احتمال برگزاری کنکور در شب یا فضای باز؟!
bato-adv
کد خبر: ۱۸۴۰۴۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2020 July 05    -    ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: شرایط برگزاری کنکور بررسی می‌شود، چندین سناریو مطرح است که می‌توان به تعویق کنکور، برگزاری کنکور در شب‌ها و برگزاری کنکور در چند روز به جای یک روز اشاره کرد.

احمد نادری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بررسی تعویق کنکور ۹۹ در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: حجم عظیمی از درخواست و تماس‌ها برای من و دیگر اعضای کمیسیون آموزش ارسال می‌شود و اکثر درخواست‌ها این است که، فکر جدی برای تاریخ کنکور شود.

وی ادامه داد: این درخواست‌ها عمدتاً ناشی از پیک دوم کرونا است که شایع شده است، در حال حاضر نیز شاهد هستیم که اخبار فوتی‌های کرونا به ۱۵۰ رسیده است یعنی همانند روز‌های اول شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: لذا ترسی که کنکوری‌ها و خانواده آنان دارند کاملاً قابل درک است، بنابراین در هفته جاری یکی از دستور کار‌های ویژه کمیسیون آموزش، بررسی شرایط کنکور خواهد بود.

نادری ادامه داد: یکی از امکان‌ها که بسیار مطرح شده است به تعویق افتادن کنکور ۹۹ است، منتهی اگر قرار باشد کنکور با تأخیر برگزار شود، بحث ورود به دانشگاه و نظم ترم تحصیلی سال جدید بهم می‌ریزد و ممکن است ترم مهرماه نداشته و از بهمن ماه ترم شروع شود این یکی از امکان‌ها است.

وی با بیان اینکه امکان‌های دیگر نیز وجود دارد افزود: امکان دیگر این است که کنکور به جای یک روز در چند روز برگزار شود و یا اینکه در فضا‌های باز برگزار شده و تمهیدات لازم اندیشیده شود که تجمعی صورت نگیرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: ساعات برگزاری کنکور نیز خیلی مهم است مثلاً یکی از پیشنهاد‌ها این است که کنکور شب‌ها برگزارشود، چراکه شب دیگر نیاز به استفاده از خنک کننده‌ها و کولر‌ها که خود از عوامل انتشار ویروس هستند نیست.

وی با بیان اینکه چندین سناریو مطرح است که باید در کمیسیون آموزش بحث شود، افزود: مطمئناً درباره این موضوع در یک جلسه به تفاهم نخواهیم رسید، حتماً از مسئولان وزارت علوم و رئیس سازمان سنجش خواهیم خواست دراین جلسات حاضر شده و با توجه جمیع نظرات یک تصمیم می‌گیریم که به صلاح و صواب نزدیک‌تر باشد.

وی درباره اصلاح سهمیه‌های کنکور و رایزنی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص با کمیسیون آموزش نیز گفت: هنوز کمیسیون آموزش به آن معنی شکل نگرفته که تعاملی باشد، ولی قاعدتاً هر موضوعی که باشد باید در صحن کمیسیون مطرح شود باید دید نظرات دوستان شورا چیست و آنجا نیز بحث خواهیم کرد.

مهر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
0
0
با تاخیر در برگزاری کنکور اوضاع را بدتر خوهید کرد ، مگر نمی گویند با زدن ماسک شخص بیمار و سالم میزان انتقال به ۱.۵درصد کاهش پیدا کرده و با فاصله گذاری مناسب به صفر می رسد ، درضمن خیلی از پسر ها مشمول خدمت سربازی خواهند شد و همچنین تا همین زمان نیز تاخیر تا مرداد نیز باعث بی انگیزه شدن تعداد زیادی از داوطلبان شده ، با حساس ترین زمان سرنوشت ساز جوانان مملکت سلیقه ای رفتار نکرده و به خاطر عده ای کم سرنوشت ملیون ها نفر را به بازی نگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
0
0
لطفا سریعتر کنکور ارشد ودکترا رافکری بکنید.کل استان یک حوزه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر