بستری‌های کرونا ۴برابر افزایش یافت
کد خبر: ۲۰۹۰۹۱
تاریخ انتشار: 2021 April 15    -    ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
 معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه استان اردبیل توانسته در مدیریت کرونا جزو استان‌های پیشتاز کشور باشد.

 معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه استان اردبیل توانسته در مدیریت کرونا جزو استان‌های پیشتاز کشور باشد.

قاسم جان‌بابایی صبح امروز در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونای استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر با افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در موج چهارم هستیم، به طوری که نسبت به موج چهارم 4 برابر شده است.

وی بیان کرد: سرعت ابتلا نیز رشد 2 تا 3 برابری در این اپیدمی پیدا کرده که دلیل اصلی افزایش شمار مبتلایان زمینه‌ساز تغییر رنگ‌ها شد و این وضعیت نامناسبی را در سطح کشور به وجود آورد و بیشترین دلیل دورهمی‌ها، دید و بازدیدها و عروسی‌ها و تجمعات است که سبب بیشتر شدن مشکلات شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میانگین بستری مبتلایان 6.3 روز است،‌ به طوری که 10 هزار نفر 2.4 نفر است و علی‌رغم این که از میانگین کشوری بالاتر است اما خوشبختانه استان اردبیل توانسته در مدیریت کرونا جزو استان‌های پیشتاز کشور باشد.

جان‌بابایی ادامه داد: مدیریت تخت‌های بیمارستانی و افزایش ظرفیت تخت‌ها، رسیدگی مطلوب به وضعیت بیماران و نیز طرح شهید سلیمانی در استان اردبیل بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه نیاز است تا بستر حمایت از کادر درمان و متخصصان کشور را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم در راستای کنترل اپیدمی چهارم کرونا و برگشت به یک وضعیت پایدار و نسبتاً باثبات ورود پیدا کرده و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را با همکاری و مشارکت همگانی برطرف کنیم.

وی با قدردانی ویژه از کارکنان بخش درمان و پرستاران بخش‌های کرونا در رسیدگی و مراقبت همراه با مهارت و عشق و علاقه از بیماران بستری کرونا بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با برنامه‌ریزی و مدیریت کمبود تخت‌های بیمارستانی و همزمان با افزایش ظرفیت تخت‌ها، در بحث درمان، رهگیری مبتلایان و اقدامات مرتبط با طرح شهید سلیمانی جزو استان‌های موفق کشور محسوب می‌شود.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر