بن‌بست تحقیقات برای بازداشت قاتل یک مرد
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۹۳۱۴
تاریخ انتشار: 2021 April 18    -    ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
bato-adv
bato-adv
پرونده قتل مرد پاکستانی درحالی در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که متهم پرونده هنوز دستگیر نشده است.

 پرونده قتل مرد پاکستانی درحالی در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که متهم پرونده هنوز دستگیر نشده است.

به گزارش خبرنگار ما، پرونده قتل مرد پاکستانی دو سال قبل به جریان افتاد. مأموران در بررسی‌های خود متوجه شدند جسدی که در یک ساختمان نیمه‌کاره رها شده، متعلق ‌به مردی پاکستانی به نام عظیم است که در ایران کارگری می‌کرد.

پسرعموی عظیم که برای شناسایی جسد به پلیس مراجعه کرده بود، گفت: من و پسرعمویم در ایران کارگری می‌کردیم و کسی دیگر از اقوام ما در ایران نبود. هر چند ماه یک‌بار هم برای دیدار خانواده به پاکستان می‌رفتیم. عظیم مدتی بود با یکی از هم‌وطنانم به نام نصرت‌خان اختلاف پیدا کرده بود. نصرت‌خان می‌خواست اموال عظیم را از او بگیرد و عظیم هم مقاومت می‌کرد.

این اختلاف شدید شده بود و نصرت‌خان چندین بار عظیم را به مرگ تهدید کرد و من فکر می‌کنم او باعث شده پسرعمویم کشته شود. پسرعموی من مردی زحمت‌کش بود و با کسی خصومت نداشت که بخواهند چنین بلایی سر او بیاورند و غیر از نصرت‌خان شخص دیگری را به‌عنوان مظنون نمی‌شناسم.

گفته‌های این مرد در‌حالی بود که تیم تجسس صحنه قتل نیز در گزارش خود اعلام کرد وسایل خانه مقتول کاملا به‌هم‌ریخته و آثاری از سرقت در خانه او مشهود است و به نظر می‌رسد اموالش دزدیده شده است. همچنین پزشکی قانونی اعلام کرد جسد متعلق به مردی حدودا 30‌ساله است که با پیچیده‌شدن جسمی نرم و قابل ‌انعطاف دور گردنش و انسداد مجاری تنفسی جانش را از دست داده است.

علاوه بر این مشخص شد روی بدن او آثار درگیری نیز وجود داشته است. با توجه به گفته‌های پسرعموی عظیم، نصرت‌خان به‌عنوان مظنون اصلی شناخته شد و بازداشت او در دستور کار قرار گرفت. پسرعموی عظیم یک‌بار دیگر مورد بازجویی قرار گرفت تا شاید اطلاعات جدیدتری از متهم به دست آید و پلیس بتواند ردی از نصرت‌خان پیدا کند.

پسرعموی عظیم به مأموران گفت: نصرت‌خان از اقوام دور ما بود. او با عمویم که پدر عظیم است، اختلاف شدیدی داشت و درگیری و اختلاف اصلی‌اش با عظیم هم به‌خاطر همین بود. او زورش به عمویم نمی‌رسید و می‌خواست عظیم را اذیت کند و پول‌هایش را بگیرد اما من اطلاعات دیگری از او ندارم و نمی‌دانم حالا کجا است و چه می‌کند.

کارآگاهان جنایی به هر‌کجا که احتمال داشت ردی از متهم وجود داشته باشد، رفتند و تحقیق کردند اما فایده‌ای نداشت. ردیابی‌های مأموران برای دستگیری نصرت‌خان راه به جایی نبرد تا اینکه پسرعموی عظیم مدتی بعد به پلیس اعلام کرد به‌تازگی متوجه شده نصرت‌خان به‌صورت قاچاقی به بنگلادش رفته است.

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داده بود، مأموران از اینترپل کمک خواستند اما باز ‌هم به نتیجه مطلوب نرسیدند و سرنخی از محل سکونت نصرت‌خان به‌دست نیامد. به‌این‌ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست علیه نصرت‌خان و با شکایت اولیای‌دم عظیم برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال و قرار شد تا نصرت‌خان به‌صورت غیابی به اتهام قتل محاکمه شود.

شرق

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر