حجاج مشکوک به کرونا در قرنطینه هستند
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۵۵۳۶
تاریخ انتشار: 2015 October 23    -    ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پس از بازگشت حجاج از عربستان مورد ابتلا به کرونا ویروس مشاهده نشده و افراد مشکوک هم در قرنطینه هستند.

دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان، در جمع خبرنگاران در خصوص مشاهده کرونا ویروس در بین حجاج امسال تصریح کرد: هیچ موردی مبنی بر کرونا ویروس در بین حجاجی که از عربستان بازگشته‌اند، مشاهده نشده و افراد مشکوک در قرنطینه به سر می‌برند.

وی در عین حال گفت : با توجه به اینکه ملزم به ارائه گزارش به سازمان بهداشت جهانی هستیم در صورت مشاهده اولین مورد ابتلا، اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: رسیدگی وزارت بهداشت عربستان به مصدومان حادثه منا و ایرانیانی که در بیمارستان‌های این کشور بستری بودند خوب بود و نهایت همکاری را با وزارت بهداشت ایران داشتند، ولی اقدامات آن‌ها در نهایت تحت الشعاع بی‌کفایتی عده‌ای دیگر بود که مسائلی را برای وزارت بهداشت عربستان جهت خدمت‌رسانی هر چه بهتر به‌وجود می‌آورد.

وزیر بهداشت در بخش دیگر سخنانش همچنین گفت که برای حضور زائران عتبات عالیات در اربعین امسال تمهیدات ویژه بهداشتی اندیشیده شده و با درخواست وزیر بهداشت عراق، قرار است چند تن کلر در اختیار دولت عراق قرار گیرد.

وی افزود: هر چند زائران باید توجه داشته باشند مسئله مهم در پیشگیری از بیماری‌ها رعایت بهداشت فردی و تهیه آب و غذا از محل‌های معتبر بهداشتی و شست‌وشوی مرتب دست‌هاست.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر