افزایش گرما در شمال از ۱۷ مرداد
bato-adv
کد خبر: ۱۸۶۹۰۳
تاریخ انتشار: 2020 August 06    -    ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز جمعه ۱۷ مرداد تا دوشنبه ۲۰ مرداد در سواحل خزر دما ۴ تا ۸ درجه افزایش می‌یابد، گفت: تا پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل پدیده غالب وزش باد شدید و گرد و خاک است.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز جمعه ۱۷ مرداد تا دوشنبه ۲۰ مرداد در سواحل خزر دما ۴ تا ۸ درجه افزایش می‌یابد، گفت: تا پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل پدیده غالب وزش باد شدید و گرد و خاک است.

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: از روز جمعه ۱۷ مرداد تا دوشنبه ۲۰ مرداد در سواحل خزر دما ۴ تا ۸ درجه افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: تا پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل پدیده غالب وزش باد شدید و گرد و خاک است.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در سه روز آینده در استان های ساحلی خزر، برخی نقاط خراسان شمالی، ارتفاعات شرق تهران و ارتفاعات سمنان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان ادامه داد: امروز و فردا در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و بعد از ظهر فردا این شرایط در جنوب فارس و ارتفاعات هرمزگان پیش بینی می شود.

وی افزود: از بعداز ظهر جمعه 17 مرداد تا شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه پیش بینی و توصیه می شود اجتناب از تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و خودداری از هرگونه فعالیت در سواحل شرقی استان در دستور کار باشد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از اواخر وقت روز جمعه تا یک شنبه آینده در جنوب شرق و سیستان و بلوچستان افزایش ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت و در این مدت دریای عمان مواج است.

ضیائیان افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج است.

وی اضافه کرد: اواخر وقت امروز چهارشنبه تا شنبه 15 مرداد متلاطم و مواج شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر در شمال و مرکز و شرق خلیج فارس پیش بینی می شود و احتمال پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد که توصیه می شود ممانعت از هرگونه تردد قایق سبک و تفریحی، شنا کردن و فعالیت شیلاتی جلوگیری شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد: آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 32 و 22 درجه خواهد بود.

ضیائیان اظهار داشت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر