۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۹۶۱۷۲
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: 2020 November 20    -    ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
در لیست مشاغل درآمدزا، مشاغل دارویی و همچنین مشاغل مربوط به صنایع تکنولوژی وجود دارد؛ هرچند بیشترین مشاغل مستلزم تحصیلات بالا هستند و حداقل باید دارای مدرک لیسانس بود، هر یک از این مشاغل از نظر کیفیت و درآمدزایی رشد زیادی دارند و جامعه به این مشاغل در آینده نیاز بیشتری خواهد داشت.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آناختصاصی «تابناک باتو» ـ زمان انتخاب حرفه و کار که می‌رسد، بیشتر جوانان ترجیح می‌دهند شغل پردرآمد و لذت بخشی داشته باشند؛ اما مهم این است که بدانیم کدام مشاغل پردرآمد‌تر هستند.

در لیست مشاغل درآمدزا، مشاغل دارویی (وابسته به حوزه دارو و سلامت) و همچنین مشاغل مربوط به صنایع تکنولوژی وجود دارد؛ هرچند بیشترین مشاغل مستلزم تحصیلات بالا هستند و حداقل باید دارای مدرک لیسانس بود، هر یک از این مشاغل از نظر کیفیت و درآمدزایی رشد زیادی دارند و جامعه به این مشاغل در آینده نیاز بیشتری خواهد داشت.

این مشاغل عبارتند از؛

حرفه پزشکی با درآمد ۱۹۵ هزار دلار

حرفه های پزشکی به دو دلیل در میان مشاغل پردرآمد قرار می‌گیرد؛ نخست اینکه به جهت احتیاج دائمی جامعه به پزشکان و دوم به خاطر طول زمان تحصیلات عالی برای این رشته برای پزشک شدن هر شخص، باید سال ها به تحصیلات عمومی در این رشته بپردازد و سپس چهار سال مرحله MD را بگذراند.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن

این در حالی است که بسیاری از دانشجویان تحمل گذراندن این تحصیلات طولانی را ندارند، حال آنکه پاداش سال ها تحمل سختی، حقوق بسیار عالی است.

مدیریت داروخانه با ۱۴۶ هزار دلار درآمد

این مدیران باید به درجه دکترای داروسازی برسند (PharmD) که حداقل شش سال زمان می‌برد؛ حال آنکه این کمترین زمان برای گذراندن در این رشته است. برای مدرک مدیریت داروخانه شخص بین ۶ تا ۱۰ سال تجربه برای دریافت گواهی داروسازی احتیاج دارد؛ بنابراین، اگر بخواهید درجات بالاتری کسب کنید، باید مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت داروخانه را نیز دریافت کنید که این خود دو سال زمان می خواهد.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن

داروساز با درآمد ۱۲۷ هزار دلار

در آمریکا قوانین نسخه‌نویسی معتدل‌تر از جا‌های دیگر دنیاست. در نتیجه همیشه در داروخانه به دکتر‌هایی با مدرک داروسازی نیازمند است.
دکتر داروساز می‌تواند با آزمایشگاه برای تولید محصولات جدید دارویی همکاری کند. همچنین بعد از دریافت مدرک (PharmD) درخواست کارآموزی در شرکت دارویی بدهد.


مدیریت ساختار یا معماری سازمانی با ۱۱۵ هزار دلار درآمد

برای دریافت این مدرک شما به لیسانس در رشته آی تی یا مدیریت آی تی (بنا بر دانشکده ای که در آن درس می‌خوانید) احتیاج دارید. این شغل در عصر دیجیتال برای جامعه بسیار نیاز است.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن


مشاور در امور شرکت‌ها با ۱۱۵ هزار دلار درآمد

این مشاور در واقع حقوقدان بخصوصی است که در زمینه دادگاه‌ها کار نمی‌کند و به جای آن در مورد حمایت‌های قانونی به شرکت‌ها مشاوره می‌دهد؛ برای دریافت این شغل شما باید دکترای حقوق داشته باشید.

دستیار دکتر با ۱۸۰ هزار دلار درآمد

هرچند توصیه می‌شود هر دکتر بیش از ۱۴۰۰ بیمار را مراقبت نکند، هم اکنون هر دکتر ۳۲۰۰ بیمار را می بیند. بدین جهت به دستیار دکتر نیازمند است و این شغل از مشاغل پردرآمد به حساب می‌آید.
برای داشتن این شغل احتیاج به مدرک دانشکده پزشکی است. دستیاران پزشکی به پزشکان در چکاپ روزانه کمک می‌کنند و در بعضی ایالات دستیاران حتی می‌توانند نسخه نیز بنویسند.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن

مدیران برنامه نویسی با ۱۰۸ هزار دلار درآمد

در زمینه مشاغل حوزه آی تی جایگاه متفاوت تری از دیگران دارد. بدین خاطر که آنان نیازمند تحصیلات رسمی برای احراز این شغل ندارند و بسیاری از مدیران این حوزه خودآموخته هستند و تحصیلات دانشگاهی ندارند.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن

مدیریت مهندسی نرم افزاری با ۱۰۷هزار درامد

مدرک مورد نیاز در این شغل لیسانس IT و گواهی یا تصدیق دیپلم دبیرستانی است. تمرکز این رشته بر نگهداری از برنامه‌ها و جلوگیری از سوء عملکرد و بالا بردن کارایی سازمانی است.

۱۰ شغل پردرآمد و میزان تحصیلات لازم برای آن

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
1
54
چرا املاکی ها در ایران را نگفتید
فقط نیاز به خواندن و نوشتن دارد
ولی
درآمد بیش از پزشک و پرستار دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
7
37
بیجاره رشته های فنی که بسیار سخت تر و فکری تر هستند ولی در جایگاهی پایین تر قرار دارند و خیلی ها توان تحصیل در این رشته ها رو ندارند ولی ممکنه به سادگی پزشک بشن. رشته هایی مثل برق و مکانیک اگه درست آموزش داده بشن و با پارتی بازی و دانشگاه های در پیت ازاد و پیام نور نباشن کار هر کسی نیست توشون فارغ التحصیل بشه حتی تو لیسانس... چه برسه دکتری اش که واقعا یه فرایند فرسایشی و پر از مرارت ۱۰ تا ۱۲ ساله است...
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
به سادگی ؟؟؟؟!!!!!!

ای کاش دانشجوی پزشکی بودید و تمام سختی های این رشته رو لمس میکردین و میدیدین تا به سادگی از کلمه ی "به سادگی " استفاده نمیکردین !!!!
لطفا کمی اطلاعات در این باره کسب کنید
ناشناس
| |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اتفاقا چون اطلاعات زیادی داشتم عرض کردم... شما بهتره در مورد رشته های فنی و مهندسی اطلاعات کسب کنید و مقایسه من بین این دو بود... بله رشته پزشگی در برابر تاریخ سختتره ولی در برابر مهندسی های برق و مکانیک وکامپیوتر چیزی نیست..
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
11
11
اشتباه نشه ..رشته های مهندسی به دلیل پیوندشون با صنعت وساخت و تولید و تکنولوژی پولسازترین رشته ها هستند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
39
بالاترین درآمد در ایران دلالان در هر حوزه می باشند مثلا:
دلالان املاک(معاملات املاکی)
دلالان خودرو
دلالان دلار
دلالان دارو
دلالان سلامت
دلالان طلا
دلالان میوه و صیفی جات
دلالان مدارک تحصیلی و پایان نامه ها
دلالان بورس
دلالان کنکور
و
....................
پاسخ ها
SHERVIN
| |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
خدا پدرتو بیامرزه
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
1
6
❤️
رضا خوشبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
1
8
درامد باید حلال باشه. اگر حلال نشد کم و زیادش مهم نیست تازه هرچه بیشتر بدتر..... مثلا پزشکی که نون تو خون مردم میزنه حتی اگه پانصد میلیون در ماه درامدش باشه بی فایده است
SHERVIN
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
9
البته این آمار مال کشور درست و درمونه. مملکت ما کلا همه چیز دست دلالهاست و آقازاده ها. پزشک میشناسم داره با ابدختی زندگی میکنه ولی آقازاده باش و دلال پروری کن و خدایی کن
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر