آتش سوزی در اطراف حرم امام علی (ع) تلفات نداشت + عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۵۴۷۴
تاریخ انتشار: 2015 October 23    -    ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰

رییس نمایندگی حج و زیارت در عراق، با بیان جزییاتی از آتش سوزی امروز اطراف حرم امام علی (ع) در نجف اشرف، اظهار داشت که آتش سوزی اطراف حرم مطهر علوی خوشبختانه تلفاتی در پی نداشته و تنها مصالح ساختمانی از جمله عایق های حرارتی در این حادثه آتش گرفته است.                    

مصطفی قاسمی گفت: یک احتمال که مسوولان ذیربط درباره علت آتش سوزی عنوان کرده اند، مراسم مشعل گردانی تا آخرین ساعت های شب گذشته است.

وی افزود: مسوولان تشکیلات دفاع مدنی عراق در نجف، احتمال داده اند که علت آتش سوزی، سهل انگاری در مراسم مشعل گردانی شب گذشته بوده که عزاداران نجفی تعداد بسیار زیادی مشعل آغشته به مازوت و نفت را در مراسم ویژه ای که هر سال از شب هشتم محرم شروع می شود، در اطراف حرم گرداندند.

این مشعل ها دود سیاه و بسیار آزار دهنده و در عین حال سنگینی دارد که شب گذشته فضای اطراف حرم را به طور کامل فرا گرفته بود.

قاسمی به نقل از برخی کارشناسان و مسوولان احتمال داد که مواد آتش زا به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی از سوی بانیان این مراسم طی شب گذشته به داخل انبارهای حاوی عایق های حرارتی نفوذ کرده و حادثه امروز را رقم زده باشد.

به گفته وی، کارشناسان همچنین یک احتمال دیگر را عملیات ساختمانی مانند جوشکاری دانسته اند، اما هنوز نتیجه تحقیقات درباره علت این آتش سوزی اعلام نشده است.

آتش سوزی حوالی ساعت 11 صبح امروز (پنجشنبه) شروع شد و شعله های آتش و ستون دود سیاه سراسر منطقه را فرا گرفت و برای مهار آتش حتی واحدهایی از آتش نشان های شهرهای اطراف نیز به کمک آمدند.

آتش ساعت 14 و 30دقیقه به وقت عراق مهار شد و هنوز مسوولان برآوردی از خسارات وارده گزارش نکرده اند.

این آتش سوزی در انبارهای صحن حضرت زهرا(س) در پیرامون حرم امام علی (ع) رخ داد که در حال ساخت است.

مسئولان امنیتی شب گذشته برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و باز شدن راه حرکت دسته های عزادار یک مسیر در اطراف حرم گشوده بودند که در نزدیک ترین محل به صحن حضرت زهرا (س) بود.

ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر