کند چرا؟
شناسنامه قانون
احتساب مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور

مشخصات
مجموعه والد: موضوعات اداری و استخدامی
مجموعه: قوانین و مقررات ایثارگران

مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور محسوب می شود (هیات عمومی دیوان عدالت اداری)

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه مقرر کرد ایام حضور در جبهه بدون نیاز به سابقه اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور در این گونه مشاغل به عنوان سابقه خدمت محسوب می شود.

به گزارش شناسنامه قانون، به دنبال اعلام تعارض در آراء صادره شعب دیوان عدالت اداری با خواسته احتساب ایام حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت در مشاغل سخت و زیان آور هیات عمومی در این مورد وارد بحث و بررسی شد و مشخص گردید برخی شعب دیوان با صدور رای به ورود شکایت، خواسته خواهان را مورد تایید قرار داده و رای به احتساب ایام حضور در جبهه به عنوان سابقه سخت و زیان آور داده اما برخی دیگر از شعب تایید این خواسته را منوط به داشتن سابقه اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور دانسته اند.

با طرح این موضوع در هیات عمومی دیوان عدالت اداری، اعضای هیات با اکثریت آراء رای به ورود را صحیح تشخیص داد و به این ترتیب مقرر کردند ایام حضور در جبهه بدون نیاز به سابقه خدمت در مشاغل سخت و زیان آور، به عنوان سابقه این گونه مشاغل احتساب می شود.

بخشی از مستندات هیات عمومی در تایید رای به ورود در این مورد از این قرار است:

اولاً براساس تبصره ۲ ماده ۱۴ قانون کار الحاقی مصوب ۸۳/۱/۳۰ « آن دسته از بیمه شدگانی که مشمول اصلاحیه تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۸۰/۷/۱۴ مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند به شرط آن که خدمت نظام وظیفه خود را در جبهه های نبرد حق علیه باطل طی نموده یا حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند سوابق خدمتی آنان جزء کارهای سخت و زیان آور محسوب می شود.»

ثانیاً براساس ماده ۲۷ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۸۶/۴/۳ « مدت خدمت داوطلبانه جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا در جبهه قبل از استخدام و اشتغال در صورت تمایل جزء سنوات قابل قبول از لحاظ بیمه و بازنشستگی به مأخذ مشاغل سخت و زیان آور (یک و یک و نیم سال) محسوب می گردد...»

ثالثاً براساس ماده ۳ آیین نامه اجرایی ابلاغیه شماره ۲۰۶/۴۰/۱۱/ط مورخ ۸۸/۱۰/۲۱ ستاد کل نیروهای مسلح «سه چهارم مدت خدمت کارکنان پایور و وظیفه که توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته، شهربانی و ژاندارمری (نیروی انتظامی)، وزارت سپاه و وزارت دفاع و جهاد سازندگی سابق به جبهه و مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شده اند، خدمت داوطلبانه تلقی می گردد...»

رابعاً براساس رأی شماره ۲۵۷ مورخ ۹۹/۲/۱۶ هیات عمومی دیوان عدالت اداری «... باتوجه به اینکه افراد در طی دوره خدمت وظیفه، جزء کارکنان نیروهای مسلح محسوب می شوند، بنابراین تعیین میزان داوطلبانه بودن مدت خدمت کارکنان وظیفه حاضر در جبهه های دفاع مقدس که از سوی مراجع زیربط در نیروهای مسلح اعلام می شود مشمول بند ۳ آیین نامه اجرایی نحوه تعیین فوق العاده ایثارگری، نشان ها و خدمات اداری در مناطق جنگ زده (موضوع بند ۲ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری) بوده و ... اختیارات مقام فرماندهی معظم کل قوا در ارتباط با نیروهای مسلح محدود به قوانین نمی شود و اجرای دستورات معظم له برای نیروهای مسلح لازم الاجرا است...» لذا مفاد ماده ۳ آیین نامه اجرایی ابلاغیه شماره ۲۰۶/۴۰/۱۱/ط مورخ ۸۸/۱۰/۲۱ ستاد کل نیروهای مسلح به تمامی افرادی که خدمت وظیفه خود را در جبهه گذرانده اند فارغ از این که جزو کارکنان پایور و وظیفه نیروهای مسلح باشند یا نباشند، تسری یافته است.

آخرین ویرایش در تاریخ 07 بهمن 1399
مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶ و این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی متاسفانه تاکنون عمل نکرده است و عمل نمی کند چرا؟
شاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
0
اگر ۴۵ روز سابقه حضور در جبهه دارید بخوانید

2 مهر 1398 ساعت 13:24

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به آغاز صدور کارت ایثار رزمندگان اظهار کرد: با اعطای کارت ایثار، رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز سابقه حضور در دوران دفاع مقدس دارند، شناسایی و از تسهیلات پیش بینی شده، بهره مند می‌شوند.

به گزارش جهان نیوز، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از کارت ایثار رزمندگان که در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: کارت این کارت به‌عنوان یک سند ملی ایثاردر بستر دولت الکترونیک متصل خواهد شد و ایثارگران از تسهیلاتی که در آنجا پیش بینی شده بهره مند خواهند شد.

وی گفت: پیش از این کارت‌های متعددی از سوی یگان‌های نیروهای مختلف نظامی برای رزمندگان صادر شده بود اما بر اساس قانون برنامه برنامه پنجم توسعه مکلف شدیم تا با اجرای سند ملی ایثار، کارت ایثار رزمندگان را صادر نماییم.

وزیر دفاع اظهار کرد: با اعطای کارت ایثار، رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز سابقه حضور در دوران دفاع مقدس دارند، شناسایی می شوند.

منبع:ایسنا


قرار بود طبق بخشنامه سازمان تامین اجتماعی کسی که قبل قبل از سربازی بیمه تامین اجتماعی بودند پول سابقه سربازی را پرداخت نکنند ولی متاسفانه تامین اجتماعی شعبه 13 تهران از بنده بابت خدمت سربازی پول گرفته است چرا؟
سوال اینجا است که متاسفانه سازمان تامین اجتماعی خودش تاکنون قوانین قانون کار و... را تاکنون رعایت نکرده است چرا؟
بنده قبل از سربازی بیمه سازمان تامین اجتماعی بودم
طبق ماده 95 قانون تامین اجتماعی اگر فردی قبل از خدمت سربازی بیمه باشد نباید بابت سربازی پول پرداخت کنند پس چرا تامین اجتماعی شعبه 13 تهران از ما بابت سربازی پول گرفته است.
از سال 1385تاکنون هزاران بار اعتراض کردم ولی متاسفانه تاکنون هیچ کس بررسی، پیگیری و رسیدگی نکرده است چرا؟
من سابقه 27 ماه جبهه دارم تا به هیچ تسهیلاتی به من ندادند هیچ کارت ایثاری هم صادر نکردند.
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
0
نماینده کارگران در شورای عالی تاکنون حق و حقوق کارگران را در سراسر کشور پایمال و ضایع کرده است و تاکنون هیچ کاری برای حل مشکلات کارگران نکرده است و هنوز هم نمی کند و حق و حقوق کارگران دفاع و حمایت نکرده ست و هنوز هم دفاع و حمایت نمی کند چرا؟
مرتضی میرزبابایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
1
0
یکی از همکاران بنده با 30 سال سابقه کار در اسفند ماه سال 95 بازنشسته شد مبلغ بیش از 140 میلیون تومان گرفته است ولی متاسفانه بنده با 32 سال و 7 ماه 6 روز در اسفند ماه 95 بازنشسته شدم مبلغ 64 میلیون دادن آیا این عدالت است آیا بی قانونی و بی عدالتی نیست.
و این درحالی است که با 30 سال سابقه کار ایشان هر ماه برای مخابرات 176 ساعت کار کرده است ولی اما بنده برای مخابرات 240 ساعت کار کردم.
بنده از اردیبهشت ماه سال 1396 تاکنون هزاران بار هم اعتراض کردم ولی متاسفانه تاکنون هیچ خبری پیگیری، بررسی و رسیدگی نیست چرا؟
مرتضی کارمند رسمی بازنشسته شرکت مخابرات استان تهران
حق و حقوق بنده به خاطر بی قانونی و بی عدالتی در اداره کار و دیوان عدالت اداری پایمال و ضایع شده است.
شکایت و اعتراض هم می کنم ولی متاسفانه بررسی، پیگیری و رسیدگی نمی شود چرا؟
بنده 27 ماه سابقه حضور درجبهه دارم
مرتضی میرزبابایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
یکی از همکاران بنده با 30 سال سابقه کار در اسفند ماه سال 95 بازنشسته شد مبلغ بیش از 140 میلیون تومان گرفته است ولی متاسفانه بنده با 32 سال و 7 ماه 6 روز در اسفند ماه 95 بازنشسته شدم مبلغ 64 میلیون دادن آیا این عدالت است آیا بی قانونی و بی عدالتی نیست.

و این درحالی است که با 30 سال سابقه کار ایشان هر ماه برای مخابرات 176 ساعت کار کرده است ولی اما بنده برای مخابرات 240 ساعت کار کردم.

بنده از اردیبهشت ماه سال 1396 تاکنون هزاران بار هم اعتراض کردم ولی متاسفانه تاکنون هیچ خبری پیگیری، بررسی و رسیدگی نیست چرا؟

مرتضی کارمند رسمی بازنشسته شرکت مخابرات استان تهران

حق و حقوق بنده به خاطر بی قانونی و بی عدالتی در اداره کار و دیوان عدالت اداری پایمال و ضایع شده است.

شکایت و اعتراض هم می کنم ولی متاسفانه بررسی، پیگیری و رسیدگی نمی شود چرا؟

بنده 27 ماه سابقه حضور درجبهه دارم

بنده 3 ماه بسیجی و 24 ماه سربازی سابقه حضور در جبهه دارم.
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
ازسال٨٨ تا الان حدودا وارد دوازدهمین سال خصوصی سازی مخابرات میشیم اگه طی این سالها اونهمه مطالبات و حق و حقوقمون که قانونی و لازم الاجراست پرداخت نشده پس دلخوش باین نباشیم که درآینده ایی نزدیک به حقمون برسیم و این یک واقعیته که قرار نیست چیزی بهمون بدهند ببخشید بااین خبر ناراحت میشید منم ناراحت و ناراضی هستم چون خودمم بازنشسته میباشم
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
آقا کسی نیست به فریاد بورس برسد 80 درصد ضرر کردیم بیچاره وبدبخت شدیم سهام اخابر شده 9420 ریال ودیگر سهامها همینطور از 19 مرداد سال 1399 تاکنون 80 درصد زیان کردیم خدایا به فریاد ما برس ؟
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
روحانی: ایران به عراق، سوریه و لبنان کمک کرده و خواهد کرد
دولت حسن روحانی کمک مالی و... به افغانستان، لبنان، فلسطین و... را باید قطع کند به بازنشستگان مخابرات منطقه تهران کمک کند.
شاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
چرا سازمان بازرسی کل کشور از سال 1392 تاکنون درباره مشکلات کارمندان، کارگران و بازنشسته های در سازمان تامین اجتماعی و... در تهران و سایر شهرهای کشور بررسی، پیگیری و رسیدگی نمی کند.
کارشناسان اقتصادی و مسئولان و... در زمان خصوصی سازی در کشور در شبکه خبر شعار سر می دادند خصوصی سازی در کشور بسیاری عالی است پس چرا تاکتون در مورد مشکلات کارمندان، کارگران و بازنشسته های هیچ اعتراضی نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند.
چرا نمایندگان مجلس مجلس شورای اسلامی درخانه در این زمینه اقدامی نمی کنند؟
چرا حتی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در خانه ملت در این زمینه سکوت اختیار کرد، و واکنشی از او دیده نمی شود؟
نه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نه دیوان عدالت اداری هیچ یک پاسخگو نیست چرا؟
حرف دل همه مردم ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
از سال 1392 تاکنون در زمان دولت حسن روحانی سالانه بیش از 999 هزار بار در رسانه ها در مورد مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم، کشور و... اعتراض کردند و اعتراض می کنند و همچنان نیز ادامه دارد ولی متاسفانه تاکنون به یک مورد آن هم توسط و سوی دولت، دولتمردان، مسئولین، مدیران، مسئولان و نمایندگان بررسی، پیگیری، رسیدگی و حل نشده است و همچنان نیز ادامه دارد چرا؟ شرم آور است آیا این بی قانونی و بی عدالتی در کشور نیست آیا این هم تقصیر تحریم های آمریکا بوده است.
اعتراض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
0
0
۱۴۰۰/۰۲/۱۵ ۰۸:۳۹
برخی کارمندان، مسئولین، مدیران و مسئولان جواب تلفن نمی دهند چرا؟
دولت، دولتمردان، مدیران، مسئولان و نمایندگان مجلس از سال 1392 تاکنون پاسخگو و جوابگو نیستندچرا؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر