علم به جذابیت بیشتر بعضی‌ها پاسخ می‌دهد
bato-adv
کد خبر: ۱۹۰۴۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2020 September 18    -    ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
مردمک چشم‌ها در واکنش به احساسات تغییر اندازه می‌دهند، مثلاً وقتی خوشحال هستیم بزرگ‌تر می‌شوند. بعضی تحقیقات نشان داده کسانی که مردمک چشم بزرگ‌تر دارند ناخودآگاه برای ما جذاب‌تر هستند، چون این امر از علاقه‌ی متقابل مان به یکدیگر حکایت دارد. در گذشته زنان ایتالیایی به عمد، با استفاده از عصاره‌ی سمی گیاه شابیزک مردمک چشم‌های خود را بزرگ می‌کردند تا ...

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد«تابناک با تو» - ما تصور می کنیم زیبایی امری سلیقه ای است. اما تحقیقات نشان داده لزوماً اینطور نیست. در واقع اصل ماجرا چیزی است بین استانداردهای زیبایی و سلیقه ی شخصی. درست است که استانداردهای زیبایی تمام دنیا را گرفته اند اما ترجیح شخصی هم نقش زیادی دارد.

در این مطلب می خواهیم پرداخت عمیق تری به این مسأله داشته باشیم و بفهمیم چه ویژگی هایی باعث می شود بدون آنکه حتی متوجه شویم آدم ها برایمان جذاب تر به نظر برسند.

۱- مردمک چشم ها

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

مردمک چشم ها در واکنش به احساسات تغییر اندازه می دهند، مثلاً وقتی خوشحال هستیم بزرگ تر می شوند. بعضی تحقیقات نشان داده کسانی که مردمک چشم بزرگ تر دارند ناخودآگاه برای ما جذاب تر هستند چون این امر از علاقه ی متقابل مان به یکدیگر حکایت دارد. در گذشته زنان ایتالیایی به عمد، با استفاده از عصاره ی سمی گیاه شابیزک مردمک چشم های خود را بزرگ می کردند تا جذابیت بیشتری برای خواستگاران شان پیدا کنند.

۲- نسبت کمر به لگن

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

نسبت کمر به لگن از گذشته یکی از مهم ترین ویژگی های ظاهری زنان بوده است. و همانطور که بعضی تحقیقات نشان می دهد، هر چه نسبت کمر به لگن کمتر باشد، جذابیت زنان برای مردان بیشتر می شود.

۳- تقارن چهره

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

تحقیقات اثبات کرده چهره های متقارن برای ما جذاب ترند تا چهره هایی که از تقارن کمتری برخوردارند، چون پردازش آن ها برای گیرنده های بینایی ما راحت تر است. یک دلیل دیگر این مسأله هم آن است که چهره های متقارن برای ما از لحاظ بیولوژیکی تداعی گر برخورداری از یک ژن خوب هستند.

۴- معمولی بودن

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

تحقیقات نشان داده ما چهره هایی را ترجیح می دهیم که به نظرمان عادی تر هستند. تفاسیر مختلفی از این مسأله می توان داشت: یا این ویژگی را به برتری های بیولوژیکی ای مثل برخورداری از یک ژن خوب ربط می دهیم، یا اینکه مغز ما صرفاً چهره های عادی تر را ترجیح می دهد.

۵- رژیم غذایی

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

تحقیقی نشان داد ترجیحات غذایی مردان می تواند واقعاً روی میزان جذابیت آن ها برای زنان تأثیر بگذارد. زنان بیشتر بوی بدن مردانی که به تازگی میوه و سبزیجات مصرف کرده بودند را می پسندیدند تا مردانی که بیشتر غذاهایی مثل نان و پاستا خورده بودند.

۶- صدا

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

طبق تحقیقات، پایین تر بودن صدا در مردان برای زنان تداعی گر خصلت پختگی است، به همین دلیل این ویژگی جذابیت بیشتری برای آن ها دارد.

۷- بوی بدن

چرا بعضی ها جذابیت بیشتری برایمان دارند؟ علم پاسخ می دهد

بوی بدن زنان می تواند واقعاً روی میزان جذابیت آن ها برای مردان تأثیر بگذارد. اما این نکته فقط در مورد یک بوی خاص صدق می کند. بویی که از آن صحبت می کنیم از هورمون های جنسی زنان نشأت می گیرد. تحقیقات نشان می دهد، زنان در دوران تخمک گذاری جذابیت بیشتری برای مردان پیدا می کنند چون در این دوره سطح هورمون های جنسی در بدن زنان بالاتر از روزهای میانی چرخه ی قاعدگی است، امری که از قدرت باروری آن ها حکایت دارد.

۸- طعم دهان

وقتی زن و مردی یک دیگر را می بوسند، باکتری های زیادی میان آن ها رد و بدل می شود، که این امر، آنطور که تحقیقات نشان داده، معنای کاربردی ای هم برای ما دارد. این امر به ما کمک می کند متوجه شویم برای همدیگر مناسب هستیم یا خیر. پس طعم بوسه ی یک شخص می تواند واقعاً روی میزان جذابیت او برای ما تأثیر بگذارد.

منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
0
0
تداعی گر برخورداری از یک ژن خوب هستند! عجب ژن خوب پس وجود خارجی دارد بیچاره پسر عارف درست می گفته ؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر