Japandi Design چیست؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۱۵۲۸
تاریخ انتشار: 2021 January 19    -    ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
سبک Japandi دارای ساختاری زیبا با تمرکز بر کیفیت و قطعات دست ساز بر فراز ساختار‌های ارزان قیمت است. همچنین این سبک بکارگیری رنگ‌های خنثی و انتخاب رنگ‌های بیشتری را برای تکمیل مبلمان و اکسسوری‌های را در خود جای داده پالت‌های رنگی آرام و ملایم در تنالیته‌های روشن‌تر در فضا گنجانده می‌شود که این کار بسیار معنی دار و ظریف انجام می‌شوند.

Japandi Design چیست؟

Japandi Design چیست؟«تابناک با تو» - شاید تصور نکنید که سبک‌های دکوراسیون ژاپنی و اسکاندیناوی مشترکات زیادی دارند، اما وقتی صحبت از طراحی خانه می‌شود، شباهت‌های آن‌ها بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. دیدگاه زیبایی شناسی برای هر فرد بر سادگی، عناصر طبیعی و راحتی فضا متمرکز است، بنابراین جای تعجب نیست که تعداد بیشتری از طراحان داخلی امروزه این دو سبک دکوراسیون را با هم ترکیب می‌کنند و آن را “Japandi” (تلفیق ژاپنی و اسکاندیناوی) می‌نامند. هرچند این سبک ترندی نسبتاً جدید است، انتظار می‌رود که امسال جپاندی در فید‌های اینستاگرام شما بیشتر از قبل ظاهر شود.

Japandi Design چیست؟

طراحی ژاپندی ترکیبی از عملکرد اسکاندیناوی و مینیمالیسم روستیک ژاپنی برای ایجاد احساس هنر، طبیعت و سادگی است که این همجوشی با تمرکز بر خطوط شارپ، فضا‌ها و رنگ‌های روشن، ترکیبی کامل از عملکرد و فرم را ایجاد می‌کنند.

Japandi Design چیست؟

عناصر Japandi کدامند؟

تلفیق کامل ژاپنی و اسکاندیناوی بر روی طرح‌های ساده و مینیمالیستی تمرکز دارد که از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند، اما عملکرد مبنای اصلی و ریشه‌ای به عنوان هدف این سبک معرفی شده است.

سبک Japandi دارای ساختاری زیبا با تمرکز بر کیفیت و قطعات دست ساز بر فراز ساختار‌های ارزان قیمت است. همچنین این سبک بکارگیری رنگ‌های خنثی و انتخاب رنگ‌های بیشتری را برای تکمیل مبلمان و اکسسوری‌های را در خود جای داده پالت‌های رنگی آرام و ملایم در تنالیته‌های روشن‌تر در فضا گنجانده می‌شود که اینکار بسیار معنی دار و ظریف انجام می‌شوند.

Japandi Design چیست؟

علاوه بر این، سبک Japandi اغلب بر پایداری تأکید دارد. به کارگیری متریال‌های طبیعی و طرح‌های ساده، آن را به یک سبک دکوراسیون پایدار و سبز تبدیل کرده است که با توجه به بیشتر شدن کاربرانی که در دنیای مدرن امروزی به دنبال زیبایی‌های دوست دار محیط زیست هستند، محبوبیت جپاندی بین این گروه جای تعجب ندارد.

چگونه سبک‌های ژاپنی و اسکاندیناوی با هم کار می‌کنند؟

اگر با طراحی اسکاندیناوی آشنا هستید، مطمئناً با مفهوم “Hygge” که ایجاد فضایی راحت و دنج است آشنا هستید به همین دلیل سبک اسکاندیناوی طی چند سال گذشته محبوبیت فزاینده‌ای در ایالات متحده پیدا کرده است. زیرا خانه باید مکانی امن برای کاربر باشد تا هر زمان که از درب ورودی قدم به خانه می‌گذارید احساس راحتی در شما ایجاد شود.

Japandi Design چیست؟

حال، این مفهوم را با مفهوم دکوراسیون ژاپنی “wabi-sabi”، که به معنی زیبایی در نقص است، ادغام کنید، یک ترکیب هماهنگ دقیقا معنی سبک Japandi است. سبک‌های طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی به خوبی در کنار هم کار می‌کنند، زیرا ریشه در سادگی و راحتی دارند. زیبایی شناسی مشترک این دو با هم سبکی هم راحت و هم پیچیده ایجاد میکنند.

Japandi Design چیست؟

در صورت واگرایی این دو رویکرد، اختلافات آن‌ها در واقع مکمل یکدیگرند. جایی که رنگ‌های خنثی در طراحی ژاپنی با پالت‌های تند خانه‌های اسکاندیناوی سرمای فضا را از بین می‌برند دقیقا مکملی برای هم محسوب می‌شوند. گرچه هر دو دکوراسیون ژاپنی و اسکاندیناوی سبک‌های جدیدی نیستند، اما ترکیب این دو طی چند سال آینده مطمئنا روند رو به رشدی خواهد داشت.

منبع: دکوبوم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر