بازی‌های رایانه‌ای خارجی جمع‌آوری نمی‌شوند
bato-adv
کد خبر: ۱۵۴۹
تاریخ انتشار: 2015 June 03    -    ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۶
حسن کریمی قدوسی، قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در همین راستا تاکید کرد که قرار نیست بازی‌های رایانه‌ای خارجی از سطح بازار جمع‌آوری شوند.

کریمی قدوسی گفت: ساماندهی بازار بازی در ایران به معنای جمع‌آوری بازی‌های خارجی نیست بلکه هدف جمع‌آوری بازی‌هایی است که به‌صورت قاچاق و زیرزمینی در بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه قرار نیست مخاطبان را از دست‌یابی به بازی‌های خارجی محروم کنیم.

قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد: امروزه تمام کشورها حتی کشورهای همسایه از جمله امارات متحده عربی، کنترل کاملی بر روی بازار بازی خود دارند و همین مسئله به آنها کمک کرده تا بتوانند بازاری جهانی و با رعایت کپی‌رایت داشته باشند. اگر بخواهیم روزی در ایران بازاری جهانی داشته باشیم، اولین قدم این است که کنترل کاملی روی بازار داشته و کانال‌های انتشار را قانونی کنیم.

به گفته وی در حال حاضر تنها محصولی که بیشترین ضرر را از عرضه قاچاق متحمل می‌شود، بازی‌های رایانه‌ای است و در سال‌های گذشته بازار رسانه‌هایی همچون موسیقی و فیلم به طور نسبی سامان‌دهی شده که این مهم باعث بهبود وضعیت بازار برای فعالان آن عرصه‌ها شده است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر