دکوراسیون منحصربه فرد اتاق خواب و بازی کودک
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۴۴۲۰
تاریخ انتشار: 2021 February 20    -    ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
رشد کودک در سال‌های ابتدایی زندگی از عوامل بسیاری تاثیر می‌پذیرد فعالیت و بازی یکی از ارکان اصلی رشد و یادگیری هر کودک است که در ارتباط با فضا و محیط رشد شخصیتی و اجتماعی او را شکل می‌دهد از این رو در طراحی فضا‌های مناسب برای کودکان از جمله اتاق آنان شناخت روحیات و علاقه مندی‌های نونهالان اهمیتی خاص پیدا می کند.

دکوراسیون منحصربه فرد و سفارشی اتاق خواب و بازی کودک

دکوراسیون منحصربه فرد و سفارشی اتاق خواب و بازی کودک«تابناک با تو» - رشد کودک در سال‌های ابتدایی زندگی از عوامل بسیاری تاثیر می‌پذیرد فعالیت و بازی یکی از ارکان اصلی رشد و یادگیری هر کودک است که در ارتباط با فضا و محیط رشد شخصیتی و اجتماعی او را شکل می‌دهد از این رو در طراحی فضا‌های مناسب برای کودکان از جمله اتاق آنان شناخت روحیات و علاقه مندی‌های نونهالان اهمیتی خاص پیدا میکند طراحی فضای منطبق با شرایط کودکان به طور قطع بستکی به شناخت کافی از ویژگی‌های رشد آنان دارد. خصوصیات جسمی و روانی کودکان در مراحل مختلف رشد اساس برنامه ریزی فضا و طراحی برای آنان است. شکل کلی فضای معماری کودکان از عناصری منحصر به فرد برجسته و آنچه بر انگیزنده احساساتشان است سرچشمه می‌گیرد.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید به طریقی چند منظوره طراحی شود و از انجایی که کودکان از اتاقشان برای بسیاری از فعالیت‌ها در کنار استراحت و خواب استفاده میکنند تقسیمات و قلمرو‌های خاص و مشخص خود را طلب می‌کنند از قبیل فضایی برای مطالعه و بازی‌های مهیج و همچنین فضایی برای سرگرمی و فضای بازی باید در کنار فضای خواب و استراحت کودک و در ارتباط مناسب با ان طراحی شود.

دکوراسیون منحصربه فرد و سفارشی اتاق خواب و بازی کودک

یک اتاق خواب سرگرم کننده با طراحی سفارشی برای دو کودک خانواده توسط تیم طراحی Creative Union Network انجام شده که این تغییرات در اتاق کودک به منظور بازسازی یک اتاق زیر شیروانی در تورنتو، کانادا صورت گرفته است.

اتاق خواب که برای دو کودک خردسال در نظر گرفته شده است و شامل چندین سطح و فضای بازی متفاوت است مکانی برای خواب کودکان و برای در نظر گرفتن احساسات کنجکاوانه و رشد خلاقیت و بازی آن‌ها طراحی شده است.

دکوراسیون منحصربه فرد و سفارشی اتاق خواب و بازی کودک

اتاق خواب شامل دو تخت خواب است، یکی در سطح بالایی که از طریق یک راه پله کوچک به آن دسترسی پیدا می‌کند و دیگری سطح پایین‌تر است و مکانی برای ذخیره سازی در زیر آن قرار دارد.

یک اتاق خواب طراحی شده سفارشی با کمد‌های ذخیره سازی و دو راه پله کوچک که تختخواب‌ها را به مناطق بازی متصل می‌کند.

یک گوشه کوچک در زیر تخت بالایی قرار دارد که فضای آرام را برای بازی فراهم می‌کند، در حالی که با یک راه پله کوچک ثانویه که دور یک ستون بتونی می‌پیچد، می‌تواند دسترسی به تختخواب بالایی را مهیا سازد.

طراحی داخلی فضا نمونه‌ای از دکوراسیون یک اتاق مدرن، اما با تم رنگی کودکانه و شاد برای جلب توجه و مناسب برای کودکان است که در آن سعی شده تا نیاز‌ها را کاملا پاسخگو بوده و با اشغال فضای محدود بتواند بهترین استفاده را از فضای داخلی و متناسب با احساسات کودکانه ایجاد نماید.

دکوراسیون منحصربه فرد و سفارشی اتاق خواب و بازی کودک

در واقع می‌توان گفت طراحی سفارشی اگرچه ممکن است هزینه بیشتری را شامل شود، اما با ارتقاء کیفیت و استفاده بهینه و متناسب با نیاز‌های همه کاربران و با توجه به جنسیت، سن و همینطور ابعاد فضا می‌تواند دکوراسیونی زیبا و کاربردی‌تر خلق نماید.

منبع: دکوبوم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر