استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب
bato-adv
کد خبر: ۱۹۳۸۵۹
تاریخ انتشار: 2020 October 25    -    ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
وقتی فضای اتاق‌خواب شلوغ و به هم ریخته باشد و وسایل کوچک و بزرگ زیادی در آن وجود داشته باشد، مطمئنا ایجاد محیطی آرام و مرتب در آن دشوار خواهد بود. برخی از این ترفندها علاوه بر اینکه به مرتب شدن محیط اتاق‌خواب کمک می‌کنند، می‌توانند فضا را بزرگ‌تر، دلبازتر و بسیار جادارتر نیز جلوه دهند. در این نوشتار از مجله دلتا برخی از این ترفندها و نکات خاص برای کمد دیواری اتاق را بررسی می‌کنیم.

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب«تابناک با تو» - وقتی فضای اتاق‌خواب شلوغ و به هم ریخته باشد و وسایل کوچک و بزرگ زیادی در آن وجود داشته باشد، مطمئنا ایجاد محیطی آرام و مرتب در آن دشوار خواهد بود. برخی از این ترفندها علاوه بر اینکه به مرتب شدن محیط اتاق‌خواب کمک می‌کنند، می‌توانند فضا را بزرگ‌تر، دلبازتر و بسیار جادارتر نیز جلوه دهند. در این نوشتار از ما برخی از این ترفندها و نکات خاص برای کمد دیواری اتاق را بررسی می‌کنیم.

توجه ها را به نقاط دیگر جلب کنید

استفاده از آینه بزرگ به عنوان درب کمددیواری، علاوه براینکه می‌‍تواند به بازتاب نور و روشن‌تر شدن فضای اتاق کمک کند، موجب بزرگ‌تر نشان دادن محیط اتاق خواهد شد. در واقع با بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق، فرصت بسیار خوبی برای استفاده از محیط کمددیواری بدون تاثیرگذاری منفی روی ابعاد و اندازه اتاق، حاصل می‌شود.

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب

کنار پنجره اتاق یک نشیمنگاه کوتاه ایجاد کنید

در صورتی که در دیواره‌های اتاق فرورفتگی‌هایی وجود دارد که به شکل پنجره‌های شاه‌نشین طراحی شده است، یا حتی اگر با دیوارهایی مسطح در جلوی پنجره‌ها فضای کافی موجود باشد، می‌توانید نشیمنگاهی طراحی کنید و علاوه بر کاربرد متداول آنها، به عنوان کمدهای مخفی برای جای دادن وسایل ریز و درشت نیز از آنها استفاده کنید.

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب

کمدهای دیواری را به شکل دیوارها درآورید

اگر قصد دارید یک کمد مخصوص لباس‌ها و رخت‌خواب‌ها داشته باشید، بهتر است کمدهایی را در اتاق بسازید که درب‌های کاملا مسطح و بدون دستگیره دارند. چنین درب‌هایی که بدون اضافات هستند و کاملا مسطح طراحی می‌شوند، همچون دیوارهای اتاق به نظر می‌رسند و از نظر بصری پیش‌آمدگی‌ها را در ظاهرشان نشان نمی‌دهند. به این ترتیب فضای اتاق بزرگتر به نظر خواهد رسید.

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب

از فضای زیر تخت‌خواب استفاده کنید

طراحی‌های مختلفی برای این موارد وجود دارد که به شکل دراور، یا باکس‌های ریلی و چرخدار موجود هستند. از این نوع کمدهای مخفی می‌توان برای نگهداری رخت‌خواب‌های اضافی یا خارج از فصل و همچنین برخی دیگر از وسایل و پوشاک که می‌خواهیم همیشه در دسترس باشند، استفاده کرد.

قفسه‌هایی پشت درب اتاق طراحی کنید

این ترفند به ویژه برای اتاق‌های کودکان که انباشته از وسایل کوچک و خرد است، بسیار کاربردی خواهد بود. البته این ایده برای درب‌هایی می‌تواند پیاده شود که هنگام باز و بسته شدن، مانعی در پشتشان وجود نداشته باشد.

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب

کمدهای دیواری را حول درب ورودی اتاق بسازید

دیوارهایی که درب ورودی روی آنها نصب می‌شود پتانسیل بسیار خوبی برای ساخت کمد دیواری اتاق دارند. همچنین اگر در طراحی این کمدهای دیواری دقت لازم را داشته باشید می‌توانید از نظر بصری آنها را کاملا از مرکز توجه خارج کنید. برای این کار بهتر است از رنگ‌های مشابه دیوارهای اتاق برای رنگ‌آمیزی آنها استفاده کنید تا فضای اتاق کاملا یکدست باشد و به بزرگ‌تر نشان دادن محیط کمک کند.

استفاده از کمد‌های مخفی در اتاق‌خواب

منبع: دلتا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر