معرفی برگزیدگان جشن حافظ
bato-adv
کد خبر: ۱۸۷۸۰۲
تاریخ انتشار: 2020 August 16    -    ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
مراسم پایانی بیستمین جشن "حافظ " در یک گردهمایی خصوصی تر و با تعداد نفرات کمتر در فضای باز به دلیل شیوع کرونا با اجرای احسان علیخانی که در این مراسم به عنوان بهترین چهره تلویزیونی انتخاب شد، برپا شده است.

مراسم پایانی جشن حافظ با حضور برگزیدگان و نامزدها در حالی امشب 25 مرداد ماه برگزار شد که قرار بود بصورت انلاین پخش شود اما این امکان فراهم نشده است.

نامزدهای این مراسم که در روزهای گذشته معرفی شدند،بدین شرح هستند که قرار است از میان آنها برگزیدگان معرفی شوند و در طول مراسم این گزارش بروز رسانی می شود:

برگزیدگان در لحظه گرفتن عکس،ماسک های خود را برمی دارند.

معرفی برگزیدگان جشن حافظ

در ابتدای مراسم جایزه یک عمر فعالیت هنری به فرامرز قریبیان اهدا شد.

بهترین مستند "تمام چیزهایی که جایشان خالیست" زینب تبریزی

فهرست نامزدهای بهترین فیلم مستند بیستمین جشن حافظ عبارت است از:

1.اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)
2. بهارستان خانه ملت (بابک بهداد)
3. تمام چیزهایی که جایشان خالیست (زینب تبریزی) (برگزیده)
4. زنانی با گوشواره‌های باروتی (رضا فرهمند)
5. میدان جوانان سابق (مینا اکبری)
6. مهین (محمدحسین حیدری)

معرفی برگزیدگان جشن حافظ

نامزدهای بهترین چهره‌های این دوره از جشن حافظ از برنامه‌هایی انتخاب شده‌ که از بعد از نوروز ۹۸ تا نوروز ۹۹ در صداوسیما یا فضای مجازی پخش شده‌اند که از میان ها نامزدها، تندیس بیستمین دوره جشن حافظ را احسان علیخانی گرفت.

فهرست نامزدها عبارتند از:

پژمان بازغی (کودک‌شو)

محمد دلاوری(تهران ۲۰)

سروش صحت (کتاب باز)

علی ضیا (فرمول یک)

احسان علیخانی (عصر جدید) برگزیده

محمدرضا علیمردانی (چهل تیکه)

مهران مدیری (دورهمی)

اسامی نامزدهای دریافت جوایز بخش تلویزیون بیستمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ از میان مجموعه‌های تلویزیونی روی آنتن رفته و شبکه نمایش خانگی منتشر شده از فروردین ۹۸ تا فروردین ۹۹

فهرست نامزدها به شرح زیر است:

بهترین سریال

۱. پایتخت ۶ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
۲. ستایش ۳ (آرمان زرین‌کوب)
۳. گاندو (مجتبی امینی)
۴. مانکن (تهیه‌کننده: ایرج محمدی)
۵. نهنگ آبی (تهیه‌کننده: سعید ملکان)
۶. هیولا (تهیه‌کننده: مهران مدیری و سید مصطفی احمدی)

معرفی برگزیدگان جشن حافظ

تندیس حافظ بهترین بازیگر زن کمدی اهدا شد به شبنم مقدمی برای "هیولا"

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: الناز حبیبی (دوپینگ)
شیلا خداداد (هیولا)
گوهر خیراندیش (هیولا)
ریما رامین‌فر (پایتخت ۶)
نسرین نصرتی (پایتخت ۶)

معرفی برگزیدگان جشن حافظ

تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی اهدا شد به محسن تنابنده برای پایتخت

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: فرهاد اصلانی (هیولا)
بهرام افشاری (پایتخت ۶) امیرحسین رستمی (فوق‌لیسانسه‌ها)
شکیب شجره (هیولا)
مهران مدیری (هیولا)

معرفی برگزیدگان جشن حافظ

تندیس حافظ بهترین بازیگر زن درام اهدا شد به مریلا زارعی برای "مانکن"

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: نازنین بیاتی (مانکن)
سیما تیرانداز (از یادها رفته)
لیلا حاتمی (نهنگ آبی)
پانته‌آ سیروس (بانوی سردار)
نرگس محمدی (ستایش ۳)

معرفی برگزیدگان جشن حافظ
تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد درام اهدا شد به مصطفی زمانی برای "نهنگ آبی"

سایر نامزدها عبارتند از: امیرحسین آرمان (مانکن)، داریوش ارجمند (ستایش ۳)، سعید راد (ترور خاموش)،ساعد سهیلی (نهنگ آبی)، محمدرضا فروتن (مانکن)

تندیس بهترین فیلمنامه تلویزیونی اهدا شد به پیمان قاسم خانی طراح داستان و نویسنده امیر برادران برای هیولا
سایر نامزدها عبارتند از: پایتخت ۶ (سرپرست فیلمنامه و طراح داستان: محسن تنابنده و آرش عباسی)
ستایش ۳ (سعید مطلبی)
فوق‌لیسانسه‌ها (سروش صحت و ایمان صفایی)
مانکن (بابک کایدان)
نهنگ آبی (بهرام توکلی)

بهترین کارگردانی تلویزیونی اهدا شد به مهران مدیری برای "هیولا"
سایر نامزدهای این بخش جواد افشار (گاندو)
بهرام بهرامیان (از یادها رفته)
فریدون جیرانی (نهنگ آبی)
حسین سهیلی‌زاده (مانکن)
سیروس مقدم (پایتخت ۶)

نامزدهای سینمایی از میان فیلمهایی انتخاب شده اند که از بعد از نوروز ۹۸ تا نوروز ۹۹ در سینماها اکران شده یا تا ۱۵ اردیبهشت اکران آنلاین شده‌اند.

بهترین فیلم

1. درخونگاه (تهیه‌کننده: منصور سهراب‌پور)
2. سرخپوست (تهیه‌کننده: مجید مطلبی)
3. شبی که ماه کامل شد (تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی)
4. طلا (تهیه‌کنندگان: رامبد جوان و محمد شایسته)
5. قسم (تهیه‌کنندگان: الهام غفوری و جلیل شعبانی)
6. قصر شیرین (تهیه‌کننده: رضا میرکریمی)
7. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (تهیه‌کننده: سید محمود رضوی)
8. جهان با من برقص (تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان)

بهترین کارگردانی

1. نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد)
2. سیاوش اسعدی (درخونگاه)
3. محسن تنابنده (قسم)
4. نیما جاویدی (سرخپوست)
5. پرویز شهبازی (طلا)
6. رضا میرکریمی (قصر شیرین)
7. محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)

بهترین فیلمنامه

1. جهان با من برقص (سروش صحت و ایمان صفایی)
2. سرخپوست (نیما جاویدی)
3. شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی)
4. طلا (پرویز شهبازی)
5. قصر شیرین (محسن قرایی و محمد داوودی)
6. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (ابراهیم امینی و حسین تراب‌نژاد

بهترین بازیگر مرد

1. حامد بهداد (قصر شیرین)
2. پرویز پرستویی (مطرب)
3. هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
4. بابک حمیدیان (مسخره‌باز)
5. امین حیایی (درخونگاه)
6. آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)
7. هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)
8. جواد عزتی (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
9. فرامرز قریبیان (خروج)
10. میلاد کی‌مرام (امیر)
11. نوید محمدزاده (سرخپوست)
12. علی نصیریان (مسخره‌باز)

بهترین بازیگر زن

1.مهناز افشار (قسم)
2. پریناز ایزدیار (سرخپوست)
3. پانته‌آ پناهی‌ها (درخونگاه)
4. ندا جبرائیلی (کارت پرواز)
5. نگار جواهریان (طلا)
6. سحر دولتشاهی (امیر)
7. الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد)
8. ژیلا شاهی (قصر شیرین)
9. ژاله صامتی (درخونگاه)
10. فرشته صدرعرفایی (شبی که ماه کامل شد)
11. بهنوش طباطبایی (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
12.الهام کردا (به دنیا آمدن)

بهترین موسیقی متن

1.آخرین داستان (کریستف رضاعی)
2. بی‌وزنی (پیام آزادی)
3. درخونگاه (فرزین قره‌گوزلو)
4. سرخپوست (رامین کوشا)
5. شبی که ماه کامل شد (مسعود سخاوت‌دوست)
6. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (حبیب خزایی‌فر)

بهترین تدوین

1.سرخپوست (عماد خدابخش)
2. شبی که ماه کامل شد (حمید نجفی‌راد)
3. طلا (پرویز شهبازی)
4. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (محمد نجاریان)
5. مسخره‌باز (هایده صفی‌یاری)
6. قسم (خشایار موحدیان)

بهترین فیلمبرداری

1. سرخپوست (هومن بهمنش)
2. شبی که ماه کامل شد (سامان لطفیان)
3. قسم (تورج اصلانی)
4. قصر شیرین (مرتضی هدایی)
5. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (هادی بهروز)
6. مسخره‌باز (علی قاضی)

نشان عباس کیارستمی اهدا شد به "کتاب آشپزی " به سیاوش افشار

نامزدهای این بخش عبارتند از:

بچه‌ای با جوراب قرمز (خداداد جلالی)
جهان با من برقص (سروش صحت)
روسی (امیرحسین ثقفی)
زغال (اسماعیل منصف)
مسخره‌باز (همایون غنی‌زاده)

تندیس جشن حافظ در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری؛ اجرای انیمیشن، «آخرین داستان» (به کارگردانی اشکان رهگذر) (برگزیده)

سایر نامزدها در این بخش 2. طراحی صدا و صداگذاری، «آخرین داستان» (علیرضا علویان)
3. طراحی صحنه، «سرخپوست» (محسن نصرالهی)
4. طراحی چهره‌پردازی، «شبی که ماه کامل شد» (ایمان امیدواری)
5. طراحی جلوه‌های ویژه، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل)
6. طراحی صحنه و لباس، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (محمدرضا شجاعی)
7. طراحی صدا، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (صدابرداری: هادی ساعدمحکم، صداگذاری: مهرشاد ملکوتی)
8. طراحی جلوه‌های ویژه بصری، «مسخره‌باز» (جواد مطوری)
9. طراحی صحنه و لباس، «مسخره‌باز» (طراحی صحنه: سهیل دانش‌اشراقی، طراحی لباس: الهام معین)
10. طراحی صدا، «مسخره‌باز» (صدابرداری: محمود کاشانی، صداگذاری: امیرحسین قاسمی)

نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ فیلم یا سریال بیستمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر معرفی شدند.

این نامزدها از بین فیلم‌ها یا سریال‌هایی انتخاب شده‌اند که از بعد از نوروز ۹۸ تا نوروز ۹۹ اکران یا پخش شده‌اند.

نامزدهای این بخش عبارتند از:

۱. آخرین داستان (شهرام ناظری)، قطعه «آخرین داستان» (آهنگساز: فرید الهامی)

۲. از یادها رفته (رضا یزدانی)، قطعه «عشقت» (ترانه‌سرا: مهدی ایوبی، آهنگساز: میلاد بابایی)

۳. برادر جان (سالار عقیلی)، قطعه «برادر جان» (ترانه‌سرا: حسین غیاثی‌، آهنگساز: فرید سعادتمند)

۴. سرکوب (علیرضا قربانی)، قطعه «سرکوب» (شعر: هوشنگ ابتهاج، آهنگساز: آرش گوران)

۵. نهنگ آبی (سیروان خسروی و کاوه یغمایی)، قطعه «جای من نیستی» (ترانه‌سرا: زانیار خسروی و هادی زینتی‌، آهنگساز: زانیار و سیروان خسروی‌)

۶. مانکن (فرزاد فرزین)، قطعه «مانکن» (ترانه‌سرا و آهنگساز: فرزاد فرزین

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر