چگونه امن ترین مکان را برای نشستن در وسایل نقلیه انتخاب کنیم؟
bato-adv
کد خبر: ۱۶۶۳۵۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2020 January 19    -    ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
این روزها موضوع حمل و نقل به مسئله ای اساسی تبدیل شده و تمام کشورها سعی دارند آن را به هر شکلی که شده آسان تر نمایند. همین امر سبب گشته که وسایل مختلفی مانند خودرو، ماشین، هواپیما و قطار شکل بگیرند. هر یک از وسایل یاد شده مزایا و معایبی دارند و برای موارد خاص به کار گرفته می شوند. اما سوالی وجود دارد که میان تمام آن ها مشترک است...

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟به گزارش «تابناک با تو»؛ این روزها موضوع حمل و نقل به مسئله ای اساسی تبدیل شده و تمام کشورها سعی دارند آن را به هر شکلی که شده آسان تر نمایند. همین امر سبب گشته که وسایل مختلفی مانند خودرو، ماشین، هواپیما و قطار شکل بگیرند. هر یک از وسایل یاد شده مزایا و معایبی دارند و برای موارد خاص به کار گرفته می شوند. اما سوالی وجود دارد که میان تمام آن ها مشترک است: در کدام قسمت از وسایل نقلیه بنشینیم تا امنیت بهتری داشته باشیم؟

این مسئله اهمیت بسزایی دارد و گاهی اوقات می تواند جان افراد را نجات دهد. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم بهترین مکان نشستن از نظر امنیت را در ۷ وسیله نقلیه پر استفاده به شما نشان دهیم. پیشنهاد می دهیم توضیحات را بخوانید و مطلب را تا پایان دنبال کنید.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

بهترین جا برای نشستن: صندلی عقب وسط و پشت راننده؛ این بخش از خودرو در تصافات رو در رو آسیب کمتری می بیند.

بدترین جا برای نشستن: صندلی شاگرد؛ زیرا در یک تصادف سرنشینان ناخودآگاه جا خالی می دهند و سرنشین کنار آن ها در خطر خواهد بود.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

بهترین جا برای نشستن: قرار گرفتن در جهت خلاف حرکت و پشت صندلی راننده، زیرا شانس اصابت ضربه به سر بر اثر ترمز ناگهانی کمتر است.

بدترین جا برای نشستن: کنار درب و پنجره ها، زیرا احتمال آسیب دیدگی توسط شیشه هنگام تصادف بالا می رود. بهتر است از نشستن در چنین مکان هایی خودداری نمایید.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

بهترین جا برای نشستن: ردیف سمت راست راهرو (در مواردی که رانندگی در سمت راست است) زیرا وسایل دیگر از سمت چپ عبور می کنند و شانس کمتری برای آسیب دیدگی وجود دارد. صندلی های وسط کابین که در جهت حرکت قرار گرفته اند نیز امن در نظر گرفته می شوند.

بدترین جا برای نشستن: همانند مینی بوس ها، بهتر است از نشستن کنار درب ها و پنجره ها پرهیز کنید تا تکه های شیشه به شما آسیبی نرسانند.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

بهترین جا برای نشستن: صندلی های میانی و سمت راستی در جهت حرکت، زیرا آن ها در مقایسه با دیگر نقاط دورتر از وسایل نقلیه عبوری هستند.

بدترین جا برای نشستن: دو ردیف اول، زیرا هر گونه قطعه و شی خارجی از شیشه بزرگ جلو وارد می شود. همین اتفاق برای صندلی های کنار درب ها و پنجره ها رخ می دهد. جایگاه های عقب نیز به خاطر امکان وارد شدن ضربه از پشت خطرناک هستند.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

بهترین جا برای نشستن: نزدیک به میانه واگن؛ بهتر است پنجمین و یا ششمین واگن را برای نشستن انتخاب کنید، زیرا به هنگام حادثه معمولا اولین و آخرین واگن از ریل خارج می شوند.

بدترین جا برای نشستن: صندلی هایی که در جهت حرکت قرار دارند، زیرا این امکان وجود دارد که با یک ترمز ناگهانی زمین بخورید.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

بهترین جا برای نشستن: عرشه و کابین هایی که نزدیک به آن هستند، زیرا بخش بالای کشتی دیرتر غرق می شود.

بدترین جا برای نشستن: کابین های پایین، زیرا هنگام سوراخ شدن کشتی آن ها از همه جهت پر از آب می شوند و بیرون آمدن نیز کار بسیار سختی خواهد بود.

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

علی رغم برخی توصیه های در نظر گرفته شده، اما متخصصان هنوز به اجماع کلی در این زمینه نرسیده اند. بیشتر کارشناسان اعتقاد ارند که قسمت عقب هواپیما از قسمت جلوی آن امن تر است.

در نهایت می توان گفت که مهمترین نکته حفظ آرامش، رعایت اصول ایمنی و توجه به قوانین جاده و حمل و نقل عمومی است. به این ترتیب احتمال رخ دادن تصادف و آسیب ناشی از آن به حداقل خواهد رسید.

منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
5
5
این مطلب کذب محظه

در ایران اگر خودروی شخصی دارید سعی کنید همیشه با خودروی خودتون سفر کنید.

برای داخل شهری هم فرقی نمیکنه از چی استفاده کنید چون اینقدر دست انداز و چراغ راهنمایی وجود داره که تقریبن امکان تصادف خبلی پایینه


اما خطرناک ترین وسایل برای سفرهای برون شهری اتوبوس و هواپیما هست سفر با این دو وسیله هم بسیار خسته کننده هست هم خطرات جانی فراوانی دارد

سعی کنید در ایران تا حد امکان دور هواپیما رو خط بکشید مگر اینکه واقعن کار خیلی خیلی ضروری داشته باشید
پاسخ ها
احسان
| |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
محض
غلامحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
0
1
درمورد اتوبوس قسمت چلوی چرخ عقب که محل خواب راننده است (زیر اتوبوس) امن ترین محل است جالب است چراکه درصورت تصادف تنها قسمت سالم در تمام تصادفات همان محل است
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
0
2
اگه قرار باشه موشك اصابت كنه كجا بشينيم كمترجزغاله ميشيم؟
وحید نادر شاگرد اتوبوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
0
0
در موردسفر با اتوبوس در ایران؛ باید گفت آمار فوتی و زخمی اتوبوس های بین شهری در ایران ؛ کمترین تلفات را در مقایسه با نفر کیلومتر جهانی؛ و کیفیت راهها دارند و کل میانگین فوتی و مصدمان اتوبوس در سال بسیار کمتر هست ولی جو سازی علیه آن زیاد هست میانگین کل سالانه کمتر از 40 فوتی و 200 مجروح در اتوبوس های تعاونی های مسافربری (اتوبوس های ادارات و نهادها و بدون صورت وضعیت اعمال نشده است) و بیشترین تلفات در یک حادثه اتوبوس مربوط به آتش سوزی دو اتوبوس ذز اتوبان قم می باشد؛ لذا با توجه به دو معیار «نفر کیلومتر» و «ساعت نفر»؛ امن ترین اتوبوسها را داریم هر چند در دنیا امن ترین وسیله مسافرتبترتیب قطار هست و بعد هواپیما ؛ بعد اتوبوس ؛ بعد مینی بوس؛ بعد خودرو سواری می باشد ؛ در مطالعات شخصی تصادفات مختلف اتوبوس در ایران؛ به این نتیجه رسیدم که بستن کمربند (در غیر موارد آتش سوزی) حتی از دیدن آسیب جدی در تصادف اتوبوس پیشگیری میکند و امن ترین جای اتوبوس با توجه به جمیع جهات و آسایش؛ ردیف های سوم؛ چهارم و پنجم می باشد و بدترین ردیف هم ردیف اول هر دو طرف می باشد و همچنین ردیف آخر می باشد ؛
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار