هزینه سنجش سلامت نوآموزان دبستانی ۱۲ هزار تومان!
کد خبر: ۱۵۷۲
تاریخ انتشار: 2015 June 04    -    ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۰
برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان سال تحصیلی 94-93 از اول خرداد به مدت دو ماه در 887  پایگاه سنجش، 821  شهر و منطقه و 16 هزار و 38 روستا اجرا خواهد شد.

برنامه سنجش نوآموزان هم‌چون سال‌های گذشته با همکاری وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اجرا می‌شود.

برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به منظور ارزیابی نوآموزان در دو مرحله مقدماتی و تشخیصی اجرا می‌شود.

مرحله مقدماتی این طرح شامل ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی-حرکتی اندازه‌گیری توده بدنی، قد به سن، معاینات اختلالات دهان و دندان، جلدی، اختلال رفتاری و معاینات پزشک عمومی است.

همچنین در مرحله مقدماتی سوابق واکسیناسیون نوآموز بررسی می‌شود که در صورت ناقص بودن جهت تکمیل واکسیناسیون به واحدهای بهداشتی درمانی ارجاع خواهند شد.

نوآموزانی که در مرحله مقدماتی مشکوک به مشکل تشخیص داده شوند جهت بررسی دقیق‌تر به مرحله تخصصی ارجاع می‌شوند و پس از معاینات پزشکی و اجرای آزمون‌های تخصصی مورد نیاز و تعیین جایگاه آموزشی به واحد آموزشی ذیربط معرفی خواهند شد.

ارزیابی‌های تخصصی آمادگی تحصیلی، بینایی و شنوایی فقط در مراکز و کلینیک‌های وابسته به آموزش و پرورش استثنایی و رایگان انجام می‌شود.

اجرای برنامه سنجش نوآموزان در تمام مناطقی که ازسوی دبیر خانه شورای برنامه‌ریزی و سیاست گذاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی به استانها ابلاغ گردیده و الزامی است.

پیش بینی شده است امسال در پایگاه‌های سنجش بیش از یک میلیون و 250 هزار نوآموز در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شرکت کنند.

امسال برای هر نوآموز 12 هزار تومان هزینه سنجش سلامت در نظر گرفته شده است.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر