زبان جهانی رنگ‌ها کدامند؟
کد خبر: ۲۰۴
تاریخ انتشار: 2015 May 15    -    ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
بخش نخست؛
رنگ احساسات را تحریک می‌‌کند. فرهنگ‌ها را شکل می‌دهد و پیش‌زمینه جهان ما را می‌سازد و بر خلاف دیگر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد. سخن از رنگ موجب می‌شود ‌خصوصیات موسیقی و طبیعت و ویژگی‌های شخصیتی را بجا آوریم‌. ‌رنگ می‌تواند حالت‌ها را تغییر دهد، فضاهای خاصی به وجود آورد و ...
مهیاراجلال منش به همراه گروه معماری پنداربنیان، با جمع آوری مطالبی در خصوص معماری ودکوراسیون داخلی در این صفحه با بهره‌گیری از منابع و ارائه عکس‌هایی از پروژه‌های موفق داخلی و خارجی، زمینه ساز ایجاد فضایی بهینه و دلنشین در محیط زندگی شماست.

عناوینی که در این صفحه به آن اشاره می‌گردد عبارتند از؛

طراحی و دکوراسیون فضاهای داخلی
طراحی نمای ساختمان
طراحی محوطه و فضای سبز


نور‌پردازی

امید است مطالبی که مطرح می‌شود، مورد توجه واستقبال قرار بگیرد.
باتوجه به اینکه در فصل پرطراوت ورنگارنگ بهار هستیم قصد داریم به نکاتی در خصوص رنگ‌ها بپردازیم که می‌شه با بهره گیری از این نکات شادابی و سرزندگی رو تو فضاهای داخلی آورد.

مقدمه

رنگ یک زبان جهانی است. رنگ احساسات را تحریک می‌‌کند. فرهنگ‌ها را شکل می‌دهد و پیش‌زمینه جهان ما را می‌سازد. سخن از رنگ موجب می‌شود که خصوصیات موسیقی و طبیعت و ویژگی‌های شخصیتی را به جا آوریم و رنگ بر خلاف دیگر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در واقع رنگ می‌تواند حالت‌ها را تغییر دهد، فضاهای خاصی به وجود آورد و روحیه انسان را بهتر کند و در همین حال جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است.

دیدن رنگ‌ها، ‌ استفاده از آن‌ها و فضاسازی با پالت شخصی و دلخواه، زمینه آرامش بخشی را در زندگی روازنه ایجاد می‌کند
رنگ یکی از ملزومات با شکوه زندگی است. خانه‌ای که غرق رنگ‌های مناسب باشد، ‌ همیشه آرام‌بخش است؛ اتاق‌ها با ترکیب جالب رنگ‌ها، ‌ بافت و ابعاد، زنده و زیبا می‌شود.

‌توصیف رنگ

اگر به اهمیت استفاده از سایه و رنگ مایه‌های ساده پی ببرید، ‌استفاده از رنگ‌ها در طراحی دکور به تجربه ارزنده‌ای بدل می‌شود. واکنش ما به رنگ‌ها می‌تواند از بعد احساسی یا علمی بررسی شود. کشف این مسأله که رنگ چگونه بر فضا تأثیر می‌گذارد کمک می‌کند تا دریابید چه چیزی حس بهتری در شما ایجاد می‌کند.

رنگ در سطوح و احجام


جایگزینی موثر رنگ‌ها در هر محیط موجب سادگی و شفافی در منطق بصری فضا می‌شود. فضاهای بدون فکر رنگ‌پردازی شده بی‌محتوا و آشفته به نظر می‌رسند.

رنگ‌های برجسته توان جذب دقت به هر نوع نمای خاص و عنصر معماری داخلی را دارد، از قبیل طبقه‌بندی‌های مختلف، پارتیشین‌ها و... حتی می‌توانید زمان انتخاب، رنگ‌های قوی و متضاد اما مناسبی را به کار گیرید.

نکته مطمئن باشید عناصر برگزیده شما در معماری داخلی مناسب‌ترین موارد برای برجسته شدن هستند.