قیمت مرغ به ۴۰هزار تومان هم رسید!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۹۶۷۱۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2020 November 24    -    ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: در برخی فروشگاه های تهران مرغ به قیمت ۳۸ هزار تومان و حتی ۴۰ هزار تومان و در شهرستان ها حدود ۳۵ هزار تومان به فروش می رسد که این نرخ ها مورد قبول مرغداران نیز نیست.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: در برخی فروشگاه های تهران مرغ به قیمت ۳۸ هزار تومان و حتی ۴۰ هزار تومان و در شهرستان ها حدود ۳۵ هزار تومان به فروش می رسد که این نرخ ها مورد قبول مرغداران نیز نیست.

 حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در واکنش به گرانی بی سابقه مرغ در بازار اظهار کرد: با توجه به اینکه به هشدار های مکرر تولیدکنندگان و رسانه ها به کمبود نهاده های دامی توجه نشد با کاهش جوجه ریزی و تولید مرغ و بحرانی کنونی مواجه شدیم.

وی افزود: در شرایطی که با کمبود و گرانی نهاده های روبه هستیم میل مرغداران به تولید و جوجه ریزی کاهش یافته و منجر به کمبودی شده که اکنون در بازار با آن موجه هستیم و مرغ در بازار به قیمت هایی عرضه شود که مورد تایید ما هم نیست.

۵۰ درصد نهاده از بازار آزاد تامین می‌شود

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: در حال حاضر کماکان ۵۰ درصد نهاده های دامی مرغداران به نرخ مصوب تامین نمی شود که این امر هزینه تولید کنندگان را به شدت بالا برده است.

وی با بیان اینکه در این شرایط قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده برای تولید کننده به ۱۹ هزار تومان افزایش یافته است تصریح کرد: تفاوت قیمت مرغ زنده با مرغ گرم نیز در بازار زیاد شده است.

اسدالله نژاد گفت: مرغدار ۵۰ درصد مرغ زنده تولید خود را به نرخ مصوب و با قیمت های ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان و ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان تحویل می دهد و مابقی تولید خود را در بازار آزاد به فروش می رساند تا بتواند زیان خود را جبران کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: مرغ گرم را ۲۲ هزار تومان از مرغداران خریداری می کنند و در صورتی که همین قیمت را نیز تبدیل به مرغ گرم کنیم قیمت مرغ حدود ۳۲ هزار تومان می شود نه ۳۶ هزار تومان و یا ۴۰ هزار تومانی که در برخی از فروشگاه های به فروش می رسد.

قیمت مرغ را دلال ها تعیین می کنند نه مرغدار

وی با بیان اینکه قیمت مرغ را دلال ها و واسطه ها تعیین می کنند تاکید کرد: دلال ها و واسطه ها قیمت مرغ را با توجه به شرایط حاکم بر بازار تعیین می کنند.

اسدالله نژاد گفت: خواسته ما آن است که همه مردم به این کالای اساسی دسترسی پیدا کنند؛ با اختصاص تمام نیاز نهاده های مرغداران با نرخ مصوب، مرغ نیز به این نرخ در بازار عرضه شود و این قیمت های مرغ در بازار مورد رضایت ما نیز نیست.

قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان هم رسید

این مقام مسئول اظهار داشت: در بسیاری از فروشگاه های تهران مرغ به قیمت ۳۸ هزار تومان و حتی ۴۰ هزار تومان و در شهرستان مرغ به طور متوسط به قیمت ۳۵ هزار تومان به فروش می رسد که این قیمت ها نیازمند اصلاح است.

۲ راهکار کاهش قیمت مرغ

وی درباره راهکارهای تعدیل قیمت مرغ گفت: می توان با تامین صد در صد نهاده مرغداران تمام مرغ تولیدی آنها را دریافت کرد و در دراز به مدت با تامین به موقع نهاده های دامی انگیزه برای افزایش جوجه ریزی و تولید بالا می رود.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: بر این اساس می توان کل مرغ تولیدی را در اختیار کشتار گاه ها قرار داد تا تحت نظارت در بازار توزیع شود.

تسنیم

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
2
سه هفته پیش بود که یکی از مسئولین گفته بود "گرانی های اخیر هیچ مبنایی نداره"
واقعا طنز تلخی بود چون گرانی مربوط به اخیر نیست و چهل ساله که مدام تورم داریم و هر روز حصرت قیمتهای گذشته رو می خوریم و هر روز فقیرتر و بیچاره تریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
1
این نتیجه زنده بگور کردن هزاران جوجه است
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
3
با توجه به سطح درآمد عموم مردم قيمت بسيار مناسب و نازلي داره چون مردم مصرفشون تغيير نكرده
تا ١٠٠ تومن هم جاداره بلكه بيشتر، چون مردم ما با شوق بيشتري ميرن تو صف
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر