آیا ویروس جدید کرونا به مرور بی‌خطر می‌شود؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۱۴۲۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2021 January 17    -    ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲
bato-adv
bato-adv
اختلال‌ها در جریان واکسیناسیون کرونا و پیدا شدن گونه‌های جهش‌یافته ویروس نگرانی‌ها نسبت به آینده را افزایش داده است. هنوز کسی نمی‌داند ویروس سارس کوو۲ (Sars-CoV-2) که عامل ابتلا به بیماری کووید۱۹ است چه تعداد دیگری را در جهان مبتلا می‌کند و چقدر قربانی می‌گیرد.

آیا ویروس جدید کرونا به مرور بی‌خطر می‌شود؟

آیا ویروس جدید کرونا به مرور بی‌خطر می‌شود؟«تابناک باتو» ـ عاقبت بحران کرونا چه خواهد بود و جهش‌های ویروس چه پیامدی دارد؟ اینها پرسش‌هایی هستند که نگرانی‌ها را افزایش می‌دهند. گروهی از پژوهشگران آمریکا معتقدند ویروس جدید کرونا در بلندمدت کم‌خطر خواهد شد.

اختلال‌ها در جریان واکسیناسیون کرونا و پیدا شدن گونه‌های جهش‌یافته ویروس نگرانی‌ها نسبت به آینده را افزایش داده است. هنوز کسی نمی‌داند ویروس سارس کوو۲ (Sars-CoV-2) که عامل ابتلا به بیماری کووید۱۹ است چه تعداد دیگری را در جهان مبتلا می‌کند و چقدر قربانی می‌گیرد.

نتیجه پژوهش گروهی از دانشمندان دانشگاه اموری آتلانتا که به تازگی منتشر شده تا حدود زیادی نگرانی‌ها را کاهش می‌دهد و آینده بحران کرونا را روشن‌تر از آنچه بسیاری گمان می‌کنند ترسیم می‌کند.

شبکه خبری ان‌تی‌وی (ntv) روز جمعه ۱۵ ژانویه با استناد به این گزارش که نتایج آن در مجله Science منتشر شده، می‌گوید ویروس جدید کرونا به مرور به ویروسی کم‌خطر تبدیل می‌شود که فقط در برخی مناطق شیوع پیدا می‌كند.

ویروس غیرکشنده، واکسن نالازم؟

گروهی از پژوهشگران به سرپرستی پروفسور جنی لاوین با استفاده از یک مدل محاسباتی با بهره گرفتن از داده‌های مربوط به ویروس‌های شناخته‌شده از خانواده کرونا به این نتیجه رسیده‌اند که ویروس جدید در بلندمدت به یک ویروس غیرکشنده تبدیل خواهد شد.

پژوهشگران از این یک گام هم فراتر رفته و پیش‌بینی می‌کنند که در آینده نیازی به واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ نباشد.

محققان دانشگاه اموری آتلانتا برای بررسی‌های خود داده‌های مربوط به چگونگی شیوع و ایمنی در برابر چهار ویروس از خانواده کرونا را بررسی کرده‌اند که پیش از این شناخته شده‌اند.

این چهار ویروس در مناطق مختلف جهان شیوع یافته و به طور عمده کودکان بین سه تا پنج سال را مبتلا کرده‌اند. در این نمونه‌ها، مانند نمونه کووید۱۹ در مبتلایان این گروه سنی آثار حاد بیماری به ندرت مشاهده شده و میزان مرگ و میر بسیار ناچیز بوده است.

آیا ویروس جدید کرونا به مرور بی‌خطر می‌شود؟

دوران ایمنی کوتاه‌مدت

داده‌های موجود نشان می‌دهند که در مورد چهار ویروس شناخته‌شده خانواده کرونا، مصونیت پس از ابتلا و بهبودی فقط برای یک دوره کوتاه به طور کامل وجود داشته است.

به عنوان نمونه در گزارشی مربوط به سال ۲۰۰۹ آمده است که مبتلایان به ویروس کرونای موسوم به 229E یک سال پس از بهبودی ممکن است دوباره مبتلا شوند زیرا پادتن‌های ساخته‌شده در بدن برای مقابله با ویروس پس از این مدت دیگر کارآمد نیستند.

پژوهشگران معتقدند در مورد مبتلایان به ویروس جدید سارس کوو۲ هم وضعیت مشابهی قابل مشاهده است. در عین حال بررسی‌های سال ۲۰۰۹ نشان می‌دهند که در ابتلای جدید بهبودیافتگان، شدت بیماری بسیار کاهش یافته است.

بر همین اساس تیم محققان به سرپرستی جنی لاوین از این حرکت می‌کنند که مبتلایان به ویروس جدید کرونا پس از بهبودی در تمام عمر تا حدودی ایمن می‌شوند که در صورت ابتلای مجدد می‌تواند افزایش هم پیدا کند.

احتمال تبدیل کرونای جدید به یک "ویروس بومی"

با توجه به این داده‌ها و اطلاعات دیگری که از روند شیوع نمونه‌های قبلی کرونا وجود دارد، پروفسور لاوین و همکارانش نتیجه می‌گیرند که ویروس جدید کرونا هم در ادامه به "ویروسی بومی" تبدیل خواهد شد.

به این ترتیب این احتمال وجود دارد که ویروس جدید کرونا در بلندمدت مانند یک سرماخوردگی عادی بروز کنند و میزان کشندگی آن حتی از آنفلونزا کمتر باشد.

تا کنون درباره میزان ماندگاری ایمنی ناشی از ابتلا یا واکسینه شدن در برابر بیماری کووید۱۹ پژوهش‌های کمی انجام شده و اطلاعات کمی در دست است.

وزارت بهداشت بریتانیا روز گذشته نتیجه پژوهشی را منتشر کرد که مطابق آن خطر ابتلای مجدد به بیماری کووید۱۹ تا پنج ماه پس از بهبودی بسیار ناچیز است.
منبع: dw.com

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
0
2
بگمانم براساس فرگشت نظر می دهید. اما می دانید بی خطر شدن آنتی ژن چگونه رخ می دهد؟
انسان های آسیب پذیر نسبت به آنتی ژن بمیرند و نسلی از آن ها ادامه پیدا نکند و فقط انسان هایی که نسبت به آنتی ژن مقاوم هستند بقا بیابند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
2
0
جنگ بزرگ داخلی در آمریکا شروع خواهد شد و هرج و مرج این کشور را فرا خواهد گرفت. سلاحههای مرگبار بدست شورشیان و تروریستها خواهد افتاد و بدنبال آن جنگ و خون ریزی و هرج و مرج جهان را فرا خواهد گرفت. بیماری کرونا توسعه میابد و یک سوم جهان را نابود خواهد کرد. فراموش نکنید کیف رمزهای اتمی هنوز دست ترامپ است
پاسخ ها
ناشناس
| |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
این رمز های اتمی به محض قسم خوردن رییس جمهور جدید دیگر معتبر نخواهد بود ! !
اگر منظورتان وحشت افرینی نیست پس خبر را کامل بگذارید و مردم را فریب ندهید .
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
2
این کیف چرمی ۲۰ کیلو وزن دارد .شامل یک کارت پلاستیکی معروف به بیسکوئیت ، یک پوشش کاغذی دستورالعمل فعال سازی سیستم هشدار یک کتاب سایت های پرتاب موشک کتاب سیاه.
اما موضوع قابل تامل اینجاست که دقیقا لحظه ای که ریاست جمهوری جدید سوگند بخورد کد های قبلی غیر فعال خواهد شد
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
2
داستان سرایی در مورد آینده کرونا !
مردم را با فلسفه بافی های منفی در ترس نگه می‌دارید که در خفا خودتان چه کار کنید !؟مردم سراسر دنیا واکسن را بنا بر پروتکل جهانی که از سوی دانشمندان جهان ارایه شده است به ترتیب از کهنسالان و پرسنل درمانی بیماران خاص شروع شده و انشاالله تا سال دیگر این همه گیری پایان می یابد .
بیماری که واکسن آن کشف شده و صنایع دارو سازی بزرگ جهان در حال ساخت در اشل بسیار عظیم می‌باشد دیگر کارش تمام است .بس است نامید کردن مردم بس است
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر