راهکاری مناسب برای گرفتن تلخی آب لیموی تازه
bato-adv
کد خبر: ۱۸۰۴۱۴
تاریخ انتشار: 2020 May 27    -    ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
دوستان الان فصل لیمو و آب لیمو هست و چون اکثرا بصورت ماشینی و با دستگاه آب گرفته می‌شود و دیگر خانم‌ها سنتی اینکار را انجام نمی‌دهند، هسته های لیمو هم کمی له می‌شود و باعث تلخی آب لیمو می‌شود برای رفع این مشکل....

راهکاری مناسب برای گرفتن تلخی آب لیموی تازه«تابناک باتو» دوستان الان فصل لیمو و آب لیمو هست و چون اکثرا بصورت ماشینی و با دستگاه آب گرفته می‌شود و دیگر خانم‌ها سنتی اینکار را انجام نمی‌دهند، هسته های لیمو هم کمی له می‌شود و باعث تلخی آب لیمو می‌شود برای رفع این مشکل بعد از گرفتن آب لیمو دو تا سه عدد هویج به آن اضافه کنیدکه مقدار هویج بستگی به میزان آبلیمو دارد.

راهکاری مناسب برای گرفتن تلخی آب لیموی تازه

برای ۱۵ کیلو لیمو ۴ عدد هویج متوسط پوست کنده درسته بندازید داخل لیمو ۲۴ ساعت بماند بعد صاف کنید، هویج‌ها تلخی آب لیمو را به خودش می‌گیرد و بعد از صاف کردن آبلیمو می‌توانید گوشت لیمو را برای خورشت‌ها استفاده کنید بدون اینکه نگران تلخی آن باشید.

• ضمنا برای اینکه آبلیمو تا سال آینده یا بیشتر رنگ آن کدر یا سیاه نشود حتما در جای تاریک نگهداری شود و روی شیشه‌های آبلیمو مشماع مشکی بکشید رنگ آن عالی می‌ماند.

راهکاری مناسب برای گرفتن تلخی آب لیموی تازه

• نکته آخر هیچ موقع آبلیمو و آبغوره و آب نارنج و کلا ترشیجات را داخل ظرف یا بطری‌های پلاستیکی نریزید، چون ترشی آن‌ها باعث اکسیده شدن ظروف و سمی شدن آن‌ها می‌شود.

ایران بانو

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار