اندیشه فولادوند یک نمایش را تعطیل کرد
کد خبر: ۱۸۱۹
تاریخ انتشار: 2015 June 07    -    ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
تهیه‌کننده نمایش «ایرلند نباید جای بدی هم باشه» از اجرا نشدن این اثر به دلیل عدم تعهد یکی از بازیگران گروه خبر داد.

در حالی که قرار بود «ایرلند نباید جای بدی هم باشه» از 17 خردادماه در فرهنگسرای ارسباران با بازی صحنه تینو صالحی، سید جواد یحیوی، پژمان جمشیدی، فاطیما بهارمست، اندیشه فولادوند، بانی پال شومون، محمدرضا ایمانیان و الهام شعبانی(به ترتیب ورود به صحنه) به صحنه برود، آوا فیاض اعلام کرد، اندیشه فولادوند (بازیگر سینما) که قرار بود با دومین تجربه تئاتر خود در نمایش «ایرلند نباید جای بدی هم باشه» به کارگردانی فواد خراباتی حضور داشته باشد، در تاریخ 10 خرداد ماه (یک هفته پیش از آغاز اجرا) در تمرین حاضر نشد و سپس عدم تمایل خود را به ادامه این پروژه اعلام کرد.

او افزود: عدم تعهد این بازیگر در حالی است که یک ماه با گروه نمایش تمرین کرده، عکاسی تبلیغاتی انجام داده، تست گریم انجام شده و حتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نمایش را تبلیغ کرده بود. همچنین با وجود قرارداد مکتوب این بازیگر، تماس‌های پی در پی عوامل اجرایی و تقاضا برای تجدید نظر وی و توضیح آنکه اگر این بازیگر نباشد در مهلت 6 روزه، امکان تعویض بازیگر و شکل گیری تمرین از ابتدا وجود ندارد و این موضوع نیازمند حداقل یک ماه دیگر تمرین است و نیز ضرر مالی تهیه‌کننده را به همراه دارد به نتیجه‌ای نرسید.

آوا فیاض، تهیه کننده این نمایش ادامه داد: با وجود بندی در قرارداد مکتوب که بازیگر را مقید می‌سازد فقط در این پروژه حضور داشته باشد و حضور وی در پروژه‌های موازی نیازمند مجوز کتبی از گروه نمایش است، خانم فولادوند نه تنها در یک فیلم سینمایی به کارگردانی محمدرضا رحمانی مشغول شدند، بلکه پس از دو هفته از شروع تمرینات بازی در سریال «تنهایی لیلا» به کارگردانی محمدحسین لطیفی را نیز پذیرفتند. با این حال با وجود کمی وقت، فشار تمرینات و تبلیغات نمایش که آغاز شده بود، گروه نمایش تمامی تلاش خود را برای هماهنگی زمان‌های فراغت محدود خانم فولادوند با 7 بازیگر دیگر انجام دادند، اما متاسفانه ایشان بعد از یک ماه تمرین با بیان دلایلی عدم تعهد خود را توجیه کردند.

او در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: قطعا هر بازیگری حق دارد به فکر سابقه و کیفیت کارهایی که انجام می‌دهد باشد، اما این موضوع می‌تواند قبل از عقد قرارداد مورد ارزیابی قرار گیرد نه پس از گذشت یک ماه از تمرین و در هفته ماقبل اجرا! ضمن اینکه در تئاتر به ندرت قرارداد مکتوب وجود دارد و گروه‌های تئاتری به حرف‌های شفاهی یکدیگر نیز اعتماد می کنند.

نماینده گروه نمایش در خصوص وضعیت اجرای این کار اضافه کرد: این نمایش با توجه به هماهنگی سالن و تغییر در زمان اجرا احتمالا وقفه‌ای یک یا دوماهه خواهد داشت که به لحاظ حقوقی پروژه‌ای جدید محسوب می‌شود و متاسفانه احتمال دارد به جز خانم فولادوند تغییرات دیگری نیز در گروه بازیگری به وجود بیاید، چون برخی از بازیگران به پروژه‌های دیگر تعهد دارند.

او همچنین از تعطیل شدن این پروژه و بر باد رفتن زحمات گروهی 20 نفره ابراز تاسف و بیان کرد: گروه اجرایی از تمامی تماشاگران و هنردوستان بابت این اتفاق پوزش می‌طلبد.

خبرنگار ایسنا پیگیر تماس با اندیشه فولادوند در پی اظهارات مطرح شده است.

نمایش«ایرلند نباید جای بدی هم باشه» که برگردانی است از نمایشنامه "چلاق آینیشمان" نوشته مارتین مک دونا و ترجمه زهره جواهری قرار بود به کارگردانی فواد خراباتی از 17 خرداد ماه تا 2 مرداد 93 در سالن بزرگ فرهنگسرای ارسباران به روی صحنه برود.

آوا فیاض و تیوال (تهیه کننده)/خسرو نقیبی (دراماتورژ)/کیانوش اخباری (مدیر هنری)/سارا شاهرودیان (دستیار کارگردان)/ارشام مودبیان (آهنگساز)/امیرحسین دوانی (طراح صحنه)/الهام شعبانی(طراح لباس)/تینا بخشی(طراح گریم)/سینا افشار(طراح پوستر و بروشور)/امیر حسین بزرگ زادگان(عکاس)/دنیا راد(ساخت فیلم پشت صحنه)/کمیل بابایی و پیمان لسان(گروه تولید)/مریم پوراحمدی (مدیر روابط عمومی)/تبلیغات(گروه هنری پاسپارتو) سایر عوامل این نمایش بودند.
ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر