روستائیان خاش در هوای برفی به حمایت نیاز دارند
bato-adv
کد خبر: ۱۶۸۳۶۹
تاریخ انتشار: 2020 January 19    -    ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
شرایط سیستان و بلوچستان هنوز عادی نشده و مردم درگیر مشکلات و مسائل حاصل از سیلاب هستند نیرو‌های امدادی در حال کمک رسانی هستند امیذ می‌رود شرایط استان به زودی به حالت عادی برگردد. در ادامه چکیده اخبار مرتبط با سیلاب اخبر و لینک کامل خبر به حضورتان تقدیم می‌شود.

شرایط سیستان و بلوچستان هنوز عادی نشده و مردم درگیر مشکلات و مسائل حاصل از سیلاب هستند نیروهای امدادی در حال کمک رسانی هستند امیذ می رود شرایط استان به زودی به حالت عادی برگردد. در ادامه چکیده اخبار مرتبط با سیلاب اخبر و لینک کامل خبر به حضورتان تقدیم می‌شود.

فرماندار دلگان:

آب پرحجم پشت سدها و بندسارها در وضعیت هشدار است

فرماندار شهرستان دلگان گفت: آب پر حجم ذخیره شده در پشت سد ها و بندهای خاکی و بندسارها خطرساز و در وضعیت هشدار است.

مجتبی شجاعی با اشاره به اینکه چندین میلیون متر مکعب در تالاب جازموریان و سدها و بندهای خاکی و بندسارها ذخیره سازی شده است بیان کرد: پس از فروکش کردن سیل، وضعیت سیل بندهای خاکی در حاشیه روستاها و مزارع و محورهای مواصلاتی در وضعیت هشدار قرار دارد و بنابر این نباید به راحتی و سادگی از کنار آن گذشت و غفلت نمود.

وی افزود: چاره کار در بسیج عمومی ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی داخل استان و در صورت نیاز استان های همجوار و ترمیم بندهای خاکی و محورهای مواصلاتی قبل از بروز سیل های بعدی است.

بیش‌ از ۶۴۰ میلیارد تومان سیل به بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان استان گفت: در پی بارش شدید باران و وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان بر اساس آخرین برآورد ها میزان خسارت بخش کشاورزی در ۱۵شهرستان سیل‌زده بجز بخش شیلات بیش‌از۶۴۰میلیارد تومان است.

غلام حیدر زورقی شنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان افزود: بیشتر این خسارت به مزارع و باغات به ویژه باغات میوهای گرمسیری به مساحت ۷۰۰۰هکتار، اراضی زراعی به مساحت ۲۵ هزارو ۶۴۵هکتار، تلف شدن ۷ هزارو ۳۲۲راس دام سنگین و سبک، تخریب یک هزارو ۴۶۸حلقه چاه و چاهک و۵۴۰رشته قنات، یک هزارو ۲۰۷ واحد دامداری، ۶۲۰کلنی زنبور عسل، ۶واحد مرغداری، ۱۶۲ باب استخر ذخیره آب، ۲۲۰مورد بندسار حفاظتی مزارع و آبخیزداری، سیستم های نوین آبیاری در سطح ۴ هزارو ۳۹۵هکتار، ۱۰۲ کیلومتر لوله انتقال آب و ۱۶۱ کیلومتر جاده دسترسی به مزارع بوده است.

روستائیان خاش در شرایط دشوار برف و باران به حمایت نیاز دارند

سیستان و بلوچستان رئیس شورای اسلامی روستای شوگه بخش مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: روستائیان فقیر و مستمند این شهرستان در شرایط دشوار برف و باران به حمایت و توجه نیاز دارند.

محمدامین میربلوچزهی با اشاره به اینکه بارش های برف و باران در راه است و مردم محروم و اقشار نیازمند روستائی چشم انتظار توجه دولت و نهادهایی مانند هلال احمر هستند بیان کرد: مردم روستائی در این شهرستان از تهیه پلاستیک برای پوشاندن سقف منازل خسارت دیده شان عاجزند.

وی افزود: بارش های سنگین برف و باران 90 و 120 میلی متری باران در روزهای اخیر خسارت های جبران ناپذیری را به منازل خشت و گلی، کپری، سیاه چادر، آجری و بلوکی خاش وارد کرد که ضرورت دارد برای اسکان اضطراری، توزیع پلاستیک، مواد غذائی و غیره ویژه این خانوارهای آسیب دیده هر چه سریعتر تدبیر کرد.

میربلوچزهی ادامه داد: روستاهای شوگه، تلگزی، خان بی بی، الله آباد، کروجی، گووندان، اسپیتک، دشت آبخوان، آپک سیاهان، نقاط حاشیه بیرک و ایرندگان و گوهرکوه و غیره در خاش سیستان و بلوچستان از شدت بارش های سنگین و سیلابی خسارت دیده اند.

وی اظهار داشت: در جریان وقوع بارش های سنگین و سیلابی خاش از هلال احمر برای امدادرسانی و کمک به مردم انتظار بیشتری می رفت که متاسفانه بسیاری از مردم روستائی از خدمات این نهاد محروم ماندند.

روستائیان خاش در هوای برفی به حمایت نیاز دارند

آغاز فعالیت سامانه جامع روابط کار در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از آغاز بکار سامانه جامع روابط کار از ۲۸ دی ماه در این استان خبر داد.

مهرداد جهاندیده شامگاه یکشنبه 28 دی در جلسه اشتغال زاهدان افزود: سامانه جامع روابط کار در حوزه های مختلف همچون بازرسی کار، تشکل های کارگری و کارفرمایی، روابط کار، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار خدمت‌های خود را به جامعه کارگری و کارفرمایی ارائه می دهد.

وی اظهار داشت: ایجاد شفافیت در اطلاعات مربوط به جامعه کارگری و کارفرمایی، تسریع در روند رسیدگی و پیگیری کارهای مربوط به روابط میان کارگر و کارفرما، جلوگیری از تخلف‌های کارفرمایان در برابر حقوق کارگران و ایجاد دسترسی به سامانه برای تمامی بازیگران جامعه کارگری و کارفرمایی از اهداف راه اندازی این سامانه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: در این سامانه سرعت، دقت و تسهیل در انجام امور جامعه هدف بویژه در مراجع حل اختلاف و همچنین تسهیل گری و جلوگیری از اطاله وقت کارگران و کارفرمایانی که قرار است از خدمات زیرسامانه های این سامانه بهره مند شوند ، مد نظر قرار گرفته است.

ارسال چهارمین محموله کمک‌رسانی ارتش به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان فرمانده پایگاه دهم شکاری کنارک گفت: چهارمین محموله کمک‌رسانی ارتش به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.

امیر جعفری شنبه 28 دیماه در بازدید از مناطق سیل زده دشتیاری چابهار افزود: این محموله کمکی شامل اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی است.

وی با اشاره به مسدود یا طولانی بودن راههای ارتباطی و تسریع در کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده جوب استان گفت: از ابتدای سیلاب یک پل هوایی میان تهران و پایگاه شکاری برادران شهید دلحامد در کنارک برقرار شده و کمک رسانی هوایی در حال انجام است.

امیر جعفری افزود: تاکنون بیش از ۲۰۰ تن مایحتاج اولیه به مناطق سیل زده استان ارسال شده است.

روستائیان خاش در هوای برفی به حمایت نیاز دارند

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر