خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی
کد خبر: ۱۷۳۸۲۴
تاریخ انتشار: 2020 March 16    -    ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
هرچند شاید روزانه یا هفتگی خانه خود را تمیز کنید، معمول است که با تغییر فصل، برای به پیشواز رفتن فصل بهار آلودگی‌ها را از خانه دور نمایید اکنون که بهار نزدیک می‌شود و متاسفانه با به وجود امدن و شیوع ویروس کرونا و نیاز به ماندن در منزل بیش از قبل برای اینکار زمان داریم و بیش از قبل هم برای منع عبور آلودگی‌ها و ویروس‌ها به شست و شو نیازمندیم ...

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگیبه گزارش «تابناک با تو»؛ اگرچه ممکن است روزانه یا هفتگی خانه خود را تمیز کنید ، اما معمول است که با تغییر فصل ، برای به پیشواز رفتن فصل بهار آلودگی ها را از خانه دور نمایید اکنون که بهار نزدیک می شود و متاسفانه با به وجود امدن و شیوع ویروس کرونا و نیاز به ماندن در منزل بیش از قبل برای اینکار زمان داریم و بیش از قبل هم برای منع عبور آلودگی ها و ویروس ها به شست و شو نیازمندیم پس با نکاتی برای خانه تکانی با ما همراه باشید…

تمیز کردن هر اتاق

اولین چیزی که هنگام تمیز کردن خانه خود باید در نظر بگیرید این است که باید اتاق ها را تک تک تمیز کنید با این روش، تمیز کردن ساده تر و سریعتر انجام می شود ضمن اینکه هیچ اتاق یا وسایلی را فراموش نخواهید کرد ، زیرا همه کارها را به ترتیب انجام می دهید.
همچنین توصیه می کنیم که سعی کنید سقف یا دیوارها را به سمت پایین تمیز کنید تا گرد و خاک ،گرد و غبار در کف بیفتد و سپس کفها را تمیز نمایید.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

پنجره

احتمالاً شما هر روز شیشه ها را تمیز نمی کنید. بنابراین هنگام تمیز کاری بهاری ، حتماً به شیشه توجه خاصی داشته باشید آنقدر آن ها را شفاف و درخشان نمایید تا مطمئن شوید می توانید آمدن بهار را از خانه خود تماشا کنید.
از آنجا که در حال تمیز کردن پنجره هستید ، پرده ها را فراموش نکنید زیرا پرده ها گرد و غبار و خاک زیادی را جذب میکنند.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

پرده

پرده ها بخش مهم دیگری از خانه تکانی عید هستند که به احتمال زیاد هفتگی آنها را تمیز نمی کنید زیرا بزرگ ، سنگین هستند و پایین آوردن و نصب آن ها کمی سخت است بنابراین در تمیز کردن بهای توصیه می کنیم آنها را پایین بیاورید و بشویید زیرا احساس تمیزی بیشتری از دیدن پرده های تازه شسته شده احساس خواهید کرد.
نگران نباشید که آنها را اتو کنید. به محض اینکه آنها را از ماشین لباسشویی بیرون آوردید ، فقط آنها را نصب کنید اکثر جنس و بافت های پرده با نسیمی بدون چروک خشک می شود کافیست در نوع شست و شو دقت کنید تا چروک نشوند.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

فرش ها

با فرارسیدن ماههای گرمتر از جمله بهار یک فرصت خوب برای شستن آنها در صورت قابل شستشو بودن است. اگر نه حداقل گرد و غبار را از ان دور کنید و کمی آنها را در آفتاب قرار دهید . این باعث می شود همه باکتری هایی که پنهان شده اند ، از بین ببرد.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

درب ها

احتمالاً هنگام تمیز کردن خانه یا روزانه خود، درها را فراموش می کنید. بنابراین، هنگام تمیز کردن بهار، به ویژه در روزهایی که درگیر ویروس کرونا هستیم فراموش نکنید که دربها، دستگیره، قاب درب و اجزای دیگر میتوانند منشا الودگی باشند پس به خوبی انها را ضدعفونی نمایید.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

تغییر ملحفه

ملحفه و روتختی ها می توانند به مرور زمان الودگی زیادی را جذب نمایند و باعث ریزش مو یا حساسیت پوستی شوند اگر عمر آن ها به سر رسیده یا تغییر رنگ داده آن ها را تعویض نمایید و در صورت سالم بودن به خوبی و به صورت هفتگی شست و شو دهید در حالی که به فکر تغییر ملحفه هستید، حتما وضعیت تشک تخت خواب را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید مرطوب نیست. این ایده خوبی است که آن را برای مدتی در معرض آفتاب قرار دهید تا رطوبت خود را خشک کرده و هرگونه ایراد را از بین ببرد.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

تمیز کردن گیاهان خانه

هرچند ممکن است این کار را اغلب انجام دهید، باید برگهای هر گیاه خانگی را پاک کنید. گیاهان می توانند گرد و غبار را روی برگهای خود جمع کنند. همچنین این یک فرصت خوب برای بررسی اینکه آیا برای حفظ سلامتی آنها مطمئن شوید و در زمان قرنطینه کمی بیشتر به آن ها رسیدگی کنید فراموش نکنید این روزها گیاهان می توانند استرس را از شما دور نمایند.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

قفسه ها

قفسه ها یکی از مناطق خانه هستند که می تواند به لطف تعداد زیادی اشیاء که در آن قرار می گیرند، طولانی ترین زمان را برای تمیز کردن از ما بگیرد
از آنجا که شما برای شروع فصل بهار تمیز می کنید، فقط گرد و غبارها را از قسمتهای باز قفسه پاک نکنید. همه چیز را کنار بگذارید و هر شیء را جداگانه تمیز کنید. وقتی قفسه خالی باشد می توانید پشت را نیز تمیز کنیدحتی میتوانید تغییراتی ایجاد کنید و با سلیقه خود مدل جدیدی چیدمان نمایید.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

حمام

حمام یکی از مناطق خانه است که احتمالاً روزانه یا هفتگی به صورت سطحی تمیز می کنید. بنابراین در فصل بهار ، توصیه می کنیم برای تمیز کردن کامل کاشی ها وقت اختصاص دهید.
وضعیت حوله های خود را نیز بررسی کنید. اگر می بینید که کمی مشکل دارند ، آنها را تغییر دهید. از آنجا که بهار است ، برخی از رنگ های شاد بهاری را انتخاب کنید تا لباسی رنگی به سرویس بهداشتی خود اهدا کنید.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

آشپزخانه

یکی دیگر از مناطق مورد استفاده در خانه آشپزخانه است که اغلب به صورت روزانه تمیز می شود پس دوباره به کارهایی که معمولاً انجام نمی دهید توجه کنید. در صورت وجود تمام مواردی را که در کمد ها و انبارها دارید ، بررسی کنید و وسایل قدیمی که استفاده نمی کنید را بیرون بیاورید.
هنگام تمیز کردن، حتماً به لکه های چربی دقت کنید و در هر جایی، سعی کنید از شر آنها خلاص شوید.
یکی از وسایل برقی که باید کمی وقت خود را در آشپزخانه بگذرانید یخچال و فریزر است. توصیه می کنیم همه ی اقلام را بیرون آورده و غذاهای منقضی شده یا ظروف اضافی را از آن خارج کنید.

خانه تکانی بهاری در روزهای قرنطینه خانگی

اتاق نشیمن

به مبل توجه ویژه ای داشته باشید اگرچه ممکن است در نگاه اول نتوانید آن را ببینید، اما مبل های پارچه ایی گرد و غبار زیادی دارند کوسن ها و میز های جلومبلی، کنترل ها و تلویزیون را نیز فراموش نکنید!

تا تمام شدن روزهای سخت در خانه بمانیم از این فرصت برای خانه تکانی و کارهای عقب افتاده استفاده کنیم تا روزها را با آرامش بیشتری سپری نماییم و سلامت بمانیم.

منبع: دکوبوم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر