بلاگر کیست و چه ویژگی هایی دارد؟
bato-adv
کد خبر: ۱۸۴۶۰۲
تاریخ انتشار: 2020 July 11    -    ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
برای صحبت درباره بلاگرها ابتدا لازم است که بدانیم به چه کسی بلاگر می گویند؟ یا بهتر بگوییم که بلاگرها چه ویژگی هایی دارند؟

قبل از هر چیز لازم است بگوییم هر کسی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام بیشتر پست بگذارد و دنبال کننده ها و بازدید کننده های بیشتری داشته باشد بلاگر نیست؛ در واقع به کسی بلاگر می‌گویند که در یک زمینه خاص و مشخصی حرفی برای گفتن دارد و در آن زمینه فعالیت می‌کند. بلاگرها از طریق ارتباط خوبشان با مردم می‌توانند اطلاعات و دانش شان را به آنها منتقل کنند تا در انتخاب و تصمیم گیری های متفاوت آنها را متقاعد بسازند.

 

بلاگر کیست و چه ویژگی هایی دارد؟


بلاگر کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یک بلاگر در راستای هدفی که دارد تولید محتوا یا بلاگ می کند. اکثر برندهای معتبر برای تبلیغ به بلاگرهای موفق مراجعه می‌کنند، زیرا بلاگرها به واسطه شفاف‌سازی و نشان دادن مزایا و معایب یک محصول به طور واقعی و بدون اغراق به مردم می‌توانند بهتر باعث جلب توجه و رضایت کاربران بشوند. یک بلاگر می‌داند که برای افزایش تعداد فالوورهایش باید تلاش کند تا رضایت و توجه مردم را جلب کند. لازم به ذکر است که بگوییم بلاگرها لزوماً در زمینه فعالیت شان تحصیل کرده نیستند آنان به واسطه قابلیت ایده‌پردازی شان محتوای شان را به مخاطبان خود نشان می‌دهند.


یک بلاگر چه ویژگی هایی دارد؟

ظاهر موجه، صورت تأثیرگذار، قدرت بیان خوب و موثر، صدای خوب، توانایی متقاعد سازی دیگران، فعال بودن، خلاقیت، روابط اجتماعی سازنده و مناسب، قابلیت محتواسازی اعتماد به نفس کافی و …


آشنایی با انواع بلاگرها

بلاگرها هر کدام می توانند در زمینه خاصی فعالیت داشته باشند و نوع آنها مختلف است که از انواع آن می‌توان به بیوتی بلاگر بلاگر سفر و گردشگری بلاگر غذا و خوراک بلاگر خودرو بلاگر در زمینه اقتصاد و رقص ورزش و غیره اشاره کرد. برای اشنایی با آن ها چندین نمونه را شرح می دهیم.


فشن بلاگر

فشن بلاگر ها افرادی هستند که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کنند. آنها از طریق رسانه های اجتماعی اطلاعاتی درباره مد و برند ها و طرح های نوین را به چشم و گوش مخاطبانشان می رساند و برای این کار از فیلم و عکس و یا متن استفاده می کنند. برای انجام این کار فشن بلاگر ها باید در بین مردم شخصیت بسیار موثر داشته باشند و از محبوبیت و شهرت فراوانی برخوردار باشند تا بتوانند اشتراک‌گذاری بیشتری انجام بدهند. تاثیرگذاری بلاگرها به حدی مهم است که ممکن است برخی دنبال کننده های آنها صرفاً به خاطر مورد تایید بودن یک محصول توسط آن بلاگر آنان را به استفاده از محصول مورد نظر مشتاق کنند.


بیوتی بلاگر

بیوتی بلاگر ها افرادی هستند که در زمینه ی آرایشی و زیبایی فعالیت دارند. بیوتی بلاگر ها اکثرا خانم می باشند اما آقایان هم می توانند یک بیوتی بلاگر باشند. بیوتی بلاگر ها از طریق ویژگی‌های خوب و مناسب ظاهری مانند صورت دلنشین و موجه استایل قابل توجه اعتماد به نفس مناسب و فن بیان قوی برای تبلیغات محصولات باید در رسانه ها باعث جذب افراد زیادی بشوند تا بتوانند هدف خود را که در زمینه های مراقبت از پوست و مو و بدن و هر چیزی که به زیبایی و آراستگی ظاهر ارتباط دارد را به اشتراک بگذارند و کاربران و مشتریان بیشتری برای استفاده از محصول مورد نظر بیوتی بلاگر ترغیب شوند.


توریست بلاگر

توریست بلاگر یا بلاگر سفر و گردشگری بلاگرهایی هستند که در زمینه سفر و توریست فعالیت دارند. دنبال کنندگان این بلاگرها افراد علاقه مند به سفر و گردشگری هستند و تمایل دارند که از طریق توریست بلاگرها با مکان های زیبا و دنج آشنا بشوند و در حد امکان از فرصت های گردش گری استفاده بکنند. بلاگرها در زمینه مسافرت و گردشگری تولید محتوا می کنند و آژانس‌های گردشگری برند و معتبر برای تبلیغات و افزایش سودآوری در بازارشان به این بلاگرها مراجعه می‌کنند.توریست بلاگر یا بلاگر سفر و گردشگری بلاگرهایی هستند که در زمینه سفر و توریست فعالیت دارند.


فود بلاگر

فود بلاگر یا بلاگر غذا و خوراک بلاگری است که در زمینه غذا و خوراکی فعالیت دارد. هدف این بلاگرهای غذا تولید بلاگ و محتوا درباره ی غذا ها و رستوران ها می باشد. آنها این تولید محتوا و تبلیغات را از طریق مراجعه به رستوران ها فست فودها طباخی ها و دیگر مراکز تهیه غذا انجام می‌دهند و با تست کردن غذاهای جدید و مختلف مشاهدات و تجربیات خود را به صورت محتوا با مخاطبانشان به اشتراک می‌گذارند. دنبال کننده های این بلاگرها اغلب افراد علاقه مند به رستوران گردی و آشنایی با غذا و رستوران های جدید و متنوع می باشند. قابل ذکر است که بلاگر هایی که در زمینه آموزش پخت و پز و آشپزی فعالیت دارند هم جزو بلاگرها محسوب می شوند.


بلاگر خودرو

بلاگرهای خودرو یا کار اینفلوئنسرها از طریق بیان مزایا و معایب خودروهای سنگین و سبک به تبلیغ خودروها می پردازند. تعمیر کار هایی که در زمینه خودرو آموزش می دهند نیز می توانند یک بلاگر به حساب آیند. مخاطبان می‌توانند از طریق بلاگرهای خودرو با خودروهای جدید و ویژگی‌های آنها آشنا بشوند و برای خرید یک خودروی مناسب اطلاعاتی کسب کنند که این باعث همکاری سازندگان خودرو و نمایندگی های آنها با بلاگرها می شود.


بلاگر طنز

ویدیو ها و کلیپ های طنز در شبکه‌های اجتماعی طرفداران بسیاری دارد و چون این کلیپ ها بسیار مورد توجه قرار می گیرند افراد طنز پرداز بیشتری هم در این زمینه شروع به فعالیت کرده اند. بلاگر های طنز باید بتوانند با مهارت و خلاقیت از سوژه های مختلف یک طنز و موضوع خنده آمیز بسازند. اکثر کسب و کارها می توانند برای تبلیغات و معرفی کردن محصولات خود با طنز بلاگرها همکاری کنند اما بیشتر کسب و کارهایی که عموم مردم را مخاطب خود قرار می‌دهند از این اینفلوئنسرها استفاده می‌کنند نظیر فروشگاههای بزرگ اینترنتی آرایشگرها مراکزفروش پوشاک و…
آشنایی با انواع بلاگرها


۱۰ نکته برای بلاگر شدن! برای بلاگر شدن آماده اید؟


۱- علاقه مندی های خودتان را پیدا کنید!

شما باید فعالیت مورد علاقه ی خود را پیدا کنید. باید توجه کنید که فعالیت مورد علاقه شما نباید لزوماً یک مدل خاص مانند گردش گری آرایشی آشپزی لباس و غیره باشد. علاقه مندی شما هر چه که باشد مهم نیست مهم این است که بتواند برای آن کار شور و اشتیاق و خلاقیت بگذارید. شما اگر به رسانه‌های اجتماعی یک نگاه اجمالی بیندازید مشاهده خواهید کرد که بلاگر های بسیاری هستند که با فعالیت ها و علاقه مندی های عجیب و جدید توانسته اند دنبال کننده و طرفداران زیادی را جذب کنند و معروف بشوند. برای این کار شما باید بنشیند و فعالیت مورد علاقه تان را پیدا کنید و برای آن وقت بگذارید و راه های پرورش آن فعالیت را بیابید


۲- یک ایده و کار جدید و خلاق را انجام دهید

اگر می خواهید یک بلاگر موفق شوید باید بتواند مخاطبان زیادی را جذب کنید و برای این کار شما باید یک کار منحصر به فرد و متفاوت کنید و از سایر همکاران تان متمایز باشید. شما بارها شاهد این موضوع بوده اید که در شبکه های اجتماعی وبلاگ نویس ها و افراد زیادی هستند که در مورد مد و فشن و آشپزی و … مطالبی را به اشتراک می‌گذارند اما به موفقیت قابل توجهی نمی رسند و علت این امر آن است که فعالیت شان متفاوت با سایرین نیست و دقیقا کار دیگران را تکرار می‌کنند. پس برای اینفلوئنسر شدن باید قابلیت ایده پردازی و خلاقیت داشت و آنها را در فعالیت های خود به کار برد.

۳- روی یک شبکه اجتماعی تمرکز کنید. مثلا اینستاگرام!

یک اینفلوئنسر نمی‌تواند وقت خود را صرف گذاشتن مطالب در همه شبکه های اجتماعی بکند بلکه او باید یک شبکه اجتماعی خاصی را مثل فیس‌بوک یا اینستاگرام انتخاب کند و فقط در همان جا فعالیت بکند و انرژی اش را صرف همان شبکه کند تا بتواند دنبال کنندگان زیادی را جذب کند. بسیاری از بلاگرهایی که در اینستاگرام معروف اند صفحه فیس‌بوک ندارند و یک پایگاه اصلی را برای تبلیغات و معروف شدن خود انتخاب کرده اند.
۴- برای کارتان یک استراتژی خلاق طرح ریزی کنید

برای بلاگر شدن نباید فقط به انتشار مطالب بسنده کنید شما باید برای پست گذاشتن و به اشتراک گذاری مطالب برنامه ریزی و استراتژی درست داشته باشید و این کار را به صورت هدف مند انجام بدهید مثلاً بهتر است که محتوا ها و مطالبی را که می خواهید در دو ماه بعد به اشتراک بگذارید را آماده و روی آنها برنامه ریزی کنید و درباره استفاده از عکس و فیلم های مختلف و مناسب برای محتوا ها تفکر و تصمیم گیری کنید.

۵- محتوا و مطالب جذاب منتشر کنید، البته نه تکراری!

صرفاً تولید محتوا های زیاد و متعدد برای راه‌اندازی کار شما کفایت نمی‌کند شما باید بتوانید یک محتوای پرمحتوا تولید کنید و برای انجام این کار صرف کردن وقت و گاهی هزینه لازم است و البته باید بدانید که این قسمت مهمترین فعالیت شما می باشد پس صرف زمان زیاد برای انجام آن به بهترین نحو به سود شما خواهد بود. برای مثال اگر شما تولید محتوا در اینستاگرام را به عنوان یک روش کسب و کار ببینید این کار را با جدیت و ارزش بیشتری انجام خواهید داد مثلاً برای یک معرفی خاص و شرح یک موضوع به صورت تصویری باید یک عکس مناسب و فوق العاده تهیه کنید که همان طور که می‌دانید لازم است برای چنین عکسی مقداری زمان و مقداری هزینه مثلاً برای تهیه ی دوربین باکیفیت صرف کنید.
۶- ثابت قدم و صبور باشید

شما برای یک بلاگر بودن باید به صورت دائمی و پیوسته محتوا تولید کنید و فعالیت داشته باشید. غیبت ناگهانی یا مکرر شما باعث کاهش تعداد دنبال کنندگان شما خواهد شد. شما نمی توانید پس از گذاشتن یک پست بسیار خوب تا مدت ها حضورتان را کم رنگ کنید و سپس دوباره برای مدت زمانی برگردید و پس از آن نیز غیبت کنید این کارتان به از دست دادن فالوور های تان منجر می‌شود. یک بلاگر باید برای انتشار محتوا یک برنامه ریزی زمانی درست داشته باشد و طبق آن عمل نماید تا مخاطبان بدانند که در چه بازه‌ای از زمان منتظر انتشار پست جدید باشند.
شما برای یک بلاگر بودن باید به صورت دائمی و پیوسته محتوا تولید کنید و فعالیت داشته باشید.


۷- محتوا و کارتان را تبلیغ کنید

حتی اگر شما یک محتوای بسیار عالی را تولید کنید اما افراد زیادی آن را نبینند در واقع هیچ کاری نکرده اید شما باید پس از تولید یک محتوای خوب و با کیفیت زمان زیادی را صرف تبلیغ و ترویج محتوایتان کنید تا افراد زیادی آن را تماشا کنند. در صورت دیده شدن محتوای تان خود به خود افراد آن را به دوستان و دیگران معرفی می کنند و این خود یک رویکرد مثبت برای افزایش دیده شدن و افزایش دنبال کنندگان خواهد بود.
۸- با بلاگرها و اینفلوئنسرها همکاری کنید

برای اینکه بتوانید راحت تر و زودتر خود را مشهور کنید و تعداد دنبال کنندگان تان را افزایش بدهید می توانید با یک اینفلوئنسر و بلاگر معروف تر هم کاری کنید و خودتان را به مخاطبان آن بشناسانید این کار بسیار به نفع شما خواهد بود و منفعت آن برای شما بیشتر از اینفلوئنسر می باشد. شما اگر بتواند با نشر یک مطلب خوب و جذاب توجه یک بلاگر معروف را برای نشر آن برانگیزید یک موفقیت عالی را برای خود به ارمغان آورده اید و تعداد فالوور های شما در کم ترین زمان ممکن به عدد بالایی می رسد.

۹- با مخاطب ها و همراهانتان خوشرو باشید و همکاری کنید

هنگامی که یک فردی مخاطبان کمتری داشته باشد گفت و گو با آن ها بسیار ساده خواهد بود اما برای یک بلاگر شدن شما باید با افراد دنبال کننده تان تعامل کافی داشته باشید حتی اگر این کار بسیار وقت گیر باشد زیرا هر چه شما گفت و گو و ارتباطتان را با فالوورهای تان افزایش دهید بیشتر به سود خود عمل کرده اید. مثلا در اینستاگرام سعی کنید که از طریق پاسخ به کامنت های افراد و فالو بک دادن ارتباط تان با مخاطبان تان را افزایش بدهید و محبوبیت خود را بیشتر کنید.


۱۰-داده ها را زیر نظر بگیرید

شما برای بلاگر شدن باید دائماً محتواهای مورد استقبال شبکه‌های اجتماعی را چک کنید و بررسی کنید که کدام محتوا و مطالب بیش تر مورد توجه قرار گرفته اند سپس با الگوگیری از آنها و تحلیل مشاهده هایتان به تولید محتوای جذاب بپردازید. برای این کار کمک گرفتن از مخاطبان از راه پرسش در مورد علاقه مندی هایشان بسیار موثر می باشد.

درآمد بلاگر ها از کجاست؟

شغل های مربوط به تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار پردرآمد می باشند و از پرطرفدار ترین شاخه های کسب و کار اینترنتی هستند. بلاگرها علیرغم درآمدزایی بالا کاری وقت گیر دارند زیرا اینفلوئنسرها باید دائماً در حال تولید محتوای خلاقانه و جدید باشند و این کار را به صورت ۲۴ ساعت انجام می‌دهند و ممکن است در ساعات غیر اداری هم مشغول شوند و حتی فرد را در روزهای تعطیل هم درگیر کند. بلاگرها از طریق همکاری با برندها و شرکت های مختلفی که برای آنها تبلیغ می کنند درآمدزایی می کنند.

نیم فاصله

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر