فوت ۷۳ تن دیگر ناشی از ابتلا به کرونا در ترکیه
bato-adv
کد خبر: ۱۷۵۸۳۰
تاریخ انتشار: 2020 April 06    -    ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
"فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه یکشنبه شب اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ ترکیه‌ای بر اثر ابتلا به کرونای جدید موسوم به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند

فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه یکشنبه شب اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ ترکیه‌ای بر اثر ابتلا به کرونای جدید موسوم به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، کوجا افزود با جان‌باختن این افراد، شمار فوت شدگان مبتلا به کرونا در ترکیه به ۵۷۴ نفر رسیده‌است.

فوت ۷۳ تن دیگر ناشی از ابتلا به کرونا در ترکیه

همچنین براساس این گزارش، با مثبت اعلام شدن تست سه هزار و ۱۳۵نفر دیگر در ترکیه، مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور از مرز ۲۷ هزار نفر گذشت.

آنکارا برای مهار کرونا دست به سلسله اقدامات پیشگیرانه زده است، در همین ارتباط رجب طیب اردوغان دو هفته پیش برای مقابله با کرونا، دستور توقف تمام پروازهای بین‌المللی در ترکیه را صادر کرد.

پیش از این نیز رفت و آمد شهروندان بالای ۶۵ سال و مبتلایان به بیماری‌های مزمن در ترکیه ممنوع اعلام شد.

رییس جمهوری ترکیه سه هفته پیش نیز از مردم این کشور خواست تا برای مهار کرونا در خانه بمانند و از تردد خودداری کنند.

ترکیه همچنین برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، یک بسته ۶ میلیارد لیری برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص داده است.

دولت اردوغان همچنین یکهزار لیره را به عنوان کمک‌های نقدی به ۲ میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد و موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۶ نفر رسید. از این تعداد ۶۸ هزار و ۱۵۴ نفر جان باخته و ۲۵۷ هزار و ۱۵۵ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار