تشبیه «هری‌پاتر» به کوکائین
bato-adv
کد خبر: ۱۶۱۱
تاریخ انتشار: 2015 June 04    -    ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
تعریف کردن به سبک نویسنده انگلیسی؛ رولینگ مانند قاچاقچی مواد مخدر است!
دیوید استفن میچل نویسنده انگلیسی رمان «اطلس ابر» در تازه‌ترین اظهارنظر خود مجموعه داستاهای هری پاتر و گرگ و میش را به کوکائین و جی.کی رولینگ و استفانی مایر را به قاچاقچی مواد مخدر تشبیه کرد.

این نویسنده که تا امروز ۶ رمان از وی منتشر شده در گفت و گو با مخاطبانش در جشنواره ادبی هال «جی. کی رولینگ» و «استفانی مایر» را به قاچاقچی‌هایی تشبیه کرد که با معتاد کردن نوجوانان و جوانان به مطالعه سری کتاب‌های خود مسیری متفاوت و درست را پیش روی آنها قرار می‌دهند.

دیوید استفن میچل اطلس ابر
نامزد جایزه ادبی بوکر با اشاره به این مطلب که بسیاری از منتقدان آثار «استفانی مایر»، مغرضانه آثار
او را مورد نقد قرار می‌دهند گفت: برخلاف دیدگاه این منتقدان، «مایر» قلمی توانمند دارد و آنها به اشتباه او را قضاوت می‌کنند. به نظر می‌رسد آنها به درستی با شایستگی‌ها و توانمندی مایر در خلق داستان‌های اعتیادآور آشنا نیستند و سخت در اشتباهند.

نویسنده رمان «ساعت‌های استخوان» به مخاطبانش گفت: به فروش بالای مجموعه داستان‌های هری پاتر توجه کنید و علاقه نوجوانان به دنبال کردن این مجموعه را نادیده نگیرید. من امیدوارم که این گروه از مخاطبان در آینده نزدیک مخاطب آثار من باشند و به مطالعه آثار  من مانند آثار رولینگ و مایر اعتیاد پیدا کنند.

استفن میچل ادامه داد: تنها اعتیاد به مطالعه و خرید کتاب است که هیچ گونه عوارض جانبی و خطرناکی ندارد و بی شک آینده‌ای روشن پیش روی جوانان و نوجوانان قرار می‌دهد. مطالعه و غرق شدن در داستان‌های خواندنی تنها روشی است که می‌تواند حال انسان را خوش کند و او را وادار به تفکر، تخیل و تصویرسازی برای آینده‌ای روشن کند.
منبع: مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر