گُل‌کشیدنی که ۵ میلیون دلار آب خورد+عکس
bato-adv
کد خبر: ۱۵۹۹۱۹
تاریخ انتشار: 2019 October 21    -    ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

سال گذشته "ایلان ماسک" رئیس شرکت "اسپیس ایکس" در یک برنامه پادکست اینترنتی اقدام به مصرف گل کرد و با حواشی و برخورد‌های زیادی روبرو شد، ولی تصور نمی‌کرد که این اقدام او برای مالیات‌دهندگان هم هزینه خواهد داشت.

 به نقل از ماشیبل، از آنجا که شرکت "اسپیس ایکس" یکی از پیمانکاران "ناسا" است، این سازمان فضایی پنج میلیون دلار به شرکت "اسپیس ایکس" پرداخت کرد تا یک مرور آیین‌نامه‌ای برای "فرهنگ محیط کار" این شرکت تهیه گردد تا به این ترتیب از کارمندان اسپیس ایکس اطمینان حاصل شود که مطاق با دستورالعمل‌های سختگیرانه ناسا عمل می‌کنند.

گُل کشیدنی که ۵ میلیون دلار آب خورد

یکی از این قوانین منع استفاده از مواد مخدر است.

البته باید گفت محلی که این برنامه پادکست انجام شد، در کالیفرنیا بود. جایی‌ که استعمال ماده مخدر گل قانونی است.

زمانی‌ که ایلان ماسک اسپیس ایکس را تاسیس کرد، سیاست‌های خاصی را برای این شرکت اعمال کرد.

در اصل می‌توان گفت این پنج میلیون دلار که از سوی ناسا پرداخت شده، برای آموزش کارمندان اسپیس ایکس برای رعایت مقررات منع استفاده غیرقانونی از مواد مخدر است.

علاوه بر آن ناسا یک سازمان فدرال است و مصرف ماریجوآنا در سطح فدرال هنوز غیرقانونی است.

"جیم برایدنستاین"(Jim Bridenstine) مدیر ناسا هم در رابطه با وضع آیین‌نامه جدید به واشنگتن‌پست گفت: اگر ببینم چیزی نامناسب است، دغدغه اصلی من این می‌شود که به بررسی فرهنگی بپردازم که ناسا در آن دخالت داشته و منجر به بروز این رفتارهای نامناسب شده است.

از آنجا که ناسا با بوئینگ هم همکاری می‌کند، به این شرکت هم گفته که آیین‌نامه عدم استعمال مواد مخدر در محیط کار را وضع کند. ولی ناسا به بوئینگ پولی پرداخت نکرده است.

به طور کلی به نظر می‌رسد که اوضاع میان ناسا و اسپیس‌ایکس خوب پیش می‌رود.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار