جاذبه جدید گردشگری آمریکا
کد خبر: ۲۰۷۶
تاریخ انتشار: 2015 June 11    -    ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۵
 این ویلا به «آل کاپون» یکی از معروفترین خلا‌فکارهای آمریکایی تعلق دارد که نمادی از زیر پا گذاشتن قانون و نظم در آمریکا بود و در فاصله سالهای 1920 تا 1930 سردمدار جرایم سازمان‌ یافته در آمریکا بود.

جاذبه جدید گردشگری آمریکا

البته آل کاپون تنها اهل جنایت و بزهکاری نبود، بلکه روزهای زیادی را نیز به خوشگذرانی در ویلایش در سواحل میامی آمریکا سپری کرد و اکنون گردشگران اکنون می ‌توانند قدم به ویلایی بگذارند که مشهورترین خلافکار تاریخ آمریکا در آنجا جان سپرد.

در حال حاضر این ویلا با درختان نخل سربرافراشته و استخری بزرگ و دلباز در پالم آیلند میامی که زمانی مایه ننگ مردم این شهر بود، به جاذبه جدید گردشگری میامی و کشور آمریکا تبدیل شده و روزانه میزبان هزاران گردشگر است مکانی شده که شهر میامی قصد دارد از در اختیار داشتن‌اش نهایت استفاده را ببرد، این در حالیست که هم‌اکنون عکس آل کاپون در زندان آلکاتراس که به موزه و یک مقصد گردشگری تبدیل شده‌ بعنوان یکی از مشهور ترین زندانیان به نمایش گذاشته شده‌ و استیو کارور کارگردان آمریکایی نیز فیلمی را با نگاه به زندگی او در سال 1959 ساخت.

آمریکا در بین کشورهای جهان بالاترین درآمد سرانه را از صنعت گردشگری داشته که در سال 2014 به درآمد 177 میلیارد دلار رسید. براساس آخرین آمار سازمان جهانی جهانگردی نیز که در ابتدای سال جاری  میلادی منتشر شد، آمریکا که میلیونها نفر از نیروی کار این کشور در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند. آمریکا همچنین در سال 2014 با کسب رتبه دوم جهانی پس از فرانسه با میزبانی از بیش از 74 میلیون  گردشگر مقصد دوم گردشگری جهان بوده است.

منبع:فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر