تاثیر مستقیم خواب بر ابتلا به کرونا
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۱۶۶۸
تاریخ انتشار: 2021 January 22    -    ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
از زمان آغاز پاندمی کرونا شکایت از اختلال خواب افزایش داشته، کارشناسان یکی از دلایل این امر را تغییر سبک زندگی و فشار‌های روانی ناشی از همه گیری کرونا می‌دانند. یک دانشمند روس اعلام کرده کم خوابی و بی خوابی ریسک احتمال ابتلا به بیماری "کووید ۱۹" را ۲۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

تاثیر مستقیم خواب بر ابتلا به کرونا

تاثیر مستقیم خواب بر ابتلا به کرونا«تابناک با تو» - از زمان آغاز پاندمی کرونا شکایت از اختلال خواب افزایش داشته، کارشناسان یکی از دلایل این امر را تغییر سبک زندگی و فشار‌های روانی ناشی از همه گیری کرونا می‌دانند.

یک دانشمند روس اعلام کرده کم خوابی و بی خوابی ریسک احتمال ابتلا به بیماری "کووید ۱۹" را ۲۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

" الکساندر کالینکین" رییس بخش طب خواب در دانشگاه دولتی مسکو با اعلام این مطلب گفته است:" کمبود خواب تأثیر مخربی بر سیستم ایمنی بدن انسان دارد و به طور قابل ملاحظه‌ای خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد. "

او در مصاحبه‌ای رادیویی گفته است: " با کاهش خواب، ایمنی به شدت کاهش می‌یابد. احتمال ابتلا به هرگونه عفونت ویروسی در صورت خوابیدن کمتر از ۵ ساعت در مقایسه با افرادی که بیش از ۷ ساعت می‌خوابند، بیش از ۲۵۰ درصد است.

این دانشمند روس گفته است برای بهبود کیفیت خواب، افراد باید ساعت بدن خود را تنظیم کنند و در یک زمان مشخص به بستر بروند. او همچنین توصیه کرد که برای بیدار شدن بهتر است از ابزارهایی، چون زنگ گوشی و ساعت و... استفاده نشود و برای این کار بهتر است از ابزار‌های نوری مثل لامپ و تنظیم ریتم ساعت بدن اهتمام داشت.

تاثیر مستقیم خواب بر ابتلا به کرونا

این دانشمند روس گفته برای تولید ملاتونین کافی در بدن کافی است مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در معرض نور آفتاب باشیم.

پزشکان در روسیه می‌گویند از زمان آغاز پاندمی کرونا مراجعات به کلینیک‌های درمانی با شکایت اختلال در خواب و بی خوابی بیش از ۴۵ درصد افزایش داشته است.

کارشناسان معتقدند یکی از دلایل افزایش اختلال خواب به دلیل تاثیرات روانی ناشی از همه گیری ویروس کرونا روی سبک زندگی مردم است.

بر اساس نتایج تحقیقات در روسیه بیش از ۳۷ درصد از مبتلایان به کرونا مشکل اختلال خواب و یا کم خوابی دارند.

منبع: عصرایران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر