آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۱۷۸ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته
bato-adv
کد خبر: ۱۸۳۶۸۲
تاریخ انتشار: 2020 July 01    -    ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
طبق آخرین آمار جهانی در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۱۷۸ هزار مبتلا در جهان، تعداد بیماران کرونایی به ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار نفر رسید.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۹۵۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵۱۴ هزار و ۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان تاکنون ۵ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۹۷۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۶ هزار و ۴۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۵۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۰ هزار و ۱۲۲ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۷ هزار و ۹۷۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۴۵۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۵۹ هزار و ۶۵۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۶ هزار و ۶۹۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶۴۷ هزار و ۸۴۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹ هزار و ۳۲۰ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های هند، انگلیس، اسپانیا، پرو و شیلی نیز به ترتیب با ۵۸۵ هزار و ۷۹۲, ۳۱۲ هزار و ۶۵۴, ۲۹۶ هزار و ۳۵۱, ۲۸۵ هزار و ۲۱۳ و ۲۷۹ هزار و ۳۹۳ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ایتالیا با ۲۴۰ هزار و ۵۷۸ و ایران با ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، برزیل و روسیه به ترتیب با یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۳۴, ۷۹۰ هزار و ۴۰ و ۴۱۲ هزار و ۶۵۰ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را که مربوط به ۳ ساعت گذشته است نشان می‌دهد.

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای ۱۷۸ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر