مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان
کد خبر: ۱۹۳۹۳۵
تاریخ انتشار: 2020 October 25    -    ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
کسانی که اهل سفر هستند همیشه دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست را ببینند. افرادی که مشتاق سفر هستند تمایل دارند از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا کنند. اما مکان‌های جذاب دیگری نیز در کره زمین هستند که خارج از دسترس ما قرار دارند. تعدادی از آن‌ها به طور کلی حضور توریست را ممنوع کرده‌اند...

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!«تابناک با تو» - کسانی که اهل سفر هستند همیشه دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست را ببینند. افرادی که مشتاق سفر هستند تمایل دارند از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا کنند.

اما مکان‌های جذاب دیگری نیز در کره زمین هستند که خارج از دسترس ما قرار دارند. تعدادی از آن‌ها به طور کلی حضور توریست را ممنوع کرده‌اند، بازدید بعضی از آن‌ها توسط دولت‌ها ممنوع شده و برخی دیگر به دلیل موقعیت دوری که دارند غیرقابل دسترس اند.

حالا که نمی‌توانید این مکان ها را حضوری ببینید با استفاده از تکنولوژی توانایی آن را دارید که این مکان‌ها را به صورت مجازی ببینید.

در اینجا چند مکان عجیب را به شما معرفی می‌کنیم؛

بایگانی‌های سری واتیکان

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

سفر به واتیکان می‌تواند یکی از هیجان انگیز‌ترین سفر‌های شما باشد. هنر‌های نمادین، معماری‌های باشکوه بسیار دیدنی هستند؛ اما برای کسی که به تاریخ و جامعه شناسی علاقه دارد، این سفر شروع نشده باید تمام شود. چون هیچ وقت نمی‌تواند به بایگانی‌های سری واتیکان دسترسی پیدا کند. این مکان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های جهان و محل نگهداری کتاب‌های تاریخی است که افراد کمی اجازه دسترسی به این مکان را دارند؛ اما می‌توانید کنجکاوی خود درباره این مکان را با بازدید مجازی برطرف کنید.

باغ بوهیمین

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

این مکان در کالیفرنیا واقع شده و در حدود ۲۷۰۰ هکتار مساحت دارد. این مکان توسط یک باشگاه خصوصی از سانفرانسیسکو به نام بوهیمین اداره می‌شود. تابستان هر سال، این باشگاه کمپ‌های هفتگی را برای قدرتمند‌ترین مردان جهان، از سیاستمدار‌ها تا موسیقیدان‌ها برگزار می‌کند. این مکان که به شدت تحت محافظت است در سال ۱۸۷۲ توسط گروهی از موزیسین ها، بازیگران و سیاستمدار‌ها تاسیس شد.

غار لاکسو

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

غار لاکسو که در جنوب غربی فرانسه واقع شده در حدود ۲۰ هزار سال قدمت دارد. نگاره‌های زیادی در این غار وجود دارد که برای قدمت و اندازه خود مشهور هستند. این نقاشی‌ها تصاویری عظیم از حیوانات که بومی آن منطقه بوده اند را به تصویر کشیده است. این مکان در سال ۱۹۶۳ به روی عموم باز شد و هر روز توسط ۱۵۰۰ نفر مورد بازدید قرار می‌گرفت. بعد از آنکه کربن دی اکسید ناشی از تنفس بازدیدکنندگان به این آثار آسیب زد، این مکان تعطیل شد. اکنون تنها می‌شود این مکان را به صورت مجازی دید.

مژگوریه

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

مژگوریه شهری است که در کشور روسیه و در جمهوری باشقیرستان واقع شده. این شهر ورود هر بازدید کننده‌ای حتی روسیه ای‌ها را نیز ممنوع کرده است. شایعات می‌گویند که اهالی این شهر روی پروژه‌ای مخفی در اطراف «کوه یامانتاو» کار می‌کنند.

خزانه جهانی بذر سوالبارد

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

اگر دنیا رو به نابودی رود، باید به کجا برویم؟ پاسخ این سوال در خزانه جهانی بذر سوالبارد پنهان شده است. این مکان در دریای شمال و در یکی از جزایر کشور نروژ واقع شده و بیش از ۲۵۰ میلیون غلات در این مکان نگهداری می‌شود. این مکان ساخته شده تا درصورتی که زمین رو به نابودی رفت از این غلات محافظت شود. این مکان می‌تواند یکی از عجیب‌ترین نقاط روی زمین برای شما باشد.

جزیره مار‌ها

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

در جزیره‌ای در نزدیکی خلیج سائوپائولو که به جزیره مار مشهور است، بیشتر از ۴ هزار مار زندگی می‌کند. حضور در این مکان توسط نیرو دریایی بزریل ممنوع شده است. این جزیره ۱۱۰ هکتاری محل زندگی یکی از زهر آلود‌ترین مار‌های جهان است که گفته می‌شود با سم خود گوشت انسان را آب می‌کند. فقط محققان و تیم‌های تحقیقاتی اجازه ورود به این مکان را دارند.

سرتسی

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

این جزیره آتشفشانی که در جنوب ایسلند واقع شده از دید تمام جهان به دور است. هیچکس به این جزیره زیبا که در سال ۱۹۶۳ به وسیله فوران آتشفشان تشکیل شد، دسترسی ندارد. از زمان به وجود آمدنش تنها گروهی از دانشمند‌ها پا به این جزیره گذاشته اند. جزیره‌ای که می‌توان رابطه گیاهان و حیوانات بدون دخالت انسان را مشاهده کرد.

جزیره سنتینل شمالی

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

این جزیره که از جزایر آندامان و نیکوبار است و در خلیج بنگال واقع شده، محل زندگی یکی از خطرناک‌ترین قبایل جهان است. تخمین زده شده که جمعیت این مکان ۵۰ الی ۴۰۰ نفر هستند که هیچگاه با تمدن مدرن در ارتباط نبوده اند و گفته می‌شود ۶۰ هزار سال از تمدن فعلی عقب هستند. هرکسی که تلاش کرده به این مکان برود به وسیله تیر کمان و سنگ کشته می‌شود.

منطقه ۵۱

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان!

این منطقه سری برای مراکز مخفی نظامی آمریکاست که در ۸۳ مایلی شمال ایالات نوادا قرار دارد. گفته می‌شود این مکان سطحی همانند ماه دارد. این مکان برای توسعه هواپیما‌ها و سیستم تسلیحاتی توسط ارتش ایالات متحده استفاده می‌شود. این منطقه مرتب مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از نفوذ هر گونه عامل خارجی جلوگیری شود. اگرچه نمی‌توان پیاده و حضوری به این مکان رفت، اما به صورت مجازی شانس دیدن این مکان را دارید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر