تابوتی که جسد را به مواد مغذی تبدیل می‌کند
bato-adv
کد خبر: ۱۹۱۱۳۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2020 September 23    -    ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰
علاوه بر این جسد به سرعت زیاد و در ۳۵ تا ۴۰ روز درون این تابوت تجزیه می‌شود. هندریکس گفت که تابوت قارچ بازگشت به چرخه زندگی را بدون آلوده کردن محیط به سموم موجود در بدن و هر آنچه در تابوت‌هاست، امکانپذیر می‌کند.

تابوتی که جسد را به مواد مغذی تبدیل می‌کند

تابوتی که جسد را به مواد مغذی تبدیل می‌کنداختصاصی «تابناک با تو»؛ علاقه‌مندان به محیط زیست در هلند می‌توانند بعد از مرگ خود نیز در حفظ محیط‌ زیست سهیم باشند. آن‌ها می‌توانند تابوت‌های زنده را برای آرمیدن ابدی انتخاب کنند. این تابوت‌های زنده از قارچ ساخته شده‌اند و باعث می‌شوند جسم انسان زودتر تجزیه شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بدن درون تابوت به مواد آلی طبیعی تبدیل می‌شود که به لطف ماده میسلیوم یعنی قسمت رویشی سبز قارچ، خاک را غنی می‌کند.

باب‌هندریکس خالق تابوت موسوم به «پیله زنده» گفت: این پروژه یک الگوی جهانی و ساختاری زنده است که از ترکیب ریشه قارچ ساخته شده و مهمترین عامل در فرآیند بازیافت در طبیعت است.

این تابوت سرانجام برای نخستین‌بار به عنوان تابوت یک زن ۸۲ ساله مورد استفاده قرار گرفت و جسد او در دو تا سه سال کاملاٌ تجزیه شد، در حالی که این فرآیند معمولاٌ برای افراد مدفون در تابوت‌های سنتی، بیش از یک دهه طول می‌کشد.

علاوه بر این، جسد به سرعت زیاد و در ۳۵ تا ۴۰ روز درون این تابوت تجزیه می‌شود. هندریکس گفت که تابوت قارچ بازگشت به چرخه زندگی را بدون آلوده کردن محیط به سموم موجود در بدن و هر آنچه در تابوت‌هاست، امکانپذیر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد، قارچ باعث تجزیه بدن می‌شود و آن را به مواد مغذی جدید و مفید برای طبیعت تبدیل می‌کند. بافت قارچ و اجسام میکروسکوپی زیادی که در آن وجود دارد، روند تجزیه را تسریع می‌کند و اثر سموم را در خاک و بدن انسان از بین می‌برد و به غنی‌سازی طبیعت منجر می‌شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
6
30
با مردم مرده پرستی که ما داریم و روضه خوانهایی که از غم مردم نان میخورند صد سال دیگه ایران استفاده نخواهد شد
پاسخ ها
مانی
| |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
دور از جون، هزار بار دور از جان، برای عزیز خودت راضی به استفاده هستی؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
3
14
خاک همه این کارها رو انجام میده, همه چیز رو به طبیعت بسپارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
3
3
میت حرمت داره
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر