کاهش شدید مبتلایان به کرونا از ۱۰ روز گذشته
bato-adv
کد خبر: ۱۸۰۶۲۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2020 May 28    -    ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
سرپرست اپیدمیولوپی کارگروه ویژه کرونا در وزارت بهداشت با بیان اینکه کشور ۷۵ درصد از موج اپیدمی را گذرانده و تا پایان تابستان انتظار موج دیگری از شیوع این بیماری را نداریم، گفت: موج دوم اپیدمی را در فصول پاییز و زمستان انتظار داریم.

سرپرست اپیدمیولوپی کارگروه ویژه کرونا در وزارت بهداشت با بیان اینکه کشور ۷۵ درصد از موج اپیدمی را گذرانده و تا پایان تابستان انتظار موج دیگری از شیوع این بیماری را نداریم، گفت: موج دوم اپیدمی را در فصول پاییز و زمستان انتظار داریم.

دکتر علی اکبر حق دوست در نشست "تبادل فناوری جایزه مصطفی" با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای کاهش شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: از زمان شیوع این ویروس در چین ستادی در ایران شکل گرفت که وظیفه آن بررسی و انجام اقداماتی برای پیشگیری از ابتلاء به این ویروس بوده است.

وی با تاکید بر اینکه پس از ۳۰ روز از اعلام شیوع این ویروس در کشور چین، اولین نمونه آن در ایران کشف شد، ادامه داد: از آن زمان فعالیت های مختلفی به منظور مقابله با این ویروس اجرایی شد. به گونه ای که در ۱۰ روز اول شیوع که شدت آن شدید بود امکانات کافی برای مدیریت این شیوع در اختیار داشتیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت اضافه کرد: پس از پنج روز از شیوع ویروس در کشور مدارس، دانشگاه ها، حرم ها و اماکن مقدس تعطیل شدند .

وی خاطرنشان کرد: ۵.۳ درصد از کیس های کشف شده درگذشتند و این در حالیست که در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا این تعداد بسیار بالا بوده است.

حق دوست با بیان اینکه با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و اقدامات مداخله گرانه شیوع این بیماری کاهش یافت، اضافه کرد: ما در حال تدوین برنامه های مختلفی در این زمینه هستیم. ضمن آنکه در زمینه تهیه آمارهای منطقه ای و قابل دسترس بودن آن برای همگان برنامه هایی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ما در فاز دفاعی این بیماری قرار داریم، یادآور شد: در دو استان ایلام و خوزستان آمار همچنان بالا است که تلاش ها برای کنترل این اپیدمی بر روی این دو استان متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور بخش کنترل اطلاعات و اتصال این تیم ها با یکدیگر ایجاد شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ایران بیش از ۷۵ درصد موج اپیدمی را گذرانده است که این آمار مربوط به ۱۰ روز گذشته می شود.

به گفته وی از ۱۰ روز گذشته کشور کاهش شدیدی در تعداد مبتلایان جدید داشته و انتظار می رود که تا پایان تابستان موج دیگری از شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس نداشته باشیم.

سرپرست اپیدمیولوپی کارگروه ویژه کرونا در وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در پاییز و زمستان موج دوم شیوع این ویروس را انتظار داریم، ادامه داد: اینکه دیده می شود در برخی از کشورها آمار مبتلایان به این ویروس افزایش داشته است می تواند ناشی از به گردش در آمدن برخی دیگر از انواع ویروس کوید۱۹ باشد.

ایسنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
6
چه کاهش شدیدی؟! 2 ماهه که هر روز حدود 2000 نفر آمار مبتلایان اعلام می کنین!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
2
لطفا دروغ ننویسید هرمزگان قبلا روزی ۷تا ۱۰ نفر بود الان اعلام میکنن ۱۲۰ تا ۱۵۰ شاید معنی کاهش عوض شد یا ریاضی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
0
ساعت 14:30 روز 8 خرداد 99 (امروز) دکتر کیانوش جهانپور گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز، ابتلای ۲۲۵۸ تن به کووید-۱۹ قطعی شده است. وی افزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۱۹ مورد بستری و یک هزار و ۸۳۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. در ۲۴ ساعت اخیر، ۶۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛
این آمار با آمار یکماه پیش و 20 روزیش و 11 روز پیش چه فرقی کرده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
0
چرا کاهش یافته نه در ایران بلکه در کل جهان تنها علتش میتونه افزایش دما باشه چر ا میگن پاییتز برمی گردد به دلیل کاهش گرما
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار