خلبان موشک خودساخته در سقوط جان باخت+عکس
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۷۷۸
تاریخ انتشار: 2020 February 24    -    ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
خلبان آمریکایی پس از پرتاب موشکی که خود ساخته بود جان باخت. این موشک از بیابانی در کالیفرنیا پرتاب شد و مایک هیوز ۶۴ ساله قصد داشت سوار بر آن به ارتفاع ۱۵۲۵ متری برسد اما دیروز اندک زمانی بعد از پرتاب، موشک در نزدیکی شهر "بارستو" سقوط کرد.

به نقل از رسانه فارسی زبان؛ خلبان آمریکایی پس از پرتاب موشکی که خود ساخته بود جان باخت. این موشک از بیابانی در کالیفرنیا پرتاب شد و مایک هیوز ۶۴ ساله قصد داشت سوار بر آن به ارتفاع ۱۵۲۵ متری برسد اما دیروز اندک زمانی بعد از پرتاب، موشک در نزدیکی شهر "بارستو" سقوط کرد.

ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که موشک به آسمان پرتاب می‌شود و سپس سقوط می‌کند.

مایک هیوز ملقب به "دیوانه" به دلیل اعتقادش به مسطح بودن زمین مشهور شده و امیدوار بود به این ترتیب نظر خود را اثبات کند. او این موشک را با کمک دستیارش در حیاط خلوت خانه و با ۱۸ هزار دلار هزینه ساخته بود. نیروی این موشک را بخار تامین می‌کرد.

خلبان موشک خودساخته در سقوط جان باخت

پرتاب این موشک برای یک مجموعه تلویزیونی جدید با نام "فضانوردان خانگی" فیلمبرداری شد. این برنامه که در کانال علمی آمریکا پخش می‌شود درباره آماتورهایی است که با بودجه کم موشک می‌سازند.

در ویدئوی پرتاب یک چتر نجات در پشت موشک در حال چرخش دیده می‌شود که ظاهراً خیلی زود و تنها چند ثانیه پس از برخاستن موشک باز شده است.

کانال علمی آمریکا در توییتی نوشت هیوز برای رسیدن به رؤیای خود درگذشت.

آقای هیوز در "اپل ولی" زندگی می‌کرد و وقتی مدعی شد مسطح بودن زمین را اثبات خواهد کرد به سرخط اخبار بین‌المللی رسید.

او مارس سال گذشته پس از پرش از هواپیما تا ارتفاع ۵۷۰ متر چترش را باز نکرد اما سالم فرود آمد. او گفت: "آیا خوشحالم که این کاررا کردم؟ فکر می‌کنم، بله. "

وی در سال ۲۰۰۲ رکورد جهانی گینس را برای طولانی‌ترین پرش با لیموزین را شکست، بیش از ۳۱ متر.

برترین ها

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر