۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۹۴۵۶
تاریخ انتشار: 2021 April 21    -    ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
bato-adv
bato-adv
با تغییر نیاز‌های خانواده و همینطور نیاز به تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی دکوراسیون و یا نوسازی اتفاق می‌افتد گاهی بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیاز‌ها و هزینه کل پروژه و همینطور عدم برنام ریزی مناسب انجام می‌شود که این اشتباهات، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همینطور کیفیت کار ایجاد خواهد کرد.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه«تابناک با تو» - با تغییر نیاز‌های خانواده و همینطور نیاز به تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی دکوراسیون و یا نوسازی اتفاق می‌افتد گاهی بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیاز‌ها و هزینه کل پروژه و همینطور عدم برنام ریزی مناسب انجام می‌شود که این اشتباهات، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همینطور کیفیت کار ایجاد خواهد کرد. در ادامه با ما با ۱۰ اشتباه رایج در بازسازی و همینطور نمونه‌هایی موفق و الهام بخش از تصاویر بازسازی منزل همراه باشید….

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۱- دلایل نامعلوم برای بازسازی

چرا بازسازی می‌کنید؟ چه چیزی باعث تصمیم گیری شما برای بازسازی شده است؟ آیا مطمئن هستید که می‌خواهید برخی قسمت‌های خانه خود را تغییر داده و تمایل دارید برای آن هزینه کنید؟ ارزیابی دلایل بازسازی کاری بسیار اساسی است، زیرا تصمیم عجوله و نامعقول خسارات زیادی را در بردارد.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۲- برآورد اشتباه هزینه پروژه

قبل از شروع مراحل کار، بودجه و فهرستی از متریال‌ها و مصالح و هزینه‌های لازم را فهرست کنید و اگر مطمئن نیستید، درمورد چگونگی هزینه‌ها با مشاور یا طراح مشورت کنید و بعد از اطمینان از بودجه کافی برای کل کار، آن را آغاز نمایید. فراموش نکنید همیشه به بودجه خود پایبند بوده و با طراح و مجری که قادر است با کیفیت مناسب و بودجه شما کار کند بازسازی فضا را انجام دهید و درباره آن به قطعیت برسید.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۳- عدم هماهنگی بودجه و برنامه پروژه

آنچه را که برای نوسازی در ذهن شما شکل گرفته به همراه متریال‌های مناسب و دلخواه خود را با معمار و همینطور مجری در میان گذاشته و درباره آن‌ها به توافق برسید، زیرا عدم هماهنگی برنامه ریزی برای طراحی دلخواه و بودجه کافی تعادل را بر هم زده و، چون طراحی خلاف ذهنیات شما از آب در آمده قطعا نارضایتی ایجاد کرده و سبب آشفتگی و عدم برنامه ریزی مناسب در کار خواهد شد.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۴- بستن قرارداد بدون ارزیابی

انتخاب عاقلانه معمار و مجری پروژه و مشورت با افراد مطلع برای یافتن فرد مناسب و دیدن نمونه کار‌های قبلی با نحوه سازماندهی کار و هزینه‌ها در زمان معین بسیار ضروری است، زیرا با انتخاب نامناسب وقت و هزینه زیادی بدون رسیدن به نتیجه دلخواه صرف خواهید کرد.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۵- بازسازی با سلیقه بسیار شخصی و خاص

اگر برای بازسازی از ایده‌های مختص به خود با سلیقه شخصی تبعیت نمایید ممکن است بعد‌ها برای فروش ملک خود با مشکل مواجه شوید، زیرا با سلیقه عموم در تعارض بوده و به همین سبب بهتر است از به کارگیری رنگ‌های بسیار شاخص یا تم‌های بسیار شخصی پرهیز نموده و تغییرات را متناسب با عوامل زیباشناسی و مبانی دکوراسیون داخلی، و تناسبات فضا تغییر دهید در غیر این صورت برای فروش منزل می‌بایست دوباره برای بازسازی هزینه زیادی بپردازید.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۶- بازسازی طبق مد و جریانات روز

تبعیت از مد رایج در سبک‌های دکوراسیون و نوع طراحی برای منزل ایده و همینطور دلیل مناسبی برای بازسازی نیست، زیرا ممکن است مد و جریانات روز بسیار کوتاه مدت بر جامعه حاکم باشد و به صورت مداوم تغییر کند به همین دلیل مبنای انتخاب متریال‌ها یا سبک طراحی روز برای بازسازی نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد، زیرا با تغییر مد، نیاز به تغییر آن و تبعیت از مد جدید حاکم بر جامعه احساس می‌شود.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۷. تفکر غلط: بازسازی همه چیز را تغییر می‌دهد

این موضوع را فراموش کنید که با بازسازی منزل می‌توانید یک فضا را به فضایی دیگر تبدیل کنید و یا سبک خیلی متفاوتی را در خانه بگنجانید درباره طراحی همه جانبه و سبک دلخواه خود از قبل با معمار مشاوره کنید بعد درباره بازسازی تصمیم گیری نمایید.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۸- کاهش هزینه برای متریال‌هایی که روکار و قابل مشاهده نیستند

حذف و یا کاهش هزینه برای کیفیت متریال‌های استفاده شده در قسمت‌هایی از خانه که قابل مشاهده نیستند و مانند پارکت یا سطوحی مانند دیوار نما ندارند کار بسیار غلطی است، زیرا کیفیت متریال‌ها در همه قسمت‌ها به خصوص در قسمت‌های درونی و توکار سبب استحکام و مقاومت کافی شده و در صورت عدم توجه و به کارگیری متریال مناسب دوباره کاری و هزینه بیشتری را در بر دارد.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۹- بی توجهی به ایمنی در کار

قبل از شروع کار نقشه منزل را مورد توجه قرار داده و از متخصصین درخواست کنید برای جلوگیری از خطرات احتمالی و بروز خسارت خطرات برق و تاسیسات، محل دیوار‌های حامل بار و جای ستون‌ها را در نظر بگیرند.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

۱۰- عدم توجه به حریم‌ها و مجوز کار

برای انجام بازسازی و انجام کار در مدت زمان معین و در حیطه حریم‌های اعلام شده حتما نیاز به اخذ مجوز کار است، زیرا در صورت عدم رعایت قوانین ممکن است مجبور به متوقف کردن کار یا دست کشیدن از آن و یا تخریب آن شوید که همه موارد گفته شده هزینه و زمان زیادی را اتلاف خواهد کرد.

۱۰ اشتباه رایج در بازسازی خانه

 

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر