قیمت دام زنده سبک برای عید قربان اعلام شد
bato-adv
کد خبر: ۱۵۳۲۵۱
تاریخ انتشار: 2019 August 10    -    ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران، گفت: در جلسه‌ای با حضور وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت قیمت دام زنده سبک برای عید قربان ۴۲ هزار تومان تصویب شد که در ۱۹ مرکز عرضه بهداشتی در استان تهران عرضه خواهد شد.

 دو روز دیگر عید سعید قربان است و برای مردم مهم است که قیمت مصوب دام زنده چقدر است و در چه مراکزی به صورت رسمی و تحت نظارت دامپزشکی عرضه خواهد شد؛ در این باره گفت‌وگویی با مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور انجام دادیم.

سعید سلطانی سروستانی گفت: در نشستی که با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و اتحادیه سراسری دامداران و اتحادیه عشایر برگزار شد تصویب شد هر کیلو دام زنده سبک برای عید قربان ۴۲ هزار تومان عرضه شود.

وی ادامه داد: اتحادیه‌های مربوطه هم با سازمان میادین هماهنگی کامل انجام داده‌اند تا دام زنده در ۱۹ مرکز در سطح تهران عرضه شود.

به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران دامپزشکان هم در مراکز عرضه برای بررسی سلامت دام وجود خواهند داشت و مردم می‌توانند پس از خرید در نزدیک‌ترین کشتارگاه دام‌های خود را ذبح و استفاده کنند.

سلطانی در خصوص دام سنگین نیز گفت: اگرچه در این جلسه قیمتی برای دام سنگین مصوب نشد، اما به دلیل عرضه بیش از اندازه این نوع دام به دلیل تولید بالا، قیمت آن مناسب و کیلویی ۳۲ هزار تومان به فروش می‌رود.

وی گفت: از ۱۹ جایگاه عرضه در تهران یک جایگاه مربوط به دام سنگین و ۱۸ جایگاه مربوط به دام سبک است، زیرا اکثر دامی که در عید قربان ذبح می‌شود دام سبک است.

دلایل افزایش عرضه دام سنگین

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران در پاسخ به اینکه دلیل افزایش عرضه دام سنگین در بازار چیست، گفت: دو اتفاق مهم در سال جاری به وقوع پیوست نخست اینکه با بارندگی‌های اخیر علوفه مراتع زیاد شد و شرایط خوبی برای تولید دام ایجاد شد و عملکرد تولید بالا رفت.

وی افزود: از سوی دیگر به دلیل بارندگی‌های اخیر نرخ دوقلوزایی افزایش یافت و این‌ها باعث شد تا تولید دام سنگین در کشور از رشد خوبی برخوردار باشد.
منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار