رونمایی از موشک بالستیک در حضور «اون»
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۱۳۲۱
تاریخ انتشار: 2021 January 15    -    ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
کره شمالی در مراسم رژه نظامی روز پنجشنبه خود یک فروند موشک بالستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی را در حضور کیم جونگ اون رونمایی کرد.

به نقل از خبرگزاری تاس، کره شمالی دیروز یک فروند موشک بالستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی را در حین رژه بزرگ نظامی که به مناسب کنفرانس حزب حاکم «کارگران» برگزار شد، رونمایی کرد.

رونمایی از موشک بالستیک در حضور «اون»

خبرگزاری دولتی کره شمالی این موشک بالستیک را «قوی‌ترین سلاح جهان» خواند و نوشت: «امروز قوی‌ترین سلاح جهان که موشک‌های استراتژیک بالستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی رو نمایی شده است که این سندی بر قدرت ارتش انقلابی کره است».

از سوی دیگر، خبرگزاری روسی «تاس» گزارش داد که این رژه نظامی و نمایش موشک بالستیک در حضور «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی صورت گرفته است.رونمایی از موشک بالستیک در حضور «اون»

هشتمین کنفرانس حزب حاکم «کارگران» کره شمالی که اولین حزب این کشور از سال 2016 تاکنون محسوب می‎شود، دیروز پس از هشت روز به پایان رسید.

«کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی پنجشنبه هفته گذشته در اولین اظهارات خود پس از تأیید رسمی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از سوی کنگره، گفت که پیونگ یانگ به گسترش برنامه هسته‌ای خود ادامه خواهد داد.

وی ایالات متحده آمریکا را «بزرگترین دشمن» کره شمالی خواند و افزود: دولت آمریکا باید از سیاست‌های خصمانه خود جهت بهبودی روابط بین دو طرف دست بردارد.

«جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا در مناظره انتخاباتی خود با ترامپ درباره کره شمالی گفت که «ترامپ با مذاکره خود با کیم جون اون به کره شمالی مشروعیت داد و به یک اوباش گفت دوست خوب من. ولی من اگر رئیس جمهور شوم تنها به این شرط مذاکره می‌کنم که توانایی هسته‌ای کره شمالی کاهش یابد».

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر