سرقت فلش مموری، باند سارقان را گرفتار کرد
bato-adv
کد خبر: ۱۶۴۲۲۵
تاریخ انتشار: 2019 December 05    -    ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری و انهدام باند ۴ نفره سارقان و مالخران لوازم و محتویات داخل خودرو با ۵۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: سارقان از خودرو‌های فاقد ایمنی اشیاء و لوازم با ارزش سرقت می‌کردند.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده گفت: دوم آبان ماه سال جاری پرونده‌ای با عنوان سرقت لوازم داخل خودرو به همراه یک مظنون به نام ناصر ۲۷ ساله برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۱۶ مولوی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارسال شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات اولیه شاکی اعلام کرد، روز جاری خودروی خود را در خیابان مولوی پارک کردم و برای خرید به بازار رفتم. هنگام بازگشت، دیدم ۲ موتور سوار در نزدیکی خودروی ام ایستاده اند و صندوق عقب خودروی ام باز است. با داد و فریاد به سمت آن‌ها دویدم که سارقان با دیدن من فرار کردند و با اعلام شکایت از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی، ماموران کلانتری را در جریان سرقت قرار دادم.

وی تصریح کرد: شاکی ادامه داد: اموالی که ازمن ربوده شده است یک دستگاه حافظه جانبی حاوی اطلاعات شخصی است و از پلیس خواستم که سارقان را هرچه زودتر شناسایی کنند؛ و با توجه به اینکه چهره واضح سارقان را نزدیک دیده بودم، جزئیات پوشش و صورت آنان را در اختیار ماموران کلانتری قرار دادم تا اینکه ۲ ساعت بعد ماموران کلانتری خبر دستگیری یکی از سارقان را به من دادند.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: فرد دستگیر شده که منکر هرگونه سرقت از مال باخته شده بود، کارآگاهان به محل دستگیری مراجعه و با در تحقیقات میدانی فیلم ضبط شده از سرقت سارقان را به دست آورند. متهم که دیگر چاره‌ای جز به اعتراف نداشت به سرقت لوازم و محتویات خودروی مال باخته با همدستی شخصی به نام جواد ۲۳ ساله اعتراف کرد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: ناصر در اعترافاتش اظهار داشت، من و جواد برای مصرف مواد مخدر در منزلی که در خیابان شوش بود مراجعه می‌کردیم. مالک محل که شخصی ۴۰ ساله و به نام یاسر است، پیشنهاد داد باند سرقت وسایل داخل خودرو تشکیل بدهیم و گفت: شما سرقت کنید و به اینجا بیاورید تا من و دوستم رضا اموال سرقتی را بفروشیم. ماهم با یک دستگاه موتورسیکلت در خیابان‌های محدوده بازار و مرکز شهر می‌چرخیدیم و خودرو‌هایی که از نظر ایمنی در حد پایینی بودند، انتخاب می‌کردیم و مرتکب سرقت می‌شدیم.

علیزاده در ادامه افزود: در گام بعدی تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه جواد در محدوده خیابان بهارستان شدند و متهم دوم پرونده نیز با هماهنگی‌های قضائی در یک عملیات پلیسی در بیستم آبان ماه در مخفیگاهش دستگیر و به این پایگاه منتقل شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: متهم دوم پرونده نیز به همدستی با ناصر اعتراف و به فروش اموال سرقتی به ۲ مالخر اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه مخفیگاه مالخران در محدوده خیابان خاوران شناسایی و این ۲ متهم نیز دستگیر شدند، گفت: در بازرسی از مخفیگاه یاسر تعدادی اسناد و اموال سرقتی کشف و با شناسایی هویت ۲۰ تن از مالکان این اسناد، شاکیان برای پیگیری پرونده به پایگاه هفتم دعوت و اموال کشف شده به صاحبان آن‌ها با هماهنگی مقام قضائی تحویل داده شد.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهمان به ۵۰ فقره سرقت و مالخری با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند، گفت: در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که متهمان پرونده سابقه دار بوده و پیش‌تر با همین عناوین دستگیر شده اند.

وی اضافه کرد: با توجه به دستگیری تمامی اعضای این باند متهمان پرونده با دستور بازپرس شعبه ۱۴ دادسرای ناحیه ۱۲ روانه زندان شدند.

میزان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر