نکات مهم و کاربردی در هنگام خرید لباس
bato-adv
کد خبر: ۱۵۳۵۸۲
تاریخ انتشار: 2019 August 15    -    ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
در هنگام خرید لباس باید چه نکاتی را در نظر بگیرید و چگونه محصول با کیفیت یا بدون کیفیت را می‌توان تشخیص داد. در این گزارش با ده نکنه جالب و کاربردی آشنا خواهید شد که می‌توانند به شما کمک کنند.

نکات مهم و کاربردی در هنگام خرید لباساختصاصی «تابناک باتو»ـ در هنگام خرید لباس باید چه نکاتی را در نظر بگیرید و چگونه محصول با کیفیت یا بدون کیفیت را می‌توان تشخیص داد. در این گزارش با ده نکنه جالب و کاربردی آشنا خواهید شد که می‌توانند به شما کمک کنند.

۱. مطمئن شدن از کیفیت پارچه: برای مطمئن شدن از کیفیت پارچه، یک بخش از لباس را مچاله کنید و چند ثانیه فشار دهید، اگر شبیه یک تکه کاغذ مچاله شد، این نشان می‌دهد که کیفیت پارچه خوب نیست.

نکات مهم و کاربردی در هنگام خرید لباس

۲. بررسی شکاف ها: برای مطمئن شدن از شکاف ها، پارچه را بکشید، اگر شکاف‌ها در پارچه ظاهر شدند و نمود قابل توجهی پیدا کردند، به این معنی است که بافت پارچه بد است و یک تولید بی کیفیت به شمار می‌رود.

۳. زیپ: دو نوع زیپ وجود دارد، یکی زیپ فلزی و با کیفیت است که مدت طولانی می‌تواند دوام بیاورد و دیگری زیپ پلاستیکی بدکیفیت است و خیلی زود خراب می‌شود و یا می‌شکند.

نکات مهم و کاربردی در هنگام خرید لباس

۴. حاشیه لباس: مطمئن شوید که حاشیه لباس یا شلوار به اندازه کافی عریض و پهن است، پس اگر حاشیه لباس دست کم ۴ سانتیمتر نباشد، یعنی محصول بی کیفیت است.

۵. کشیدن محصول برای درک کیفیت آن: تولید با کیفیت، شکل و رنگ خود را پس از پوشیدن و شستن حفظ می‌کند. برای مطمئن شدن از این موضوع، بافت تولید را کمی بکشید، پس اگر شکل خود را از دست داد دلیلی بر بی کیفیّتی محصول است.

۶. مطمئن شدن از همسطحی دو طرف زیپ: باید دو طرف زیپ موجود در شلوار یا دامن و هر لباس دیگری از نظر طول همسطح و همرنگ باشند.

نکات مهم و کاربردی در هنگام خرید لباس

۷. دقت در برچسب لباس: بدون شک پارچه طبیعی از پنبه یا پشم بهتر از پارچه‌های مصنوعی است، اما لباس‌هایی که ۱۰۰ درصد طبیعی باشند با هر بار شسته شدن آب می‌روند، به همین دلیل هنگام خرید لباس نسبت به مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید که نسبت ۳۰ تا ۳۵ درصد آن موادی مانند پلی استر و یا پلی آمید باشد.

مطمئن شوید که رنگ نخ‌ها و رنگ دوخت لباس با هم هماهنگ باشد، اگر در رنگ نخ‌های مورد استفاده۸. اطمینان از تطابق رنگ بافت لباس: در محصول عدم تطابقی به چشم می‌خورد این نشان دهنده این است که محصول به اندازه کافی کیفیت ندارد.

۹. توجه به جادکمه لباس: در تولیدات بدکیفیت همیشه جا دکمه ای‌ها با اهمال و بی دقتی زده شده اند و یا تعداد جا دکمه و دکمه با هم یکسان نیست.

۱۰. یکدست بودن رنگ محصول: اگر رنگ محصول در هر قسمتی از آن مانند دستگیره، نوار‌ها و یا بند‌ها با سایر بخش‌های محصول از نظر رنگ یکدست نبود، نشان بی کیفیتی محصول است، اگر یک جا رنگ تیره و یک جا کمرنگ‌تر شده بود یعنی اینکه رنگ آن به مرور زمان دستخوش آسیب و دگرگونی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار